O politycznej deklaracji świeckości. Mirosław Woroniecki

 

Mirosław Woroniecki, lider Kongresu Świeckości, tłumaczy o co chodzi w politycznej deklaracji świeckości, do której poparcia stara się skłonić, wraz z innymi członkami nowo powstałego stowarzyszenia polskie partie polityczne. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “O politycznej deklaracji świeckości. Mirosław Woroniecki”

 1. Strasznie skatolony ten manifest. Cały czas brniecie w uklad z KrK. Krk jako partner, wspollokator i siła przewodnia narodu.  

  Połowa manifestu nie ma nic wspolnego ze swieckoscia, to raczej ogolny swiatopoglad, na zachodzie nawet kler tak mysli. 

  Najbardziej zabawne sa te emocjonalne wstawki np. "ktore sie nie odnajduja" . Przypomina to preambule. Jakie to ma znaczenie czy ktos sie odnajduje czy nie? Zadne. Zeby zawrzec zwiazek małzenski np. mezczyzna z kobieta nie trzeba sie z ta kobieta odnalezc. Wystarczy chciec (obydwie strony).

  "wyprowadzenie  religii poza plan"  – ha, ha. Niewolnicy. Gdyby koscioł mial zapisane ze pedofilia jest w planie, to byscie zadali skreslenia z planu pedofilii, zamiast wywalic szkodnika z lasu. 

  Jestescie niewolnikami kleru i jego rozumowania i nimi pozostaniecie do konca swojego zycia. 

  —————

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − trzy =