Oceniamy polską opozycję. Andrzej Dominiczak i Jacek Tabisz

 

Mamy PiS u władzy i potrzebna jest silna opozycja, która wie czego chce i mądrze dąży do celu. A jaka jest nasza obecna opozycja? Andrzej Dominiczak i Jacek Tabisz starają się jak najbardziej wnikliwie omówić naszą polską opozycję. KOD, PO, Nowoczesna, SLD, Razem i Zieloni – czy są na dobrej drodze do pokonania PiSu?  A jeśli owa droga nie do końca jest dobra, to co im poradzić, co powinni zmienić? Nie zapomniano też o Kukiz'15 – czy oni też staną się pełnokrwistą opozycją?

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Oceniamy polską opozycję. Andrzej Dominiczak i Jacek Tabisz”

 1. Premier Ewa Kopacz to nie była żadna nowa jakość (powiewem lewicowości) tylko poprostu PO stwierdziła że nie da się rządzić więcej niż 2 kadencje (tym bardziej mimo afer finansowych) Było jasne (od dawna) że na trzecią czterolatkę rządzenia samo straszenie Kaczyńskim i Macierewiczem nie wystarczy. To znaczy nie dla wszystkich było jasne w równym stopniu. Dla pani Kopacz np. – Pani Kopacz bidna w tej całej układance była przekonana o tym że dostała tekę premiera z uwagi na to że jest bystra i była prymuską w szkole – O naiwności błoga! A teraz szanowni Panowie dyskutują: …././ o tak! co jak co ale trzeba przyznać że sama platforma z Tuskiem to jeszcze nie było to o co warto walczyć ale Pani Premier Ewa Kopacz …o tak, o tak, drobnymi kroczkami… ech i ach.
  ———–
  Pojawił się też wątek że obecnie najkorzystniej – dla Polski – to jakby się Nowoczesna połączyła z PO – czyli powrót do macierzy. Doprawdy zainspirowałem się i pociągnę dalej fe sny o potędze polskiej klasy rządzącej: Jakby tak Nowoczesna i PO zjednoczyły się a na lidera wybrano Donalda Tuska …ach w końcu by było jak się należy.
  A tak na poważnie to zdumiewa mnie panów naiwność i niepamięć -to jakiś zespół naiwności z zanikami pamięci. Jeszcze do niedawna nie było Nowoczesnej tylko była PO w sejmie i propagandowe media TVN do których zapraszano propagandowych „ekspertów” jak p Petru Poza tym Do TVN zapraszano Takich ludzi jak Kwaśniewski lub Cimoszewicz – Ludzi bez poglądów, którzy w pierwszym kroku nasłuchują co ostatnio lansują panie i panowie redaktorzy TVN a w drugim kroku przychodzą do studia i powtarzają te same brednie, tak byle by tylko redaktorce uśmiech z twarzy nie znikał to zaprosi ponownie.. Ale do .N wracając: Kiedy rodziła się nowoczesna co było jasne i o czym mówiono nawet w TVN [tyle tylko, że w pierwszym momencie żeby z czasem odwrócić retorykę – to kolejny dowód na ich manipulacje opinią publiczną] , że tworzenie Nowoczesnej jest budowaniem przetrwalnika Dla tamtych koncepcji które ostatnio od wyborców otrzymały czerwoną kartkę. A było to jasne dla wszystkich od lewa do prawa i było to tak niedawno – stąd moje wielkie zaskoczenie amnezją no bo jak inaczej rozumieć że dla Dominiczaka wyjściem z nieciekawej sytuacji byłoby jednoczenie PO z Nowoczesną.
  PS Siła oddziaływania mediów; propagandowego szkodliwego; jest przeogromna i teraz to wiem, że gdyby ludziom wyświetlić na ścianie slajd z chlebem to zaczną zlizywać tynk.

  1. PS.2. Pan Andrzej kiedyś opowiadał o badaniach jakie przeprowadzono na grupie studentów, o ile dobrze zapamiętałem. Zaproszono ich do kina na przeciętny film i w tle słychać było odgłosy budowlańców jak pracują. Wniosek tych badań był taki, że kiedy staramy się skupić na treści i jakieś odgłosy nam przeszkadzają to ponoć lepiej przyjmujemy te treści. Stąd też moje pytanie odnośnie tego materiału, bo w tle słychać szlifierkę – to przypadek czy ukartowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *