Kto wygrał wybory samorządowe 2018. Grzegorz Roman i Jacek Tabisz

 

Po ostatnich wyborach, może zwłaszcza po pierwszej ich turze, pojawiła się wątpliwość dotycząca tego, kto je wygrał? Okazało się, że niemal wszyscy mianowali się zwycięzcami, a przecież to zupełnie niemożliwe. Czy łzy w oczach reprezentantów PiSu były rzeczywiście łzami szczęścia? Czy Schetyna robił dobrą minę do złej gry? 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Kto wygrał wybory samorządowe 2018. Grzegorz Roman i Jacek Tabisz”

 1. Moja ocena:

  1. Wybory samorządowe mają swoją specyfike i wyniki w nich osiągnięte nie przekladają się na wybory parlamentarne. Charakteryzują się one większą frekwencją na prowincji niż w większych miastach(dlatego lepszy wynik PSL który w wyborach parlamentarnych może nawet nie wejść do Sejmu). W małych miejscowościach często nie istnieją partie krajowe , a ich miejsce zajmują lokalne komitety wyborcze. 

  2. Kto wygrał? Gdy wszystkie strony trąbią o zwycięstwie to świadczy tylko o tym że wybory nie mają zwycięzcy. 

  KO – cieszy mnie to że Nowoczesna odebrała część mandatów Platformie. Zawsze są lepsi liberałowie niż chadecy. 

  PSL – względny sukces który na pewno nie powtórzą w wyborach parlamentarnych. Mimo wszystko spadek wpływów w samorządach w stosunku do 2014 r.

  PiS – zwycięstwo głównie w Sejmikach. Wielkie Miasta oraz średnie – to wręcz klęska , ponieśli tam znaczące straty. Na samej prowincji bez większych sukcesów , a to na skutek dobrych wyników lokalnych komitetów.

  SLD – ogólnie porażka . Trzeba tu jednak brać pod uwagę nieobecność SLD w parlamencie i wskutek tego ograniczony dostep do mediów ogólnopolskich , co na pewno przełożyło się na wyniki. "Punktowe" sukcesy np. Częstochowa czy np. w moich stronach wygrana SLD do rady miejskiej Świnoujścia.

  Wniosek na przyszlość.

  – opozycja powinna wystawić dwie listy tj. jedna to KO , a druga to lista centrolewicowa SLD+Razem+Zieloni+Biedroń. Moim zdaniem to najlepsza rozwiązanie. Budowa tylko jednej listy skupionej wokół KO to gorsze rozwiązanie które może spowodować utrate  poparcia(część może nie pójść na wybory). PO+PSL+Nowoczesna+SLD+ Razem – te klocki po prostu do siebie nie pasują. To połączenie ognia z wodą.

  – konieczna zmiana ordynacji czyli "D'Dhont" na śmietnik i obniżenie progu wyborczego do 3 %. Dla polskiej ułomnej demokracji jest to konieczne i ułatwi rozwój nowym ugrupowaniom.

 2. 12 listopada – dzień wolny. Widac PiS się zabezpieczył na wypadek wprowadzenia stanu wyjątkowego. Ludzie mają zostac w domu, gdy będą łapac neofaszystow. A przy okazji wygrane wybory, ktorych nie będzie. Fajnie to wykombinował.  

 3. PROKARIAT 3 MILIONY / DO KTOREGO NALEZE – BEZ REPREZENTACJI A GORNICY 50 TYS – Z RODZINAMI POCIOTKAMI 200TYS – Z PRZEMYSŁEM POMOCNICZYM 500TYS — NAD REPREZENTACJA —PROKARIAT – BEZ EMERYTUR – ZASIŁKOW – CHOROBOWEGO/ POWYZEJ 30 DNI – KTO TYLE CHORUJE ? /URLOPOW – WYRÓWNIAN – DOTACJI – ALE Z PEŁNYMI PODATKAMI WIEKSZYMI OD ,, BOGACZY ,, — JAK ODPISAC SAMOCHOD – LOKAL – CZESTO URZYWANE NARZEDZIA – — SA INNE GRUPY BEZ REPREZENTACJI ATEISCI -/POWINNI Z KLUCZA JAK MNIESZOSCI NARODOWE /UKRAINCY – SKORO JEST ICH MILION I PRACUJA PŁACA PODATKI / JAKIEGOS REPREZENTANTA – 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *