Kto raz zdradził….

 

Koalicja Obywatelska nie przetrwała próby czasu, bo przewodniczący Schetyna przestraszył się wyniku SLD w jej ramach. Okazało się, że to nie SLD może się rozpuścić w PO, ale PO, w ramach KO, urwie się z konserwatywnej kotwicy. Nic w tym dziwnego, bo znaczna część dawnego elektoratu SLD od lat głosuje na PO. Wspólny start obu partii bardzo im odpowiadał, a aktyw SLD stanął na głowie, by jego kandydaci dobrze wypadli. 

 


Taki stan nie odpowiadał przewodniczącemu Schetynie. Ludzie z SLD na naszych listach – tak. Szyld SLD – nie. Czyli powrócił przewodniczący do dawnych metod. Bo PO ma problem z dobrymi liderami. Na takim np. Dolnym Śląsku w dwóch na trzy okręgi wyborcze Schetyna usadowił spadochroniarzy. Zbierających dawniej mnóstwo głosów liderów pousuwał, pokłócił się z nimi lub zwyczajnie pogonił. PO, na Dolnym Śląsku, była perłą w koronie tej partii, a teraz na listy trzeba ściągać spadochroniarzy. 


By listy wzmocnić rozpuścił przewodniczący po kraju wieści, że fikcyjna Inicjatywa Polska proponuje miejsca na swoich listach ludziom z SLD. Z tej partii odeszło już wiele osób do PO właśnie. Zawsze znajdzie się słaba osobowość w polityce, ale z dużymi ambicjami. Zawsze ktoś ma kłopoty w pracą i można taką osobę podstępnie zwabić. Takie przejścia to polityczne ośmieszanie się i pozbawianie się wiarygodności oraz wyskakiwanie z własnego honoru. Rozumiem czasami przejścia w ramach partii i podobnej ideologii, ale bieganie, jak ze sraczką, z lewa do prawa, wydawałoby się poważnych polityków, jest śmieszne. 


Tak to przewodniczący Schetyna bierze na swoje listy osoby wyzute z politycznej moralności, ale nie będą one tam zbytnio raziły swoją bezosobowością. Myśli, że osłabia lewicę. Ja sądzę, że będzie odwrotnie. Po raz któryś lider PO pokazuje, że lubi pirackie metody i nie lubi dotrzymywać słowa. Myślący wyborcy, a do takich kieruje swój przekaz lewica, powinni o tym pamiętać. Kto raz zdradził zawsze zdradzać będzie – jak powiedział prezes i ja się tego trzymam. Sami poznacie judaszy wkrótce, tych dawniejszych i tych nowych.


Czesław Cyrul

Czesław Cyrul
O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *