„Kler” – wrażenia z filmu Smarzowskiego

Redaktor naczelny podzielił się już swoimi wrażeniami z filmu "Kler", więc i ja postanowiłem się podzielić moimi odczuciami. Filmy Smarzowskiego są ostre, kler reżyser potraktował dość łagodnie… Więcej do posłuchania:

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

One Reply to “„Kler” – wrażenia z filmu Smarzowskiego”

 1. Że dziwnie silna reakcja?

  TYLKO nasi Czcigodni Dobrodzieje mogą nas doprowadzić do Królestwa Niebieskiego, a ten film to zbrodnicza lewacka ręka podniesiona na Nich i na Polskę!

  Krwi!

  Mniej więcej taka jest reakcja tu u mnie na we wsi. I tak reaguje 90 procent mieszkańców.

  Większość oczywiście nie widziała filmu.

  Generalnie myślenie jest tu takie: o kant dupy te Wasze lewacko-ateistyczne aktywności. Życie musi mieć sens, więc życie pozagrobowe (oraz niebiańskie imprezy przy grillu ze zmarłymi krewnymi) – MUSZĄ być faktem. I Nasi Pasterze nas do tych faktów doprowadzą. A wam wara od Świętego Kościoła i Świętej Polski!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =