Nasze pytanie do KOD: czy obudzimy razem Europę? Pionior, Gleichgewicht, Doroć, Korczak

 

W imieniu Europejskich Humanistów zadajemy liderom wrocławskiego KODu pytanie o to, czy obudzimy razem Europę. Akcja humanistów już trwa i nazywa się „Wake up Europe!”. Pierwszą osobą na celowniku jest oczywiście Orban. Czy Węgrzy będą pojawiać się na manifestacjach polskiego KODu? Czy to co się dzieje w Polsce pomoże im zwalczyć autorytaryzm?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

3 Odpowiedzi na “Nasze pytanie do KOD: czy obudzimy razem Europę? Pionior, Gleichgewicht, Doroć, Korczak”

  1. Wałęsa w „radzie mędrców UE”… he he he… to nie ma się co dziwić że UE drży w posadach. Jaki z niego „mędrzec”? To raczej wioskowy głupek.

  2. Rzeczywiscie, powoływanie sie na Wałese, Kwasniewskiego i Komorowskiego to jakis żart. Kazdy z tych panow przyłożył sie do obecnego sukcesu PiSu.
    A jesli chodzi o KOD to Kijowski powinien spłacic zalegajace alimenty, zrobił to? Inaczej ten cały KOD-Kijowski sie osmiesza.
    Nie rozumiem tez dlaczego Zydzi ubieraja swoje żydowskie stroje w zyciu politycznym. Co innego religijnym, czy kulturalnym, ale w polityce wg mnie nie powinni sie wyrozniac, bo to powoduje niepotrzebne spięcia. Formalnie wolno nosic na głowie co sie chce, nawet durszlak. Ale gdyby jakis Niemiec przyszedł na spotkanie społeczno-polityczne w stroju bawarskim to dlaczego i po co?

    1. Taka trójca prezydentów. Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski -> kapuś, pijak i złodziej. To sobie KOD autorytety znalazł. Widać ile jest tak naprawdę warty łącznie z szefem alimenciarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *