Zwycięstwo Dudy a sytuacja kobiet. Wanda Nowicka

 

Wanda Nowicka w trakcie Dolnośląskiego Kongresu Kobiet ocenia sytuację kobiet i środowisk feministycznych po zwycięstwie Andrzeja Dudy. Prognozy nie są optymistyczne, ale nie należy się poddawać. Do wyborów jeszcze kilka miesięcy, w rękach wyborczyń nadal leży możliwość lepszych wyborów politycznych.

Tak przy okazji. Do 6 czerwca możecie głosować na RacjonalistęTV w internetowym konkursie. Jeśli macie ochotę, oddajcie na nas głos: http://www.wandanowicka.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1196

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Zwycięstwo Dudy a sytuacja kobiet. Wanda Nowicka”

  1. Jeszcze nie objął urzędu a ta pani już wie że nie lubi kobiet, POpaprani zrobią wszystko żeby ukrzywdzić drugiego człowieka i nabić swoje nienapchane kabzy!!! Tej pani i jej koleżankom i kolegom podziękujemy na jesieni.

  2. Niestety pani marszałkini – wg oficjalnych statystyk w Polsce ponad 35% stanowisk sołtysów zajmują kobiety (i tendencja jest rosnąca), natomiast w sejmie nie ma nawet 25%, jeszcze gorzej jest na stanowiskach burmistrzów i prezydentów miast. Czyli to nie wieś ma problem.
    Po drugie in vitro to nie jest problem kobiet, tylko potencjalnych rodziców. Jeśli faktycznie mężczyźni nie chcą mieć dzieci, to nie zmuszajmy ich do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 9 =