14 Tygodnik Faktycznie. W nim między innymi – o Czarnym Poniedziałku, o haraczu na „Media Narodowe” i o układach w Kościele

Czternaste wydanie Tygodnika Faktycznie m.in. o Czarnym Poniedziałku, który wywołał w PiSie panikę i polityczne wycofywanie się. Czy protesty kobiet obalą władzę PiSu i czy Polska zmieni się już nieodwracalnie? „Żarty się skończyły” – brzmiało hasło wielu demonstracji, ale czy to także zapowiedź końca hegemonii klerykalnej prawicy?

[divider] [/divider]

cepel

[divider] [/divider]

Ponadto o planach zmuszenia wszystkich mieszkańców kraju do płacenia abonamentu na tzw. media narodowe, które już nic wspólnego nie mają z publicznymi.

Jednym z tematów przewodnich numeru jest tajemnicze i raz za razem powracające „lobby gejowskie”, które jakoby trzęsie Kościołem katolickim. Tygodnik pisze także o układach towarzyskich w Kościele w Polsce i spodziewanych biskupich awansach w tym hierarchy skompromitowanego aferą Juliusza Paetza.

[divider] [/divider]

46026_3391269439486_394186114_n

[divider] [/divider]

W dziale światopoglądowym o tym, dlaczego niektóre formy chrześcijaństwa są możliwe do zaakceptowania przez ludzi o progresywnych poglądach oraz o manipulowaniu przez Kościół pojęciem sumienia. Także o mało znanej w Polsce tradycji religii słowiańskiej. Ponadto rozważania na temat chrześcijańskiego chrztu – czym jest wedle najstarszej tradycji chrześcijańskiej, a czym go uczynił m.in. Kościół katolicki.

O autorze wpisu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + cztery =