Etyka utylitarystyczna liberalizmu

W moim klipie staram się wyjaśnić, czemu etyka oświecenio-liberalna jest najbardziej etyczna, więc nieprzypadkowo wygrywa jako podstawa prawa nowoczesnych państw Zachodu.

Petycje i akcje nie pomogą. W Polsce konserwatystów jest więcej niż liberałów. Musimy zmieniać sposób myślenia elit i mas. Gd oni mówią rodzina tradycja, my: prawo wyboru. Itak dalej. Liberałowie oddawali życie walcząc zbrojnie z carami. Królami i Watykanem. My musimy jedynie pamiętać przesłanie Woltera i Milla i bronic go przed znacznie mniej moralnymi konserwatywnymi hipokrytami.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 4 =