Obrazki kampanijne

 

Która partia ile ma pieniędzy uwidacznia się w trakcie kampanii wyborczej. Jadąc trasą od Kudowy do Kłodzka naliczyłem ponad 40 dużych bilbordów wyborczych PiS. Do tego liczne mniejsze banery. I dalej. Od Kłodzka do Wrocławia było ich jeszcze więcej. Znacznie mniej było podobnej propagandy ze strony PO. Owszem bilbordy i banery też były, ale w ilości znacznie mniejszej. Widziałem także jeden baner, niestety porwany, SLD.

 

 


Zatrzymani w obiektywnym pojmowaniu zjawisk politycznych liberalni dziennikarze bredzą nadal o finansowej potędze SLD. No właśnie ją widać. We Wrocławiu jest nieco inaczej. Tutaj ton w propagandzie wyborczej na ulicach narzuca PO, ale PiS-u też nie brakuje. Tu i ówdzie, nieśmiało pojawiają się banery Lewicy. A kampania obwieszania przystanków, płotów itp., dopiero się rozkręca. Cieszy mnie, że elektorat lewicy, wg ostatnich badań, jest najbardziej przewiązany do wartości i tym samym najbardziej świadomy, a wtedy niepotrzebne mu bilbordy.


Obserwując atak wyborczy PiS-u na wyborców widać kto jakie ma pieniądze w partyjnej kasie. Parafrazując ludową opinię, że PiS też kradnie, jak inne partie polityczne, ale się z nami dzieli, to owa kradzież PiS-u jest wyjątkowo pazerna co właśnie widać na ulicach, reklamach w gazetach itp.. No i oczywiście cała TVP w służbie PiS. Za pieniądze wszystkich obywateli oczywiście.


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

2 Odpowiedzi na “Obrazki kampanijne”

  1. ja to bym najchętniej usłyszał od p. Cyrula tak na poważnie po co istnieją takie partie jak np. SLD, skoro czysty socjalizm oraz jedynowładztwo jedynej słusznej partii są z powodzeniem w pełni wdrażane przez (PO)PIS

    dodam przy tym, że w życiu nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że celem tym jest niesienie pomocy dla LGBT, zwłaszcza, że także tu (PO)PIS wszedł na kurs i ściężkę /np. kresy.pl/wydarzenia/media-pis-pracuje-nad-przepisami-dotyczacymi-zwiazkow-partnerskich-dla-okreslonych-osob/

     

  2. Tymczasem za morzem zamiast wyborczej kampanii zaczal sie  trudny i dramatyczny proces usuniecia z urzedu  prezydenta. Trzeci raz w historii USA.   Miliony ludzi sledza rosnacy nawale informacji o pogwalceniu prawa i kryminalnych naduzyc Trumpa. Nadzieja ze czlonkowie Kongresu odloza partyjna lojalnosc i zadecyduja o wyniku impeachment (usunieciu z urzedu) Trumpa dla dobra narodu i swiata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *