Film o projekcie laureata Oskara, Zbigniewa Rybczyńskiego

Przedstawiamy film autorstwa Doroty Zgłobickiej mówiący o nowoczesnym projekcie, który realizował we Wrocławiu laureat Oskara, Zbigniew Rybczyński. Tym gościnnym na naszej antenie materiałem inaugurujemy programy Zbigniewa Rybczyńskiego o sztuce i sytuacji polskiej kultury. Zbigniew Rybczyński już od dawna jest sympatykiem  Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów  i jego ogląd sztuki i twórczości jest bardzo oświeceniowy. Uważa, że najważniejszą rolą artysty jest odkrywanie nowych technik, nowych możliwości i kreowanie nie tylko własnego dzieła, ale bardziej nowoczesnego świata.

Jego poglądy, uzupełnione barwnymi opowieściami dotyczącymi najnowszych trendów filmowych i technologicznych, będziemy mieli okazję oglądać na Racjonalista.tv, w rozmowach zrealizowanych specjalnie dla naszej telewizji.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Film o projekcie laureata Oskara, Zbigniewa Rybczyńskiego”

  1. I jak w świetle ostatnich wydarzeń, szczególnie konfliktu z min. Zdrojewskim rysuje się przyszłość tego projektu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 17 =