Dokąd zmierza współczesny świat? Dr Radosław S Czarnecki

 

Dr Radosław S. Czarnecki zapowiada swój nowy cykl o tym, dokąd zmierza współczesny świat. Zdaniem naszego redaktora jest to temat bardzo na czasie.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

7 Odpowiedź na “Dokąd zmierza współczesny świat? Dr Radosław S Czarnecki”

  1. Super, że wyszliście na dwór 🙂

    Panie Ryszardzie! Trzymam kciuki za zapowiadany cykl programów! Chociaż to trochę nieracjonalne: trzymanie kciuków 🙂 Mniejsza o to, życzę powodzenia, czekam niecierpliwie!

  2. temat nie jest dziś bardziej na czasie, niż 10, 50 albo 100 lat temu… świat zawsze gdzieś zmierzał (i „zawsze jakoś było” jak mawiał Szwejk) – ciekawie będzie posłuchać, choć raczej rzadko się takie wieszczenia spełniały…

    1. Drogi Kubo . Tutaj akurat to najmniej ważne jest … . W tej TV ani fryzura , ani kolor koszuli , ani nie upudrowany nos , nie mają najmniejszego znaczenia . Tutaj ani prowadzący , ani zaproszeni goście nie epatują swoją zewnętrznością . Tutaj ważne są poglądy i opinie . Czyli treść jest najważniejsza . Ale do tego się dochodzi po pewnym stażu … .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + osiemnaście =