Prawdziwe i fałszywe nadzieje

 

Istnieją prawdziwe i fałszywe nadzieje. Te pierwsze oparte są na badaniach rzeczywistości, która bywa groźna i obojętna, ale daje nam rzeczywiste perspektywy. Te drugie oparte są na mitach i na wierze. Bywają znacznie bardziej atrakcyjne od rzeczywistości, lecz niestety są tylko mrzonkami.Więcej na filmie:

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Prawdziwe i fałszywe nadzieje”

  1. Wszystko fajnie, ale i tak ma Pan zbyt dobre mniemanie o ludziach. Mój sąsiad, wiosną, czy latem, a nawet jesienią siedział u siebie na balkonie. W tym okresie widziałem go prawie codziennie przez wiele lat. ANi RAZU, powtarzam, ANI RAZU nie widziałem go z ksiązką w łapach. Patrzył się tylko tępo na ruch uliczny i coś popijał. Umarł, żeby nie napisac mocniej, i tyle po nim. Takich ludzi jest ogromna większość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *