Dlaczego PiS jest „nie do ruszenia”?

Piotr Ibrahim Kalwas, światły muzułmanin dostrzegający problemy z przemocą w świecie islamu i z bezradnością wobec niej europejskich elit (redaktor Jacek zrobił z nim wywiad), wyraził na swoim Facebooku bardzo ciekawą refleksję, która zgadza się z moimi wnioskami dotyczącymi tego, że PO nie wygra z PiSem, jeśli nie zacznie krytykować islamu. Oto refleksja Pana Kalwasa:

"PiS jest nie do ruszenia?" Pyta Gazeta Wyborcza.

Jest, jest. Tylko umie grać uchodźcami (muzułmańskimi), a opozycja i pro-opozycyjne media (ups!) nie. Kto wygra tę grę, ten wygra Polskę. 3/4 Polaków nie chce uchodźców muzułmańskich (nawet połowa wyborców PO i .N). http://www.tvp.info/…/wiekszosc-polakow-nie-chce-uchodzcow-… 
I ten trend rośnie. Czy to znaczy, że Polacy są głupi, jak tu wielu sugeruje w komentarzach pod poniższym tekstem? (na stronie gazeta.pl). Czy to znaczy że Polacy są rasistami w 74%? Nie, nie są. Boją się islamu i mają prawo się bać. Uchodźcy, imigranci, islam – to podstawowe karty przetargowe teraz. Trzeba umieć nimi grać. Ludzie nie są debilami, nawet jeśli nie mają wiedzy na temat islamu i okolic. Nie muszą mieć, nie mają takiego obowiązku, chcą bezpiecznego, spokojnego życia. Po "swojemu i naszemu", nawet jeśli to się nie podoba tym "z miast". Mnie się często nie podoba, ale to rozumiem, tu tak jest, tu jest inna Europa. To nie Amsterdam. Im więcej gromkiego, bezrefleksyjnego pohukiwania "refugees welcome", tym więcej zwolenników PiS, Kukiz i całej reszty. Prawica rechocze i zaciera ręce. Cóż by ona poczęła bez islamu, uchodźców i ich zwolenników, zazwyczaj zresztą ludzi o dobrych sercach…. Tak, to trudna gra, sam się w niej gubię czasem. Ale kluczowa. Nie chciałbym, aby w przyszłości, pięknego dnia, mój syn obudził się w kraju rządzonym przez skrajną prawicę, z powodu głupoty lewicy. Salamy.

Tu jest artykuł z Wyborczej do którego odwołuje się Piotr Ibrahim.

Ja tylko dodam, że nie chciałabym również Polski rządzonej przez skrajną prawicę, ale nie chciałabym też Polski coraz mocniej targanej przez roszczenia niezintegrowanej i rosnącej mniejszości muzułmańskiej, jak ma to miejsce w Belgii, we Francji i w Szwecji. 

Im więcej gromkiego, bezrefleksyjnego pohukiwania "refugees welcome", tym więcej zwolenników PiS, Kukiz i całej reszty.

Powyższe zdanie każdy oczarowany własną dobrocią i pozbawiony kontaktu z rzeczywistością idealista powinien wyryć sobie na suficie nad łóżkiem i podświetlić. 

 

 

Nie wiem też, czy z islamizacji nie trudniej jeszcze byłoby się danemu państwu podnieść (o ile wogóle byłoby to możliwe) niż z prawicowej radykalizacji. Dziś piszę krótko, mam nadzieję, że ktoś rozsądny weźmie sobie do serca słowa moje, z tego artykułu, oraz z tego, mówiącego co ma zrobić opozycja aby wygrać i słowa Piotra Ibrahima Kalwasa.  

O autorze wpisu:

Humanistka z wykształcenia, nie bojąca się jednakże ściślejszej nauki. Od dziesięciu lat sympatyczka polskich racjonalistów, obecnie mieszka za granicą. Obecnie, jako publicystka, zainteresowana obroną wolności słowa, wolności ekspresji artystycznej i tożsamości europejskiej.

68 Odpowiedź na “Dlaczego PiS jest „nie do ruszenia”?”

 1.   1. Nie rozumiem, na czym miałaby polegać ewentualna bardziej umiejętna "gra uchodzcami" w wykonaniu opozycji antyPiSowskiej. Problem jest zerojedynkowy: albo przyjmiemy uchodzców (imigrantów), albo nie. Opozycja albo więc przelicytuje PiS w jego głosie na "nie" (co chyba z wielu względów należy uznać za mało prawdopodobne), albo mimo wszystko optować będzie za odpowiedzią na "tak", lecz wtedy albo straci poparcie (które i dziś jest resztkowe – chyba nie bez słuszności, biorąc pod uwagę dramatycznie niską jakość opozycji), albo przekona Polaków. Wszystkie argumenty za przyjęciem zdaje się jednak już padły, od błagań i próśb, po ostrzeżenia i grożby, a Polacy pozostali nieprzekonani. Moim zdaniem jeżeli demokracja ma nie być pustym frazesem w odniesieniu do Polski, trzeba uszanować głos przeważającej części społeczeństwa, raczej niż próbować go zmienić na swoją (swoją?) modłę. 

  .

  2. Jeżeli komuś tak bardzo nie podoba się "rząd PiS", proszę, niech wskaże rząd lepszy, tylko nie w sposób ogólny, ale jak najbardziej konkretny. Kto zatem zdaniem forumowiczów miałby (mógłby, powinien) być premierem, kto ministrem finansów, itd.? Zobaczmy, co by nas miało  (mogło, powinno) czekać po ustąpieniu tego jakże strasznego, antydemokratycznego (patrz wyżej) i bez mała faszystowskiego rządu "pisowców".  

  1. Nie rozumiem, na czym miałaby polegać ewentualna bardziej umiejętna "gra uchodzcami" w wykonaniu opozycji antyPiSowskiej. Problem jest zerojedynkowy: albo przyjmiemy uchodzców (imigrantów), albo nie.

   .

   „Umiejętna gra uchodźcami” to lawirowanie: może weźmiemy, może nie. Już to robiła E. Kopacz ze znanym wynikiem wyborczym. Kilka(naście) dni temu Schetyna usiłować lawirować w stylu: nie, ale tak, ale nie, a może jednak tak.

   Wczoraj w jakimś programie był przedstawiciel PO i PiS-u. PiSowiec bardzo szybko wpędził PO-wca w rolę biorącego imigrantów bezwarunkowo, w którą to rolę PO-wiec bardzo gorliwie wszedł.

