• sobota, 31 października 2020 r.

Faszyzm naukowo i potocznie

Faszyzm potocznie ma dwa znaczenia niespecjalnie bliskie naukowemu. Czym był faszyzm i czemu zwłaszcza lewica i Rosjanie ciągle manipulują przy tym słowie staram się wyjaśnić w moim nowym klipie video:

Pozdrawiam liberalnie i antyfaszystowsko!

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

2 komentarze

  1. Heisenberg
    7 października 2015 at 19:09 - odpowiedz

    Faszyzm w estetyce jest niezly, chociaz bardzo ograniczajacy, powiedzialbym, ze do tego stopnia, ze nawet nie jest konserwatywny. W paru elementach faszyzm byl konserwatywny ( rola kobiety ) Faszyzm jest oczywiscie bardzo futurystyczny … antysemicki moze nie w takim stopniu jak nazizm, ale jednak – chociaz nalezy zauwazyc, ze XX wiek byl ogolnie antysemicki i faszyzm i nazizm nie byly wyjatkiem. To samo z ich koncepcja gospodarcza – wybrali trzecia droge, czyli tak samo jak lewica amerykanska, wiazalo sie to oczywiscie z kryzysem gospodrczym. Powiedzialbym, ze faszyzm i nazizm ogolnie pasuja do XX wieku ktory niestety zostal ukradziony przez skrajnie nieracjonalne ideologie masowe.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *