Czy zwierzęta mają sztukę? Dr Jerzy Luty

 

Nie wiem, czy wiecie, ale dzieła zwierzęcego malarstwa osiągają ceny idące w tysiące dolarów. Wśród ich nabywców były osoby tak sławne i zżyte ze sztuką jak sam Pablo Picasso! Na pytanie o to, czy zwierzęta mają sztukę odpowiada dr Jerzy Luty, filozof sztuki. Jego wykład został nagrany na Dniach Darwina 2015 zorganizowanych przez Uniwersytet Wrocławski i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Czy zwierzęta mają sztukę? Dr Jerzy Luty”

    1. Nie chcieliśmy za długiego materiału, bo to niestety zniechęca widzów. Ale ciekawe pytania zawsze wykorzystujemy, czasem w formie krótkich materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 6 =