    

 2. To nie Amsterdam. Im więcej gromkiego, bezrefleksyjnego pohukiwania "refugees welcome", tym więcej zwolenników PiS, Kukiz i całej reszty.
  W Polsce praktycznie nie ma bezrefleksyjnego pohukiwania "refugees welcome". Chyba nigdy nie widziałem takiego. A jeśli już, to gdzieś małe grupki ludzi. 
  PO ma gdzieś ten cały islam.

  1. A mimo to wyborcy wolą PiS, niż PO. Gdyby PO zaczęła naprawdę masowo popierać imigrację, to została by dosłownie ZMIECIONA Z POWIERZCHNI ZIEMI. I to także przez własnych członków i wyborców.
   .
   Ale PO nie ma szans na zwycięstwo z PiS bez względu na stosunek do imigrantów i islamu. Ten stosunek może jedynie przyspieszyć lub opóźnić egzekucję …

  2. >>PO ma gdzieś ten cały islam<<.

   I w tym problem, bo nie powinna. Łatwo też mieć go gdzieś, gdy się jeszcze jest od niego wolnym. Poza tym wydaje się nie mieć konkretnego stanowiska, czeka co powiedzą komisarze UE. I co może najgorsze należy do tych którzy nie potrafią odróżniać uchodźców od nielegalnych imigrantów ekonmicznych. 

   1. @Piotr Korga
    >>PO ma gdzieś ten cały islam<<.

    I w tym problem, bo nie powinna. Łatwo też mieć go gdzieś, gdy się jeszcze jest od niego wolnym. Poza tym wydaje się nie mieć konkretnego stanowiska, czeka co powiedzą komisarze UE. I co może najgorsze należy do tych którzy nie potrafią odróżniać uchodźców od nielegalnych imigrantów ekonmicznych. 

    PiS tym bardziej nie rozróżnia jednych od drugich. 🙂 
    PO bardziej czeka/czekało na to, co powiedzą sondaże i wie, że trzeba się układać z sąsiadami, którzy będą na nas wkurzeni, bo wszyscy oprócz nas i Węgier kogoś wzieli. Poza tym zagrożenia na muzułmanach się nie kończą. A na pewno będzie ich więcej, jeśli nie będzie UE. 

     

    1. >>którzy będą na nas wkurzeni, bo wszyscy oprócz nas i Węgier kogoś wzieli.<<

     -Mam się przejmować wkurzeniem się sąsiada, za to że nie jest w stanie sobie poradzić z nadmiarem zaproszonych agresywnych gości, których chce teraz wypchnąć do mnie? Na dodatek nie zmienia polityki tylko przyjmuje kolejne tysiące, a mnie straszy jeszcze karami za brak "solidarności" (czyt. naiwności i frajrstwa)? Nas to można wkurzać? 

     >>Poza tym zagrożenia na muzułmanach się nie kończą.<<

     -Nic to nie zmienia w kwestii zagrożenia ze strony islamu oraz naiwności i obłudy zachodnich elit. Zagrożenia należy eliminować, nie mnożyć i lekceważyć.

     1. Na tego sąsiada czyli UE przypada 80% polskiego eksportu więc co zrobisz jak nałożą na nas sankcje?

      Będziesz handlował z Rosją, Chinami i USA? Trump jak wiadomo jest bardzo chętny do importowania polskich towarów :

       

     2. Czyli szantaż sankcjami! A miała być Europa, Francja-elegancja, bon ton i ą-ę, a tu wychodzi zwykłe «Maul halten albo w ryj». Nałożenie sankcji to długa droga. Nie wiadomo, czy Unia tak długo wytrzyma.

      Po drugie: Jeżeli PiS zgodzi się na przyjęcie imigrantów, to (1) przestanie istnieć PiS, bo część członków może opuścić tę partię z przyczyn ideologicznych, (2) poparcie dla PiS spadnie poniżej 10% i (3) w następny sejmie zasiądzie ONR i narodowcy i dopiero zobaczymy, jak życie wygląda.

     3. w następny sejmie zasiądzie ONR i narodowcy i dopiero zobaczymy, jak życie wygląda.
      Czyli jednak szantaż faszyzmem i obozami? A tacy dobrzy mieli być, bo swojscy. 🙂
      W PiS nie ma ludzi z powodów ideologicznych. Nigdy nie było. Tam jest tylko 1 trochę myślący z armią bezmyślnych dronów. Jakby nie było mody na nacjonalizm, tylko na uchodźców, to by ich milion wzięli byleby tylko u władzy utrzymać tą swoją mafię polityczną.

     4. Czyli jednak szantaż faszyzmem i obozami?

      .

      Nie. Raczej takie polityczne prorokowanie, czyli wróżenie z fusów.

 3. Podoba mi się idoiityczne określenie muzułmanów mniejszością kiedy de facto kiedy 80 % populacji ma 1.3 dziecka a 20 3,5 to będą miały tyle samo wnuków . Wystarczy więc że środowiska te osiągną 20% społeczeństwa kraju zachodniego i w trzecim pokoleniu mamy 80 % muzułmanów. Kolejną bzdurą jest określenie pisu prawicą czy skrajną prawicą. Ogólnie lewaki naścągały do europy islamistów którzy są żydożercami (lewica zawsze była i jest antysemicka więc nic dziwnego) homofobów , ksenofobów i takich którzy uważają kobiety za zwierzęta. Lewica w stosunku do własnej populacji działa jak sonderkomando w stosunku do żydów. 

  1. To jest najgorszy z możliwych scenariuszy . Dlatego Europa powinna im wprowadzić horrendalnie wysokie podatki od posiadania dzieci – to jest jedyny humanitarny sposób uratowania naszych przyszłych pokoleń. To znaczy uratowania  tych, jeszcze nieobecnych, którym kiedyś będzie  chciało się słuchać Beethovena i podziwiać Gaudíego. W obliczu tego, "autorytety intelektualne" jak na przykład znany nam pan A . Bogusławski chowają głowę w piasek w przenośni ale i dosłownie – wierzą we własną śmiertelność i wyraźnie nie zależy im na ludziach, którym przyjdzie żyć tu za jakiś czas. Takiej postawy nie należy mylić z głupotą lub pajacowaniem. To jest bardzo poważna sprawa.

   1. A czy nie można po prostu NIE WPUSZCZAĆ do Europy nikogo z krajów muzułmańskich? A tych, którzy już są, WYDALIĆ NATYCHMIAST ?
    .
    To jest jedyne wyjście …

     

    1. Żeby wywalić tych co już tu są to dosyć ciężka sprawa ,bo  co z tymi co sie tu urodzili , gdzie ich deportować? Obecnie  Europa finansuje namnażanie islamu a wystarczyłoby żeby działać w drugą stronę, czyli  pobierać od nich  haracz. Od tego bym zaczął jako plan minimum. Wtedy ci wszyscy letni co to po zamachach milczą albo   pitolą że coś tam było nie w ich imieniu" będą mieć realny powód by przewekslować z bycia muzułmaninem i na bycie człowiekiem. Zaś wszyscy cieplejsi amatorzy wycia do księżyca abo by musieli płacić albo sami zapragną wypieprzać tam gdzie ich lubią czyli najbliżej to chyba na pustynię.  Skoro Europejczyk pracujący w europejskiej firmie zarabia 5 razy mniej niż powinien. a jedynym  powodem teg jest szczegoł, że fabrykę wybudowano na wschód od Odry a nie we Francji – czyli że  Polak, 1/5 może się czuć obywatelem a w 4/5 niewolnikiem), i skoro taka sytuacja jest jak dotąd moralnie akceptowana,  to żądanie haraczu za rozmnażanie ludzi wyznających zbrodniczą ideologię nie powinno budzić najmniejszych oporów etycznych.

     1. Zwróćcie uwagę, że nie mówimy o sytuacji pokojowej. Mówimy o WOJNIE. PRAWDZIWEJ wojnie. Nie gierce, w której ma się "czy życia". Mówimy o wojnie, której konsekwencją będzie to, czy nasze dzieci będą żyły. To się nie dzieje "na niby". To nie są "ćwiczenia" itp itd.
      .
      1 września o 8 rano każdy Polak wiedział, że jest wojna. A w każdym razie każdy, który słyszał radio lub któremu sąsiedzi przekazali wiadomość o ataku. Dzisiaj mijają dziesięciolecia trwającej wojny, a ludzie ciągle nie wiedzą, że trwa wojna. Trochę jak pan Jourdain, który nie wiedział, że mówi prozą …
      .
      Dlatego uważam, że kwestia wydalenia muzułmanów jest kluczowa i powinna być dokonana dowolnymi metodami. W czasie IIWŚ ZSRR nie filozofował za bardzo na temat metod, jakimi należy usunąć armię i cywilów niemieckich z terytorium ZSRR, innych krajów okupowanych bądź sprzymierzonych oraz z części terytorium III Rzeszy. Zwracam uwagę, że w ciągu ostatnich 1400 lat muzułmanie BEZWZGLĘDNIE wymordowali lub zmusili do przejścia na islam ludność wszystkich obecnie islamskich krajów. I do tej pory jedynie z Hiszpanii i z części Bałkanów musieli się trwale wycofać. I to wyłącznie z powodu ogromnego wysiłku zbrojnego państw europejskich.
      .
      @JACEK TABISZ: to jest ABSOLUTNA NAIWNOŚĆ, żeby wywodzić FUNDAMENTALNE ZASADY ISLAMU z faktu, że ktoś ich naucza w szkołach koranicznych. To tak, jak by o wybuch IIWŚ oskarżać kioski Ruchu, w których sprzedawano egzemplarze Mein Kampf. Nie będzie kiosków, to będzie inne narzędzie. Problemem jest SAM ISLAM, a nie "szkoły koraniczne", "terroryści", "finanse Arabii Saudyjskiej" itp itd.
      .
      Próbujesz zachować resztki lewicowej narracji i próbujesz umiejscowić problem w jakieś części świata muzułmańskiego. Mówisz o szkołach koranicznych, inni mówią o "fundamentalistach", ale wszyscy boją się powiedzieć wprost, że JEDYNYM problemem jest religia wynikająca z treści Koranu. Nie ma więc innej możliwości, jak całkowita likwidacja tej religii dowolnymi metodami.
      .
      Straszny błąd popełnia teraz Donald Trump sądząc, że załatwi sprawę rękami samych muzułmanów. Osiągnie w ten sposób chwilowy spadek zamachów i obniży koszty interwencji USA, ale praktyczną konsekwencją jego działań będzie jedynie brak przeciwdziałania zmianom demograficznym w Europie. Oni naprawdę nie muszą robić żadnych zamachów. Wystarczy, że poczekają 20-30 lat i będzie ich w Europie większość. A w kategorii "młodzi mężczyźni zdolni do walki" będą mieli przytłaczającą większość. Wtedy już żaden Trump nie powstrzyma KATASTROFY.
       

     2. Ale dlaczego Rdzennie Polscy Biali Słowiańscy Przedsiębiorcy z Blond Włosami i Niebieskim Oczami płacą Polakom w Polsce 5 razy mniej niż Francuzi we Francji?

      Przecież to nie jest tak że zachodnie firmy płacą w Polsce Polakom 1500 zł miesięcznie, a Polscy Biali Przedsiębiorcy Głosujący na PiS i Kukiza płacą w Polsce Polakom 6000 zł miesięcznie? 

     3. "Ale dlaczego Rdzennie Polscy Biali Słowiańscy Przedsiębiorcy z Blond Włosami i Niebieskim Oczami płacą Polakom w Polsce 5 razy mniej niż Francuzi we Francji?" Jasno napisałem że w obu przypadkach chodzić może o przykładową firmę np francuską  -w której obowiązują standardy płacenia pracownikom za co piątą godzinę pracy a to  dlatego tylko, że fabryka znajduje  sie w Polsce -czyli jak uczą nas rozmowy a szczycie na kupie kamieni. Dodatkowo rządy Polski jeszcze często takiego Francuza zwalniają z podatków albo pozwalają na jego  bezczelne wykazywanie zerowego dochodu. Nic tu po takich inwestorach, Psują rynek pracy i płacy, niszczą rodzimych producentów, rodzimych producentów dodatkowo demoralizują   ucząc ich doktryny wyzysku i przymuszając ich do konkurowania w duchu wyzysk i oszustwa, kultywują niewolnictwo w nowym wydaniu , mało? I skoro taka zbójecka praktyka  prawicowych moralizatorów nie wzrusza to tymbardziej podatek rozrodowy dla  muzułmanów można śmiało wprowadzać I to najlepej horendalny na pierwsze dziecko a na drugie taką stawkę żeby się muslimcowi nie opłaciło moczyć

    2. Putin idol polskiej prawicy nie wpuścił żadnego uchodźcy.

     Putin idol polskiej prawicy wyrzucił wszystkich muzułumanów z Rosji. Za to przecież polska prawica kocha Putina i stawia go za wzór np. Angeli Merkel. 

     Czy uchroniło to Rosję przed zamachem w metrze w Petersburgu?

     Prawiczkom się wydaje że jak sięgną po hitlerowskie metody rodem z III Rzeszy to świat będzie cudowny. Wręcz przeciwnie. Wyrzucenie muzułumanów z UE = mniej głosów na partie lewicowe = więcej głosów na partie prawicowych wariatów = powstanie wszystkich krajów UE z kolan = wojna w Europie = śmierć 1000 osób dziennie na wojnie a nie 1000 osób rocznie w zamachach terrorystycznych.

      

 4. Skrytykuję ten artykuł w kilku prostych krokach:
  .
  1. Jeżeli Piotr Kalwas jest muzułmaninem, to nie ma innej możliwości, jak uznawać treść Koranu LITERALNIE. Jest tam nakaz: "MORDUJCIE NIEWIERNYCH. Jaki jest jego stosunek do tego nakazu ? (tylko bez BEŁKOTU typowego dla muzułmanów tłumaczących, że "2+2" nie musi się równać cztery itp.).
  .
  2. Polacy się islamu NIE BOJĄ. Zapamiętajcie sobie te słowa BARDZO DOBRZE. OK ?
  .
  3. Zwycięstwo PiS nad PO nie wynikało z żadnego islamu, tylko z faktu, że PO to złodziejska i zdradziecka banda. Islam nie ma tu nic do rzeczy. Popieranie imigracji przez PO wynikało z rozpaczliwej próby przypisania się ośrodkom decyzyjnym na Zachodzie w nadziei na PROTEKCJĘ. I to jest JEDYNE wyjaśnienie stanowiska PO. Przy czym chodzi tu nie o protekcję polegającą na wsparciu finansowym i medialnym, lecz na nadziei na otwartą siłową interwencję Zachodu w Polsce poprzez różnego rodzaju agentury (KOD, Nowoczesna, Obywatele RP itp). Stąd PO nie liczy się kompletnie ze stanowiskiem Polaków. I stąd wzywanie PO do zauważenia stanowiska Polaków w sprawie imigrancji jest absurdalne.
  .
  To tak, jak by ktoś ostrzegał członków niemieckiej V kolumny w Polsce we wrześniu 1939: "co wy robicie ?! Przecież przez popieranie inwazji III Rzeszy stracicie poparcie Polaków !!!"
   

  1. "Polacy się islamu NIE BOJĄ. Zapamiętajcie sobie te słowa BARDZO DOBRZE. OK ?"  ha, ha.

   Polak nikogo sie nie boi, ani Niemca, ani Rosjanina, tylko Zydzi sie boją Arabow. Polak ma dostatecznie dużo problemow z katolami, żeby sobie jeszcze na głowę brał muzułmanow. Dosc paranoi, nie mozna leczyc cholery dżumą, ani liczyc ze dżuma wypędzi cholere w cholere. Klina klinem w Polsce leczyc się nie da. 

    

   1. >>Polak ma dostatecznie dużo problemow z katolami, żeby sobie jeszcze na głowę brał muzułmanow.<<

    -Dokładnie o to chodzi.

   2. Muzułumanie przynajmniej nie będą głosować na PiS, tak jak we Francji nie głosują na Le Pen, a w Niemczech na AfD.

    Jeżeli wolicie wstawanie z kolan i wojnę ze wszystkimi krajami świata oprócz Węgier i San Escobar ( choć też Orban ostatnio zdradził Polskę) niż kilka tysięcy muzułumanów to ja już nie wiem co to za racjonalizm. 

  2. >>Jeżeli Piotr Kalwas jest muzułmaninem, to nie ma innej możliwości, jak uznawać treść Koranu LITERALNIE. Jest tam nakaz: "MORDUJCIE NIEWIERNYCH. Jaki jest jego stosunek do tego nakazu ?<<

   -To tylko jedno z wielu nasuwających się pytań, a ogólne jak człowiek niby inteligenty został wyznawcą takich idiotyzmów, które z jednej strony dostrzega, ale jednak go nie zraziły.

   http://racjonalista.tv/islam-religia-dla-sfrustrowanych-i-schizofrenikow/

    

  3. Ultima Thule: Jeżeli Piotr Kalwas jest muzułmaninem, to nie ma innej możliwości, jak uznawać treść Koranu LITERALNIE. Jest tam nakaz: "MORDUJCIE NIEWIERNYCH.

   ————————————————–

   A gdzie literalnie jest taki nakaz?

   Islam Gelhaev http://www.facebook.com/notes/islam-poznaj-prawdziwy-islam/bledne-rozumienie-koranu/761249400567981 Niewierzace ludzie zwykle podaja wersety z Koranu, ktore ich zdaniem sa wrogo nastowione przeciwko wszystkim INNOWIERCOM…Naprzyklad pewien szanowny Pan(niewierzacy), podal mi takie wersety z Koranu…te wersety z Koranu zwykle podaja i inni niewierzace ludzie gdy chca zwrocic uwage  na to, ze Koran nalowuje do nienawisci i zabojstwa wszystkich niewiernych….

   ********************************************

   A nawet, gdyby taki był, to przecież korzystano by tu z najlepszych wzorów:

   „Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!" Ezechiela 9:4-6 (Biblia Tysiąclecia)

   ,,Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca."(Ks. Izajasz 14:21-22/ Biblia Tysiąclecia)

   ,,Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, … i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, oddaje się rozpuście i pijaństwu. (21) Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.(Księga Powtórzonego Prawa 21:18-21 – Biblia Tysiąclecia)

   I tak dalej, a jest tego wprost ogrom:

   http://www.facebook.com/notes/nowy-ateizm/przera%C5%BCaj%C4%85ce-cytaty-biblijne-13/447798775297654/

   *********************************************

   @ Ultima Thule: Skrytykuję ten artykuł w kilku prostych krokach:

   ———————————————–

   Już nie trzeba inteligentny i samodzielnie myślący czytelnik wszystko zrozumiał, a do zacietrzewionego, święcie wierzącego we własną rację, i tak nic nie dotrze.

   ***

   1. @ANDRZEJ BOGUSŁAWSKI: MYLISZ SIĘ. Otóż cytowane przez Ciebie teksty z Biblii (Stary Testament !) nie mają tego samego znaczenia, co nakazy mordowania w Koranie. Różnica jest następująca:
    Jezus przyszedł na świat właśnie po to, aby zmienić Stary Testament na Nowy Testament. Cokolwiek Bóg "mówił" w ST, zostało zniesione. Od teraz (w chrześcijaństwie) liczył się NT, gdzie nie ma żadnego nakazu mordowanie kogokolwiek i nie ma żadnego rozróżnienia na lepszych "wiernych" i gorszych "niewiernych".
    .
    Z kolei islam bazuje na Koranie, gdzie nakaz mordowania jest skierowany LITERALNIE wprost od ALLAHA do WIERNYCH.
    .
    Możesz sobie więc cytować ST TRYLIARDY razy, podczas gdy chrześcijanie wyznają NT. I to nie dlatego, że tak akurat "interpretują" Biblię, tylko dlatego, że ZMIANA ST na NT jest ISTOTĄ tej religii, a nie jej elementem pobocznym.

    1. No ale przecież ludzie wierzący w Jezusa popełnili miliony zbrodni mimo że Jezus ich do zbrodni nie zachęcał.

     Hitler i Stalin przecież nie byli wychowani w religii muzułumańskiej tylko właśnie chrześcijańskiej. 

      

     1. Ale dokonując tych zbrodni robili je NA WŁASNY RACHUNEK, skoro słusznie zauważyłaś, że chreścijaństwo NIE ZACHĘCA do mordowania.

     2. No właśnie. Pytanie dlaczego chrześcijanie mordowali miliony ludzi mimo że chrześcijaństwo nie zachęca do mordowania ( przynajmniej NT) natomiast 99,99% muzułumanów nigdy nikogo nie zabiło mimo że Koran zachęca do mordowania.

      Zastanawiałeś się nad tym? 

      Dlaczego Francuzi zabili 100 000 muzułumanów w Algierii w 1962 roku a muzułumanie tylko 1000 Francuzów w 2016 roku? Przecież Francuzi w 1962 roku to byli w 80% chrześcijanie, a Algierczycy to w 99% muzułumanie.

       

     3. A ilu ludzi wymordowało Boko Haram? I skąd dziwny termin „wojna domowa” dotyczący Algierii? Wyznawcami czego byli ci mordujący Francuzi? 

     4. Panie Jacku nie wydaje mi się żeby Francuzi mordujący muzułumanów w Algierii byli muzułumanami. 

      Może Elasp tak uważa – ja nie.

       

     5. Na wikipedii jest spis aktualnie toczonych wojen i konfliktów zbrojnych. Jest ich prawie 50. Dwie z nich to Ukraina-Rosja w Donbasie i Meksyk-kartele narkotywowe. Pozostałe wojny to islam kontra reszta świata. Sapienti sat.

 5. >>Ludzie nie są debilami, nawet jeśli nie mają wiedzy na temat islamu i okolic. Nie muszą mieć, nie mają takiego obowiązku, chcą bezpiecznego, spokojnego życia.<<

  -Dokładnie, Pierwszym i podstawowym obowiązkiem państwa jest zapewnienie obywatelowi bezpieczeństwa. Inaczej nie jest do niczego potrzebne. Niestety polityke europejską zdominowali pseudointeligenci, którzy uporczywie usiłują nam wmawiać, że trzeba nawet pogodzić się z pewną ilością ofiar, bo najważniejsze jest "zachowanie formuły społeczeństwa otwartego".

   

  "Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem". G. Orwell

   

   

   

  1. Pierwszym i podstawowym obowiązkiem państwa jest zapewnienie obywatelowi bezpieczeństwa. Inaczej nie jest do niczego potrzebne.
   To po działaniach pisu państwo polskie nie jest już do niczego potrzebne, bo ja się nie czuję bezpieczny.

   1. >>To po działaniach pisu państwo polskie nie jest już do niczego potrzebne, bo ja się nie czuję bezpieczny.<<

    -Chyba nie ma takiego kraju gdzie wszyscy czuliby się tak samo bezpieczni. Jedno jest pewne, że napływ imigrantów wyznania islamskiego tego bezpieczeństwa nie poprawi.

     1. >>W III Rzeszy nie było muzułumanów. Czy było tam bezpieczniej niż dziś w Niemczech? <<

      -A byłoby bezpieczniej gdyby wówczas tam byli? Cofnij czas i sprawdź. Jaki kraj na tej planecie stał się bezpieczniejszy dzięki napływowi muzułmanów? Czy powojenne Niemcy były bezpiecziesze 20 lat temu, czy teraz?

     2. Oczywiście że bezpieczniej jest teraz. Przecież 30 lat temu na terenie Niemiec wschodnich były wojska sowieckie, a 40 lat temu był komunistyczny terror RAF.

       

    1. Utrata niepodległości przez Polskę, a przynajmniej zrobienie z niej państwa zależnego politycznie i gospodarczo od Rosji też nie.

     1. >>Utrata niepodległości przez Polskę, a przynajmniej zrobienie z niej państwa zależnego politycznie i gospodarczo od Rosji też nie.<<

      -Doprawdy taką mamy alternatywę? Albo muzułmanie albo zależność od Rosji? Czego to nie wymyślą domorośli znawcy światowej polityki i ekonomii. Niedawno słyszałem , że to Żydzi i USA wszytkim rządzą.

     2. Czyli rozumiem że wierzysz w to że jak Polskę wyrzucą z lewackiej UE za nieprzyjmowanie muzułumanów to solidarnie z UE wyjdą też Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja, Litwa i Estonia i stworzymy razem Międzymorze pod wodzą Jarosława Wielkiego?

      Bo ja myślę że jak Polskę wyrzucą z UE to Orban i Czesi położą uszy po sobie i przyjmą muzułumanów żeby nie stracić kasy z UE. Tak jak to było z głosowaniem Tusk kontra Saryusz-Wolski.

       

     3. @Piotr Korga
      -Doprawdy taką mamy alternatywę? Albo muzułmanie albo zależność od Rosji? Czego to nie wymyślą domorośli znawcy światowej polityki i ekonomii. Niedawno słyszałem , że to Żydzi i USA wszytkim rządzą.

      No a co się stanie, gdy wyjdziemy z UE pod pretekstem obrony przed islamem? Innej strategii Pis i reszta nacjoprawicy nie planuje jak właśnie ta. Putin nie miesza na świecie i nie mówił, że rozpad ZSRR to najgorsze co się stało w XX wieku? Nie doprowadził ostatnio do kryzysu na Bliskim Wschodzie? Nie próbuje wpływać na wybory w krajach Zachodu? Nie próbuje ich destabilizować?

      Polska to nie Chiny, USA ani Indie ani nawet Brazylia.
       

     4. Część UE też ma krytyczne zdanie na islam, choćby Dania czy Słowacja. Hiszpania, Austria, Czechy czy Portugalia też nie są zgodni z belgo – niemiecko – francuskim idealizmem w tym zakresie. PiS może spowodować katastrofę, ale jeśli chodzi o islam, to debata europejska trwa i nie należy wiązać europejskości z blokowaniem krytyki islamu i bardziej asertywnych rozwiązań związanych z migracją. Dychotonia „albo jesteś za migracją muzułmańską, albo jesteś przeciwnikiem UE” jest skandaliczna i każdy racjonalny człowiek powinien protestować. 

     5. @Jacek Tabisz
      Część UE też ma krytyczne zdanie na islam, choćby Dania czy Słowacja. Hiszpania, Austria, Czechy czy Portugalia też nie są zgodni z belgo – niemiecko – francuskim idealizmem w tym zakresie. PiS może spowodować katastrofę, ale jeśli chodzi o islam, to debata europejska trwa i nie należy wiązać europejskości z blokowaniem krytyki islamu i bardziej asertywnych rozwiązań związanych z migracją. Dychotonia „albo jesteś za migracją muzułmańską, albo jesteś przeciwnikiem UE” jest skandaliczna i każdy racjonalny człowiek powinien protestować. 

      To w ogóle jest podejście z jakiegoś idealnego świata, który nie istnieje. Nie wiadomo, jak w życiu będzie. Możemy nie mieć innego wyboru niż te dwie opcje. A tego „albo jesteś za migracją muzułmańską, albo jesteś przeciwnikiem UE” to w ogóle nikt nie mówi. A przynajmniej ja tego nie mówię. Ale trzeba realistycznie patrzeć na świat. Nie ma łatwego wyboru. Jeśli się będzie do absurdu doprowadzać tą całą „obronę suwerenności”, to można ją utracić. Lepiej być krajem, w którym jest trochę muzułmanów albo uchodźców na chwilę i istnieć niż nie być krajem w ogóle.

       

     6. "To w ogóle jest podejście z jakiegoś idealnego świata, który nie istnieje."

      To jest podejście ze świata zindoktrynowanych religijnie mózgów, dychotomicznego świata w którym istnieje bezwzgledne Dobro i Zło, Prawda i Kłamstwo. Dobro to My Zło to Oni. Prawda to My Kłamstwo to Oni. U nas akuraty na czele sił Dobra i Prawdy stoi rycerz Prawdy i Dobra, Prawa i Sprawiedliwosci Jarosław Wielki(jeśli liczyć z drabinką).

      Tu wyimki z kazań onego:

      https://www.youtube.com/watch?v=16nh_XvUmB0

     7. Zatem ktoś, kto nie popiera PiS i islamu i jest za UE jest mało zindoktrynowany

 6. Poseł a jeszcze bardziej rząd to ma być "opiekun spolegliwy" A proislamskie decyzje w wykonaniu rządu PO to jaka to w ogóle opieka spolegliwa nad suwerenem?. To tak jakby opiekunce powierzyć dziecko  i zupełnie dziełem przypadku wyszłoby na jaw, że ona zamiast  pilnować dziecka nasprowadzała by se chłopów żeby chlać i uprawiać nierząd. Tak mniej więcej zachowaLI SIĘ LUDZIE tworzący PO i rząd ! [PLATFORMA od samego początku była i nadal jest partią   plebsu I głupi kto tu żyje i tego nie wie. Wyborca Platformy to moher szczególnej próby,  któremu redaktorzy TVN zdołali do łba natłuc że  na PO głosują (jak to było????) – "młodzi , przedsiębiorczy, i inteligentni"i taka biedne ofiara losu bierze to i w to wierzy, żeby tylko poczuć się lepiej!  Tak naprawdę to są osoby starsze do tego w masie swej jak obuwie głupie a  przytym przedsiębiorcze a la etatowy kierownik zmiany w sklepie rybnym. ]  PO  Popisała się swoją  skrajną   nieodpowiedzialnością, a że za pewne numery nie dostaje się kolejnej szansy to kopa to  mam nadzieję że  PO wraz z tymi  ich wszystkimi stękającymi idiologicznymi pociotkami  będą mieć dożywotniego bana na sprawowanie władzy .

 7. PiS jest nie do ruszenia póki płyną miliardy ze znienawidzonej lewackiej UE. Jak przestaną płynąć to PiSowi spadnie poparcie, szczególnie na wsi. Jak rolnicy stracą 500-1000 zł miesięcznie to szczęśliwi nie będą. 

  1. Wolę zakaz usuwania ciąży wewnątrzmacicznej niż zakaz usuwania ciąży pozamacicznej. Wolę dopłaty z UE niż forinty od Orbana. Dlatego popieram PO.

   Popieranie Petru, Zandberga i SLD doprowadziło to tego że większość ma PiS. Taką mamy ordynację.

    

   1. Bo ordynacje należy zmienić. Ta obecna to jakaś patologia. Gratuluje popierania PO. Mnie znajomi by wyśmiali i wytykali palcami gdybym to zrobił. Ale niektórzy widać lubią być obrażani przez blondynke-idiotke Bienkowską "za 6 tysięcy to pracuje tylko złodziej lub idiota".  
     

    1. No to teraz masz Sadurską pracującą za 90 000 zł w PZU. Ale przynajmniej oszczędzamy na in-vitro i ośmiorniczkach.

      

    2. Ale dopóki ordynacja jest jaka jest trzeba głosować na PO. W obecnej ordynacji głosowanie na Petru/SLD/Zanberga = głosowanie na PiS.

     PO nie jest partią moich marzeń ale wolę zakaz usuwania ciąży wewnątrzmacicznej niż zakaz usuwania ciązy pozamacicznej.

     Wolę wojnę z Rosją mając za sojusznika UE niż wojnę z całym światem mając za sojusznika Orbana.

      

     1. Ale dopóki ordynacja jest jaka jest trzeba głosować na PO. W obecnej ordynacji głosowanie na Petru/SLD/Zanberga = głosowanie na PiS.

      PO nie jest partią moich marzeń ale wolę zakaz usuwania ciąży wewnątrzmacicznej niż zakaz usuwania ciązy pozamacicznej."

      Ale dopóki ordynacja jest jaka jest trzeba głosować na PO. W obecnej ordynacji głosowanie na Petru/SLD/Zanberga = głosowanie na PiS.

       PO nie jest partią moich marzeń ale wolę zakaz usuwania ciąży wewnątrzmacicznej niż zakaz usuwania ciązy pozamacicznej."

       

       

       

      To argumenty wzięte z propagandowej ulotki wyborczej PO dla lemingów(wcale się nie dziwie że przeciwnicy PO tak nazywają wyborców tej formacji).

       

     2. No to głosuj na Petru/SLD/Zandberga będziesz miał zakaz usuwania ciązy pozamacicznej.

      Ella One jest już na receptę, niedługo pewnie prezerwatywy będą na receptę 

 8. W nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu.

  W 1994 roku Kaczyński mówi Torańskiej o Macierewiczu: "Mówił mi: słuchaj, ty żeś wymyślił partię nowoczesną, w stylu zachodnioeuropejskim, odciętą od wszystkich bagaży polskich tradycji z antysemityzmem i nacjonalizmem na czele, i ja się z tobą – generalnie rzecz biorąc – zgadzam, ale ty nie widzisz tego społeczeństwa. To społeczeństwo – tłumaczył mi- żyło 50 lat w stanie zamrożonym i jest z Sienkiewicza, a nie z końca XX wieku i jeżeli ma ono być w ogóle uporządkowane, zmobilizowane, to jemu trzeba dać to, co przystaje do jego świadomości (…) Ja mam takie same poglądy jak ty, tylko widzę, że twój zamysł jest nierealny, ty ze swoją partią możesz w wyborach dostać 8 lub 9 proc, nie więcej, bo nikt cię tutaj nie zrozumie, trzeba więc- by stworzyć partię masową – działać inaczej, podchodzić do tego społeczeństwa takim, jakim ono jest". 
  http://urszulapaslawska.natemat.pl/206421,partie-kaczynskiego-wymyslil-macierewicz

  1. Tu dokładniej:

   „Mówił mi: słuchaj, ty żeś wymyślił partię nowoczesną, w stylu zachodnioeuropejskim [Porozumienie Centrum – S.Z.], odciętą od wszystkich bagaży polskiej tradycji z antysemityzmem i nacjonalizmem na czele, i ja się z tobą – generalnie rzecz biorąc – zgadzam, ale ty nie widzisz tego społeczeństwa. To społeczeństwo – tłumaczył mi – żyło 50 lat w stanie zamrożonym i jest jak gdyby z Sienkiewicza, a nie z końca XX w. jemu trzeba dać coś, co przystaje do jego świadomości, i ZChN jest właśnie tym, czego potrzebuje ty ze swoją partią możesz w wyborach dostać 8 lub 9 proc., nie więcej, bo nikt więcej cię tutaj nie zrozumie, trzeba więc – by stworzyć partię masową – działać inaczej, trzeba podchodzić do tego społeczeństwa takim, jakim ono jest, i ewoluować w kierunku nowoczesności razem z nim [1]."

   http://monde-diplomatique.pl/LMD68/index.php?id=1_1

   1. Warto przeczytać cały Artykulik: Stefan Zgliczyński – Nekropolityka którego link zamieściłem powyżej.

    Wynika z niego cos co i ja poniekad uważam. Polacy są niestety skazani na przejście przyspieszonego kursu kato-faszyzmu żeby móc go wreszcie pozegnac na zawsze.

    Wynika to też np. z omawianaj na Racjonaliscie pozycji Andrzeja Ledera – Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej 

     

    1. I jeszcze powiazane:

     Recenzja osoby o nicku Henrietta Waserman do ksiązki Jan Sowa – Fantomowe ciało króla:

      

     Henrietta_Weissmann | 2016-06-13

     Upadek I Rzeczpospolitej (a raczej szlachty) widziany przez pryzmat metody lacanowskiej i teorii postkolonialnej – to uproszczone podsumowanie tej książki, która jest czymś więcej, potężną dawką teorii i myśli historycznej, socjologii, psychoanalizy, filozofii państwa itp. Jest to również diagnoza obecnego stanu Polski, tworu zawieszonego między Wschodem a Zachodem, takim niewiadomo czym, jakby stanąć w progu i nie bardzo wiedzieć czy już jest się w mieszkaniu czy raczej na klatce schodowej. Temat interesujący dla takich pisarzy jak Stasiuk czy Szczerek, chociaż oni to chyba wolą raczej ten niekwestionowany Wschód, Ukrainę, Rumunię i Bałkany, gdzie można kontemplować rozwój niedorozwoju, nadmiar niedomiaru, rozpierdziel epicki i tęsknotę za niewydarzonym (nie-mogącym-się-wydarzyć) zdarzeniem (czytając ostatnio "Jadąc do Babadag" Stasiuka nie mogłam się powstrzymać przed prychaniem śmiechem, bo przytłoczył mnie siódmy z kolei rozdział o bezkresie niedoczasu, horyzoncie nieistnienia i melancholii pagórków utytłanych postindustrialem).

     Dla mnie "Fantomowe…" to coś nowego. Niby się tyle czytało o pańszczyźnianym ucisku chłopów, ale jakoś nikt się z chłopami nie utożsamiał. A przecież gdyby mi w szkole powiedziano (fakt, że lekcje historii miałam fatalne), że sytuacja chłopów była niemal identyczna z niedolą czarnoskórych niewolników w Ameryce, i że statystycznie rzecz ujmując 90% klasy to potomkowie niewolników, to myślę że raczej doznałabym opadu szczęki i mętliku w głowie. Wizualizacja siebie w roli przedstawiciela czarnego luda musiałaby zrobić na mnie wrażenie. Może fatalne lekcje historii były w Polsce standardem, bo jak wynika z książki Ledera "Prześniona rewolucja" 90% Polaków wyobraża sobie, że pochodzi od szlachty w linii prostej, przy czym jakby tak podrążyć temat z zainteresowanymi, okazałoby się, że w ich mniemaniu pochodzą ze szlachty nobliwej i majętnej, a nie jakiejś gołoty czy szlachty zagrodowej, często biedniejszej niż niejeden chłop. Można sobie zrobić taki test, stanąć przed lustrem i zanalizować własną fizjonomię (tak też uczyniłam, i lewym oczkiem mrugnął do mnie mój chłopski słowiański pradziadek), ale ta metoda może okazać się zwodnicza. Pan Jarosław Kaczyński wygląda niemalże jak wymyty ziemniaczek (zapewniam, że nie ma tutaj z mojej strony żadnej złośliwości), a jak wynika z książki, legitymuje się starodawnym rodowodem, jest szlachcicem herbu Pomian. Zresztą metody "no oko" chyba w ogóle są bez sensu, bo szlachta i chłopi to jedno plemię, co wykazały badania DNA (trzeba było je przeprowadzić i opublikować, bo wyznawcy teorii sarmackiej okazywali sceptycyzm wobec teorii jednolitych genów). 

     Nie zdarzyło mi się wcześniej czytać, że "polska szlachta w geście typowym dla neurotyka zidentyfikowała brak w Innym z jego domaganiem, sprowadzając tym samym swój fantazmat do popędu". Nie zdawałam też sobie sprawy, że można rozważać, czy wewnętrzna struktura szlachty jako podmiotu musi przyjmować kształt "torrusa". Na szczęście Sowa pisze o tym, że szlachta kierowała się popędem śmierci, a ponieważ wcześniej zdarzało mi się tak pomyśleć, odetchnęłam z ulgą. Teoria Sowy, w dużym uproszczeniu i postrzępieniu, głosi, że szlachta wyobrażała sobie, że posiada państwo tj. organizm zdolny do funkcjonowania na danym obszarze, z niezbędnymi instytucjami zapewniającymi ciągłość jego przetrwania (Wyobrażone), podczas gdy w rzeczywistości Rzeczpospolita była trupem politycznym, zombie jak to ujmuje Sowa, dla którego reformy dokonywane tuż przed upadkiem przyszły o wiele za późno (Realne). Ościenne mocarstwa skubały już właściwie zdechlaka, zaś rozbiory były przebudzeniem – zderzeniem z Realnym nieistnieniem Polski. 

     Sowa poświęca też dużo miejsca Litwie i Ukrainie, mitom związanym z utworzeniem i funkcjonowaniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Litwini niechętnie połączyli się z polską szlachtą, zrobili to przede wszystkim ze strachu przed silniejszym sąsiadem. Ukraina była polską kolonią z kilkumilionową rzeszą niewolników. Powstanie Chmielnickiego, przedstawiane w przesławnym "Ogniem i mieczem" jako zaczepna wojenka Kozaków, którzy nie wiadomo właściwie czego chcą wobec prawych polskich panów, było w dużej mierze buntem zbiegłych niewolników przeciwko nieludzkiej polityce polskiej szlachty wobec chłopów. Sowa pisze również o micie zgodnego współżycia tej całej mozaiki kultur i religii na obszarze Polski, zresztą o tym micie czytałam również ostatnio w "Rodzinnej Europie" Miłosza. Nie było tak pięknie, jak to się teraz często opisuje w sentymentalnym tonie. Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Żydzi itd. żyli obok siebie, ale nie ze sobą, sporadyczne kontakty cechowały niejednokrotnie uprzedzenia i niechęć. Stosunki między nimi bywały trudne, często dosyć napięte. To było trudne sąsiedztwo. Spadkiem po tamtych czasach są silne nacjonalizmy charakterystyczne dla Wschodu Europy. 

     Zdaniem Sowy, oderwanie się Polski od Zachodu Europy, do czego istotnie przyczyniła się polska szlachta, utrwaliło widoczny rozłam na Zachód i Wschód, w którym Polska aż do dzisiaj znajduje się po stronie wschodniej. Z jednej strony Polska jest zapleczem dla rozwiniętych państw zachodnich, której podstawowym zasobem jest tania siła robocza. Jednak rozłam ten objawia się również w inny sposób, a mianowicie w zachowaniu europejskich państw wschodnich (nazywanych przez Sowę peryferyjno-postkolonialnymi) niezależnie od ich wejścia do Unii Europejskiej. To opór przed nowoczesnością. Nowoczesność to połączenie MODERNIZACJI (dotyczącej sfery materialno-gospodarczej: przemysłu, infrastruktury, mediów itp.) i MODERNIZMU (to wartości estetyczne oraz społeczno-kulturowe, a więc modernizm artystyczny i społeczna emancypacja). Tymczasem państwa takie jak Polska chcą MODERNIZACJI BEZ MODERNIZMU. Jako przykład podano selektywną aprobatę bengalskich elit wobec propagowanej przez Brytyjczyków modernizacji: "Tak dla dyscypliny i higieny, nie dla wolności", co w polskiej rzeczywistości mogłoby brzmieć: "tak dla stadionów, autostrad i wolnego rynku, nie dla praw kobiet, równouprawnienia homoseksualistów i Karty Praw Podstawowych". Obserwując Polskę od 1989 r. nie sposób się z powyższym nie zgodzić.

     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/135277/fantomowe-cialo-krola

     1. Chodzi ci o propagowanie i kultywowanie wiary w ewidentne znyslenie, fałsz czy kłamstwa(traktowane jako dobra zabawa).

      Wiara Jedi napewno, płaskoziemstwo i pustoziemstwo prawie napewno, a może i pislam w pewnym procencie. Z tym ze pislam ma tez autentcznych wyznawców(wierzacych w niego wprost)..

       

     2. Co ciekawe tak się zaczyna wiekszośc religii. Ateńczyćy wysmiewali tzw. Św. Pawła jak sadził im te swoje kocopały. A w trzy wieki, bums religia państowa. Czy jakiś tam Mormon ze świetą ksiegą dyktowana za kotarka. Podejrzewam ze wiekszośc religji rowineła sie albo od jakiegos świra, bądź cwaniaczka który bądź jego otoczenie (dzis to bywa internet) poczuło wartosc rozrywkową a i  biznesową(dzis to sie nazywa monetyzacyjną) pompowania danego zmyślenia czy łgarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + siedem =