Koza złodziejka, kobieta ptak i kobieta kot. Leo Igwe (lektor PL)

 

Leo Igwe jest sławnym sceptykiem i racjonalistą, który stara się bronić przed prześladowaniami ofiary ciemnoty religijnej na swoim kontynencie. W tym wykładzie Leo opisuje śmieszność i grozę animistycznych przesądów afrykańskich. Główną tezą jego wystąpienia jest stwierdzenie, iż chrześcijaństwo i islam nie modernizują animistycznych wierzeń, ale wręcz przeciwnie – uniemożliwiają krytykę groźnych przesądów i zabobonów. Dzieje się tak dlatego, iż islam i chrześcijaństwo same zawierają tego typu przekonania, zaś jakakolwiek ich krytyka jest uznawana za atak na doskonale zorganizowane kulty – chrześcijański i islamski. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Koza złodziejka, kobieta ptak i kobieta kot. Leo Igwe (lektor PL)”

    1. Dlatego warto dawać głos u nas ludziom takim jak Leo Igwe. Niestety, wielu polskich ateistów skupia się chyba głównie na swoim podwórku, a moim zdaniem to nierozsądne, bo świat coraz bardziej staje się globalną wioską i problemy z różnych części świata się przenikają. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *