Kukiz'15 nie będzie wchodził w żadne koalicje. Waldemar Bednarz


 
Waldemar Bednarz to prawdopodobnie najsympatyczniejszy kandydat Kukiz’15. Działacz wrocławski pełną gębą, niektórzy członkowie naszej Redakcji walczyli wraz z nim o wspaniały Park Szczytnicki we Wrocławiu. Jego wizja działań w sejmie jest prosta i bezkompromisowa – żadnych koalicji poza wsparciem w głosowaniach na sensowne jego zdaniem tematy. A jakie są to tematy? Sami zobaczcie. BTW – Bednarz wygrał w prawyborach zorganizowanych przez Gazetę Wrocławską, a rok temu jego kandydaturę na prezydenta miasta wspierało SLD, Partia Zieloni i kilka mniejszych ugrupowań.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

  1. Sympatyczny gosc, ale sie pogubił. Do ronda Reagana dołączyłbym mu torebke Thatcher, to by zrozumiał jak działa gornictwo. Ze tą swiecką szkołą i Watykanem tez sie kompromituje. A zwalanie winy za samolot na system prezydent-premier to niezłe kuriozum. Wina Tuska. Sympatyczny gosc, ale zatrzymał sie mentalnie w latach 80-tych.

      1. To raczej ten gosc zwala wine na Tuska, a nie ja. A Thatcher przyszla mi na mysl w związku z gornictwem. Nasz gosc uwaza, ze gornictwo zarabia na siebie nie-gornictwem. I ta niegornicza czesc dotuje gorniczą. Geniusz. Pora zmienic nazwe branży.

  2. Ten pan startuje na radnego czy na posła ? Mnie się wydaje, że ten pan wybory pomylił, poseł nie zajmuje się tylko sprawami koziej Wólki, z której pochodzi tylko zagadnieniami dotyczącymi całego kraju. Jeżeli pan chcesz reprezentować interesy tylko swojej koziej Wólki, to idź pan stratować na radnego gminnego ewentualnie powiatowego, bo już nawet na szczeblu wojewódzkim myśli się w kategoriach całego województwa. Natomiast stawianie na górnictwo przy wyczerpujących się zasobach węgla w Polsce jest jakąś paranoją, 70 miliardow złotych rocznie dotacji pośrednich i bezpośrednich kosztuje nas utrzymywanie tego przeżytku komunistycznego, jakim są Polskie kopalnie. Człowiek zatrzymał się w poprzednim systemie na etapie wczesnego Gierka, czyli najlepiej, gdyby został jakimś kustoszem w muzeum PRL-u, a nie startował na posła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *