Komunikat z posiedzenia Redakcji Racjonalisty.tv w sprawie konfliktu na forum publicystycznym.

Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji powstałej w związku z konfliktem, jaki zaistniał pomiędzy niektórymi Użytkownikami naszego forum, Redakcja postanowiła:

1, Zmienić zasady uczestnictwa w publikacjach i komentarzach osobom, które naszym zdaniem naruszyły zasady kultury wypowiedzi.
2. Przywrócić zawieszony tekst użytkownika Quetzalcoatl pt. „O erudycji urojonej, czyli „przecież on jest nagi”.
3. Przygotować regulamin części publicystycznej portalu.

Jednocześnie Redakcja przeprasza tych Użytkowników portalu, którzy poczuli się urażeni niektórymi sformułowaniami skierowanymi bezpośrednio do nich. Wyrażamy nadzieję, że podjęte w związku z tą sytuacją kroki, zapobiegną powtórzeniem się podobnego kryzysu w przyszłości.

Przy tej okazji apelujemy do wszystkich z Was o zachowanie podstawowej kultury wypowiedzi i skupieniu swych sił intelektualnych na merytorycznej wartości przekazu. Żaden bowiem regulamin nie rozwiąże powstających problemów, jeżeli do głosu dochodzić będzie zła wola Publicystów i Forumowiczów.

Redakcja Racjonalisty.TV

O autorze wpisu:

3 Odpowiedzi na “Komunikat z posiedzenia Redakcji Racjonalisty.tv w sprawie konfliktu na forum publicystycznym.”

 1. Dobra i b potrzebna inicjatywa redakcji.
  Prosze zauwazyc ze brak kultury w komentarzach idzie czesto w parze ze slabymi argumentami. Zamiast atakowac merytrorycznie problem atakuje sie autora eseju lub poprzedniego komentarza.

  1. Janusz, ja się z Tobą ogólnie zgadzam. Ale zauważ jedno: aby dyskusja trzymała jakiś poziom, niezbędna jest aktywna moderacja. A tu co poniektórym marzy się jej kompletna likwidacja… Albo takie jej ograniczenie, że nie będzie ona mogła nic zrobić…
   Nie wiem, ale co o tym sądzisz?

 2. W zachodnich mediach poprawność polityczna powoduje, że moderatorzy usuwają wszystko co wiąże się z krytyką islamu. Jaka jest różnica między moderacją a cenzurą? Jaka jest definicja mowy nienawiści? Jaka jest zakres wolności słowa?

  Ja byłem kiedyś aktywny na Racjonaliście, ale zostałem wyrzucony przez Agnosiewicza, za ostrą krytykę religii, komentarze w większości miałem pozytywne. Agnosiewicz chciał, aby Racjonalista był miejscem, gdzie dobrze czyją się angnostycy i wierzący, stąd nietolerancja dla "wojujących ateistów".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =