Kongres Świeckości i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów

 

Kongres Świeckości to inicjatywa mająca jednoczyć partie i stowarzyszenia uważające, że świeckość Polski to istotny cel polityczny. W tym materiale na Kongresie Świeckości przedstawia się Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Kongres Świeckości i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów”

  1. Widac to całe towarzystwo to niewolnicy kosciola, zeby nie powiedzie nieswaidomi agenci Watykanu. Jakie ma znaczenie, ze koscioł(Krk) jest upierdliwy i nie chce wydac papierka, ze "od dzisiaj nie jestes członkiemnaszego  koscioła"? Zadne, jedynie mentalne i emocjonalne. 

    Załozmy ze zyjemy w czasach PRL i  partia wiodąca (np. PZPR) postanawia, ze wszyscy rodzący sie  w panstwie staja sie członkami tej partii (jak u protestanow dawniej tak bylo). Nagle, po utracie władzy ta partia nie chce wydac papierka, ze nie jestes członkiem tej partii. I co? Kogo to obchodzi, ze partia X mnie uwaza za członka? Kogo to obchodzi, ze partia X wyda mi papierek, ze nie jestem członkiem tej parti, ale i tak jestem członkiem partii? Nikogo. Jestescie mentalnymi niewolnikami koscioła Krk.

    I takimi pozostaniecie, bo w waszych głowach od waszego 5 roku zycia siedzi klecha i rządzi waszym mozgiem, i waszym pojmowaniem swiata.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =