Akcja Świecka Szkoła. Leszek Jażdżewski

 

Trwa akcja zbierania 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o finansowaniu religii w szkołach. Chodzi o to, aby nie odbywało się to z państwowych pieniędzy. O Akcji Świecka Szkoła wypowiada się inicjator przedsięwzięcia, redaktor naczelny LIBERTE Leszek Jażdżewski. Tu znajdziecie formularz do składania podpisów.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Akcja Świecka Szkoła. Leszek Jażdżewski”

  1. Ciekawa inicjatywa, ludziom trzeba uswiadomic ile kasy idzie na to tałatajstwo.
    Lepiej by było gdyby kazdy obywatel dostał te kase do reki i sam decydował czy chce płacic kleszce czy innemu pedziofilowi.
    Ale dopoki nikt nie ma w zanadrzu czarodziejskiego fleta ktory by wyprowadził szczury z budynkow, to trzeba szukac innych sposobow.
    Ale mysle, ze kleszki i tak to obejdą i nie dadzą sie wyprowadzic ani obciąc sobie kase. Za lokal przeciez nie płacą, a dotacje dostaną z innej puli. Ale to byłby krok w dobrym kierunku.
    Jezeli dotacja to 1 mld, a pracujących jest 10 mln, to kazda osoba płaci 100 zł rocznie. Osoby ktore nie korzystają z „usługi” powinny chociaz dostac zwrot tych 100 zł. I to trzeba ludziom uswiadamic, ile złotych powinni płacic mniej (np podatku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 2 =