Nie jestem zagranicznym wrogiem Polaków… Dominiczak i Nils Muižnieks

 

Andrzej Dominiczak rozmawia z Komisarzem Praw Człowieka Rady Europy Nilsem Raimondsem Muižnieksem. W rozmowie pojawiają się kwestie zawieszenia polskiej konstytucji przez obecny rząd, europejskiej inicjatywy ustawodawczej w kwestii ukarania rządu Węgier, edukacji związanej z prawami człowieka, oraz wiele innych.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Tym tekstem o „zaskakująco dobrej formie psychicznej” Pan Andrzej zdobył dziś moje serduszko. 😉 😉
  A poza tym to w pełni zgadzam z Panem Andrzejem w jeszcze jednej ważnej kwestii – ważny jest język jakiego używamy.
  😉

  A tak oftopowo – media opiniotwórcze (se.pl; fakt.pl) doniosły dziś o sukcesach artystycznych scholi z Budzynia. Tutaj można posłuchać kilku pieśni maryjnych i kolęd w ich brawurowym wykonaniu, polecam cieplutko:

  https://www.youtube.com/watch?v=va2ZhGpB5As

  🙂

 2. Nie mogę uwierzyć, że stwierdzenie, że „robię to, za co mi płacą” wymaga korekty. Tak mówi cały świat od ONZ do posterunku na hiszpańskiej prowincji. Jeżeli Polacy tego nie rozumieją to niech się douczą.

 3. Ten Muiznieks bredzi. Problem polega na tym, ze system zostal stworzony gdy reżymy trzymaly ludzi w zamknieciu. Albo wypuszczaly tylko nielicznych wrogow swoich systemow rzw. dysydentow. Wtedy on mogl sobie wyjechac albo go rezym wykopal, i zachod propagandowo przyjmowal ludzi. Z chwila otwarcia granic dla wszystkich system sie zawalal i zachod wprowadzal kontrole i ograniczenia. Nie wydaje mi sie aby zachod przyjal polowe ludnosci z ZSRR, gdyby nagle Stalin powiedzial ze mozna sobie wyjechac.
  Muiznieks czuje wdziecznosc ze on mogl znalezc nowy dom i slusznie, ale to tubylcy powinni decydowac czy chca przyjac polowe PRL i ZSRR, a nie imigranci dysydenci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *