Kto raz zdradził….

 

Koalicja Obywatelska nie przetrwała próby czasu, bo przewodniczący Schetyna przestraszył się wyniku SLD w jej ramach. Okazało się, że to nie SLD może się rozpuścić w PO, ale PO, w ramach KO, urwie się z konserwatywnej kotwicy. Nic w tym dziwnego, bo znaczna część dawnego elektoratu SLD od lat głosuje na PO. Wspólny start obu partii bardzo im odpowiadał, a aktyw SLD stanął na głowie, by jego kandydaci dobrze wypadli. 

 


Taki stan nie odpowiadał przewodniczącemu Schetynie. Ludzie z SLD na naszych listach – tak. Szyld SLD – nie. Czyli powrócił przewodniczący do dawnych metod. Bo PO ma problem z dobrymi liderami. Na takim np. Dolnym Śląsku w dwóch na trzy okręgi wyborcze Schetyna usadowił spadochroniarzy. Zbierających dawniej mnóstwo głosów liderów pousuwał, pokłócił się z nimi lub zwyczajnie pogonił. PO, na Dolnym Śląsku, była perłą w koronie tej partii, a teraz na listy trzeba ściągać spadochroniarzy. 


By listy wzmocnić rozpuścił przewodniczący po kraju wieści, że fikcyjna Inicjatywa Polska proponuje miejsca na swoich listach ludziom z SLD. Z tej partii odeszło już wiele osób do PO właśnie. Zawsze znajdzie się słaba osobowość w polityce, ale z dużymi ambicjami. Zawsze ktoś ma kłopoty w pracą i można taką osobę podstępnie zwabić. Takie przejścia to polityczne ośmieszanie się i pozbawianie się wiarygodności oraz wyskakiwanie z własnego honoru. Rozumiem czasami przejścia w ramach partii i podobnej ideologii, ale bieganie, jak ze sraczką, z lewa do prawa, wydawałoby się poważnych polityków, jest śmieszne. 


Tak to przewodniczący Schetyna bierze na swoje listy osoby wyzute z politycznej moralności, ale nie będą one tam zbytnio raziły swoją bezosobowością. Myśli, że osłabia lewicę. Ja sądzę, że będzie odwrotnie. Po raz któryś lider PO pokazuje, że lubi pirackie metody i nie lubi dotrzymywać słowa. Myślący wyborcy, a do takich kieruje swój przekaz lewica, powinni o tym pamiętać. Kto raz zdradził zawsze zdradzać będzie – jak powiedział prezes i ja się tego trzymam. Sami poznacie judaszy wkrótce, tych dawniejszych i tych nowych.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *