Komunizm zawsze jest zły. Piotr Napierała

 

Dobrze, że współczesność ostro ocenia takie ideologie totalitarne jak faszyzm czy nazizm. Niestety, na Zachodzie, a nawet wśród części obywateli krajów na Wschodzie, które bezpośrednio ucierpiały od komunizmu, komunizm nie ma tak jednoznacznie złej opinii jak faszyzm. Prowadzi to do wielu nieporozumień w ocenie historii i obecnie istniejących motywacji ideologicznych. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

19 Odpowiedź na “Komunizm zawsze jest zły. Piotr Napierała”

 1. Jak ktoś obejrzy, to niech napisze, czy i w którym miejscu usprawiedliwia faszystów i nazistów. 
  Wyłączyłem po tym jak zaczął sugerować, że publiczne instytucje są złe, mówiąc, że jak coś jest wspólne to jest to komunizm. Nie chodźcie ludzie na przykład do parku narodowego, tego wystąpienia komunizmu, bądźcie zdroworozsądkowi, sprywatyzujecie go, a drzewa niech ktoś sprzeda do tartaku. Nie dzwońcie po straż pożarną, nie korzystajcie ze służby zdrowia i tak dalej, bo to wszystko wspólne, bo to wszystko komunizm. 🙂

 2. @PN

  Tak komuna zawsze jest zła tak jak prawicowy nacjonalizm i faszyzm.

  Nacjonalizm był konieczny tylko w okresie ludowych rewolucji przeciw religijnym panom a potem ta idea stała się martwa, konserwatywna i idiotyczna.

 3. ALDE members are NOT really liberals. Piotr Napierała

  Styczeń 28 @ 19:00 – 19:30
  ====
  Opowie papież neo-reakcji Piotr Napierała rozdający i odbierający prawo do bycia prawdziwym prawicowcem i prawdziwym liberałem, który popiera odbieranie Polakom praw i wolności przy użyciu Islamu/muzułmanów, który uważa za wiarygodne źródło informacji kanał Black Pigeon Speaks oskarżający kobiety i ateistów o niszczenie cywilizacji, który sam żadnym liberałem nie jest, tylko zwykłym nieliberalnym nacjonalistą.
  Tak, jak wcześniej opowiedział, że chadecja to nie jest prawdziwa prawica i odmówił części ludzi prawa do ich własnych poglądów. Taki liberał z niego.

 4. OSTATNIO OGLADAŁEM REPORTAZ  WIOSKA POLSKA NA SYBERII — OSIEDLENCY POLSCY ZA CARA DOBROWOLNI PRZED 1900 ROKU -CAR DAWAL OSIEDLENCOM BEZWROTNE POZYCZKI I NARZEDZIA  I 50 HEKTAROW PUSZCZY DO KARCZOWANIA — W  TYSIAC DZIEWIECET TRZYDZIESTYM ÓSMYM — ZABITO WSZYSTKICH MEZSZCZYZN POLSKIEGO POCHODZENIA — BO W WYPATKU WOJNY MOGLI STANOWIC PROBLEM — NIEBYŁO ZADNEJ ORGANIZACJI POLSKIEJ – KOSCIOŁU POLSKIEGO – KONTAKTU Z POLSKA — ZOSTAŁY SAME KOBIETY I DZIECI —DOPIERO TERAZ POZWOLONO ZROBIC IM TABLICE PAMIATKOWA —OFIARY STALINIZMU — NIKT NIE MOWIŁ O WINIE -CHŁOPI -ZERO AGITACJI – LOJALNI  OBYWATELE 

   

 5. W epoce eurofeudalizmu i feudalnego globalizmu a la mokre sny marksistowsich sekretarzy onz nacjonalizm znowu ma postępowy światły wymiar jak za czasów wiosny ludów. A przynajmniej może być i bywa.

  1. Komunizm milionom ludzi odebrał życie a nam, którzy przeżyliśmy zniszczył je. A teraz w Europie stawia się pomniki Marksa.

   1. @Anna
    Komunizm milionom ludzi odebrał życie a nam, którzy przeżyliśmy zniszczył je.
    ===
    A teraz niech pani pozdrowi Piotrowicza — prokuratora stanu wojennego, członka Prawa i Sprawiedliwości, który na polecenie Kaczyńskiego przepychał ostatnio po chamsku w środku nocy i na złamanie karku odbierał ludziom gwarancje niezależnego sądownictwa.

    1. Do Vernon_Roche

     Nie jestem chłopcem na posyłki, niech sobie Pan sam pozdrawia kogo chce. Zachowuje się Pan brzydko, niegrzecznie,  pisze Pan niemerytorycznie, nielogicznie i przesadnie dużo, nie mam ochoty z Panem dyskutować.

  2. @Piotr Napierała
   mokre sny 
   ====
   Czyli jednak to uczucia są u Ciebie nad faktami. 🙂
   Spoko, będę pisał trigger warning specjalnie dla Ciebie.
   Na przykład:
   Trigger warning: Napierała może się ztriggerować
   Napierała mówi przekazem dnia od Bannona, bo jest jego agentem wpływu tak, jak Andruszkiewicz jest agentem wpływu Putina/Rosji, i stawia interes Amerykańskich nacjonalistów nad interesem obywateli UE, w tym Polaków, bo lubi robić łaskę Amerykańskim nacjonalistom, a Europejczycy według niego ssią.
   Mokry sen Napierały to rozbiór Europy.
   Mokry sen Napierały to Polska w rękach Putina.
   Mokry sen Napierały to karanie niemuzułmanów za Islam, na przykład brakiem publicznej służby zdrowia czy urzędów pracy (tak, jak chciał tego Sośniarz od Korwina kiedyś).
   Napierała nigdy nawet nie skrytykował muzułmanina.

  1. Świetnie, a znasz w ogóle jakiegoś komunistę, że poruszasz ten temat, a przynajmniej jakieś niewielkie forum w tym kraju o poglądach komunistycznych? Kogo dzisiaj w ogóle obchodzą komuniści, których w tym kraju praktycznie nie ma? Próbujesz nadać rację bytu nacjonalizmowi wykorzystując do tego tło, które nie istnieje? Nie stoimy dzisiaj przed wyborem komunizm czy nacjonalizm, mamy jedynie problem z nacjonalizmem, komunizm został zwalczony, doznał zdecydowanie dotkliwszej klęski niż faszyzm, bo choć nie został pokonany zbrojnie, to rozpadł się od środka – jak sam zauważasz, najpewniej pod wpywem złodziejskiej mentalności, kolektywistycznego kapusiostwa i ruiny gospodarczej. Inaczej mówiąc jest to system, który już w swojej podstawie ma wbudowany mechanizm autodestrukcji. Niestety faszyzm nadal bywa żywy a wyrasta z nacjonalizmu, dlatego należy się go bać. Komunizmu nie ma potrzeby, to martwa ideologia i jeśli już chcesz szukać komunistów to szukaj ich w Korei Północnej, ich nawracaj – tutaj nie masz nic do roboty w tym względzie.

   1. Próbujesz nadać rację bytu nacjonalizmowi wykorzystując do tego tło, które nie istnieje?
    ====
    Można bez problemu zmienić znak zapytania na wykrzyknik.
    Usprawiedliwia się też teoriami spiskowymi o rządach światowych w ONZ i innymi bzdurami z przekazu dnia od Bannona i Orbana.

 6. Po pierwsze w Polsce nigdy nie było komunizmu, takiego jak by chciał Napierala. Sa okresy kiedy duzy stopien kolektywizacji (= komunizm) moze byc korzystny, ale na dłuzsza metę takie "wszystko wspolne" nie działa. Jedną z ostatnich "komunistycznych" organizacji zachowanych w Polsce jest Koscioł Rz.-Kat. i tu ma Napierała pole do popisu, jak odkomunizowac Koscioł.

  Myslę, ze Napierała celowo miesza system ekonomiczny/własnosciowy z systemem np. kontroli obywateli. Co było złego w tzw. socjalistycznych planach pięcioletnich? Nic. Kazde kapitalistycznie przedsiębiorstwo ma plany pięcio- i długoletnie, i dobrze trafic z prognozami i planami to sztuka. 

 7. @Dziwer

  Właśnie.

  Lepiej niech PN zajmie się nawracaniem nacjonalistów i klerofaszystow z ONR i MW.

  To są wrogowie racjonalizmu i to oni dziś stanowią realny problem.

 8. widzę, że wielu nie rozumie mojego filmu. Ja nie mówię, ze komunizm zawsze = gułagi. ja mówię, że komunizm jest zawsze wątpliwy moralnie bo zakłada odpowiedzialność zbiorową, i złodziejską mentalność

 9. Oczywista prawda, komunizm byl zly. Bo wszystkie ideologie dziela sie n a zawsze zle, czasem zle i na ogol swietne. Tak ucza ws przedszkolu i tak jest. Do grupy  zawsze  zlych  nalezy komunizm. Do grupy  czasem  zlych poglady lewicowe. Do grupy  swietnych  nalezy  nacjonalizm i trumpizm. Tak na przyklad lewicowcy chca aby kazdy obywatel  mial  zdrowotne  ubespieczenia. Jest to w cale nie potrzebne bo trumpizm glosi ze kazdy powinien byc zdrowy a pieniadze mozna wydac na budowe  parkanu  dookola  kraju i w ten sposob  odizolowac  sie od chrych na dzume emigrantow. Rowniez gdyby Polska byla otoczona stalowym parkanem w 1939 roku to Niemcy mogli by atakowac tylko samolotami ktore mozna stracac strzelajac z procy. To samo odnosi sie do bespieczenstwa USA i Europy. Poprawne haslo to:Polska dla Polakow,USA dla Amerykanow a ksiezyc dla ksiezy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =