Bazy amerykańskie w Polsce. Jacek Tabisz

 

Bazy amerykańskie w Polsce są dążeniem wielu polskich polityków. Jednocześnie nasila się antyamerykanizm w Unii Europejskiej. Z drugiej strony jeszcze na długo przed prezydenturą Donalda Trumpa mówiło się też o przerzucaniu się uwagi USA z Atlantyku na Pacyfik. Jak to jest zatem z tymi bazami – czy warto walczyć o Fort Trump? 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

13 Odpowiedź na “Bazy amerykańskie w Polsce. Jacek Tabisz”

 1. Panie Jacku, bazy amerykanskie trzeba rozpatrzyc z punktu widzenia interesow Polski, a nie Izraela czy Polin. Rosjanie nam nie zagrażają, to raczej jankesi chcą rozparcelowac rosje, i Pan naraża Polske na amerykanskie bomby. Ja tam nie mam zamiaru umierac za Izrael. Radziłbym Panu głosowac na PiS, bo ta partia pasuje jak ulał do Pana poglądow. 

   

  1. Oczywiście, że Rosjanie zagrażają. Wzięli Krym, teraz biorą Białoruś. Ze Sputnika wziąłeś ten pacyfizm Putina? 

   1. Przeciez Bialorus i Rosja to narody przyjazne. Jak Austria i Niemcy. Nikt nie bedzie płakał po anschlusie Białorusi. Natomiast Krym to trudna sprawa. Rosjanie zrobili bł​ąd przy rozpadzie ZSRR. powstało wtedy wielkie terytorialnie panstwo, na terenie Ukrainskie Republiki. Dla czego Krym wchodził w te republike? Chruszczow dał Krym w "prezencie" Ukr. republice. Jak to w prezencie i dlaczego nie odebrał prezentu w chwili rozwodu. Niektorzy mowią, ze Krym był planowany jako Nowa Kalifornia – dla Zydow, i  rosjanie byli zapozyczeni u Żydow, z Krymem jako zastaw. Stąd ten prezent, zeby nie oddac Krymu Żydom. Zresztą ZSRR był ponoc pierwszym panstwem ktory uznal obecny Izrael (oddalając pomysł zydowskiego Krymu).  

    W kazdym razie dzis wzieli Krym, bo  Amerykanie chcieli sie zainstalowac na Krymie – urkainska żona chciała sprzedac prezent slubny. Motyw militarny. 

    Faktycznie, instalując Jankesow na terenie Polski narażamy Polakow na amerykanskie i rosyjskie bomby, zrobią sobie tu poligon.  

 2. A to nie przypadkiem (niektórzy)Amerykanie nagonili nachodżców do Europy:

  prowadzac politykę wielkomocarstwową  jątrzena dla osłabienia wszelkich potencjalnych konkurentów do mocarstwowości(w tym Europy),

  przy okazji i pod pozorem niesiena kaganka demokracji wspólnotom plemienno "rodzinnym", 

  przy okazji osłanianiajac Izrael(czyli robieniąc burdel w jego okolicy),

  przy okazji spylajac gigantyczne ilosci broni za granicę,

  przy okazji sciagajac z własnych obywateli bilionowe podatki na zbrojenia i prowadzenie wojen.

  1. Za zachowania niektórych muzułmanów odpowiadają przede wszystkim oni sami. Hinduiści też nie mają pokoju w wielu regionach Indii (Kaszmir, Manipur, Gaty Wschodnie), a jednak nie wyrażają się w Europie poprzez akty terroru i dążenie do dominacji prawa Manu. Natomiast z tego co pamiętam, również w tym programie mówię o bardzo złej polityce zagranicznej Obamy i o niekonsekwencji USA w kwestii Iraku choćby. Izarel powinni wspierać również Europejczycy i byłoby wtedy spokojniej, gdyż państwa Ligi Muzułmańskiej nie miałyby okazji do jątrzenia w ONZ. Oczywiście, moim zdaniem, Izrael zasługuje na istnienie. 

   1. A gdzie ja powiedziałem że nie(zasługuje na istnienie Izrael). Ja tylko powiedziałem że Amerykanie urzadzili rozpierdol na bliskim wschodzie czego oczywistym skutkiem są fale uchodżców.

    1. Dobrze, że Amerykanie wspierają Izrael, choć robią to nieudolnie. Obama zaczął się z tego wycofywać i to między innymi wpłynęło na chaos, którego głównymi sprawcami są oczywiście sami sprawcy

 3. najlepiej by było przejąć wszystko to co USA mają w Niemczech czyli 40.000 GIs jacy tam stacjonują polepszając niewdzięcznym Niemcom ekonomię. Ale USA wolą pilnować Niemców niż współpracować z nami. Oba podejścia mają swoje zalety. Zazwyczaj tak jest że co USA robią jakiś sens ma. Tym USA różnią się od chwiejnych i dość operetkowych rzunduff europy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 10 =