• niedziela, 17 stycznia 2021 r.

Oceniamy polską opozycję. Andrzej Dominiczak i Jacek Tabisz

 

Mamy PiS u władzy i potrzebna jest silna opozycja, która wie czego chce i mądrze dąży do celu. A jaka jest nasza obecna opozycja? Andrzej Dominiczak i Jacek Tabisz starają się jak najbardziej wnikliwie omówić naszą polską opozycję. KOD, PO, Nowoczesna, SLD, Razem i Zieloni – czy są na dobrej drodze do pokonania PiSu?  A jeśli owa droga nie do końca jest dobra, to co im poradzić, co powinni zmienić? Nie zapomniano też o Kukiz'15 – czy oni też staną się pełnokrwistą opozycją?

Podobne materiały

4 komentarze

 1. darekpiotrek
  10 grudnia 2016 at 15:25 - odpowiedz

  Premier Ewa Kopacz to nie była żadna nowa jakość (powiewem lewicowości) tylko poprostu PO stwierdziła że nie da się rządzić więcej niż 2 kadencje (tym bardziej mimo afer finansowych) Było jasne (od dawna) że na trzecią czterolatkę rządzenia samo straszenie Kaczyńskim i Macierewiczem nie wystarczy. To znaczy nie dla wszystkich było jasne w równym stopniu. Dla pani Kopacz np. – Pani Kopacz bidna w tej całej układance była przekonana o tym że dostała tekę premiera z uwagi na to że jest bystra i była prymuską w szkole – O naiwności błoga! A teraz szanowni Panowie dyskutują: …././ o tak! co jak co ale trzeba przyznać że sama platforma z Tuskiem to jeszcze nie było to o co warto walczyć ale Pani Premier Ewa Kopacz …o tak, o tak, drobnymi kroczkami… ech i ach.
  ———–
  Pojawił się też wątek że obecnie najkorzystniej – dla Polski – to jakby się Nowoczesna połączyła z PO – czyli powrót do macierzy. Doprawdy zainspirowałem się i pociągnę dalej fe sny o potędze polskiej klasy rządzącej: Jakby tak Nowoczesna i PO zjednoczyły się a na lidera wybrano Donalda Tuska …ach w końcu by było jak się należy.
  A tak na poważnie to zdumiewa mnie panów naiwność i niepamięć -to jakiś zespół naiwności z zanikami pamięci. Jeszcze do niedawna nie było Nowoczesnej tylko była PO w sejmie i propagandowe media TVN do których zapraszano propagandowych „ekspertów” jak p Petru Poza tym Do TVN zapraszano Takich ludzi jak Kwaśniewski lub Cimoszewicz – Ludzi bez poglądów, którzy w pierwszym kroku nasłuchują co ostatnio lansują panie i panowie redaktorzy TVN a w drugim kroku przychodzą do studia i powtarzają te same brednie, tak byle by tylko redaktorce uśmiech z twarzy nie znikał to zaprosi ponownie.. Ale do .N wracając: Kiedy rodziła się nowoczesna co było jasne i o czym mówiono nawet w TVN [tyle tylko, że w pierwszym momencie żeby z czasem odwrócić retorykę – to kolejny dowód na ich manipulacje opinią publiczną] , że tworzenie Nowoczesnej jest budowaniem przetrwalnika Dla tamtych koncepcji które ostatnio od wyborców otrzymały czerwoną kartkę. A było to jasne dla wszystkich od lewa do prawa i było to tak niedawno – stąd moje wielkie zaskoczenie amnezją no bo jak inaczej rozumieć że dla Dominiczaka wyjściem z nieciekawej sytuacji byłoby jednoczenie PO z Nowoczesną.
  PS Siła oddziaływania mediów; propagandowego szkodliwego; jest przeogromna i teraz to wiem, że gdyby ludziom wyświetlić na ścianie slajd z chlebem to zaczną zlizywać tynk.

  • darekpiotrek
   10 grudnia 2016 at 15:37 - odpowiedz

   PS.2. Pan Andrzej kiedyś opowiadał o badaniach jakie przeprowadzono na grupie studentów, o ile dobrze zapamiętałem. Zaproszono ich do kina na przeciętny film i w tle słychać było odgłosy budowlańców jak pracują. Wniosek tych badań był taki, że kiedy staramy się skupić na treści i jakieś odgłosy nam przeszkadzają to ponoć lepiej przyjmujemy te treści. Stąd też moje pytanie odnośnie tego materiału, bo w tle słychać szlifierkę – to przypadek czy ukartowane?

 2. Andrzej
  Andrzej
  10 grudnia 2016 at 19:33 - odpowiedz

  Panie DarkuPiotrku, ho, ho, ze tez Pan pamięta te badania! bardzo to budujące – widzę, że nie gadamy po próżnicy:)

 3. Andrzej
  Andrzej
  10 grudnia 2016 at 19:40 - odpowiedz

  Dla mnie wyjściem z „nieciekawej sytuacji” byłoby spełnienie wszystkich wspomnianych w rozmowie warunków, w tym odbudowa lewicy.

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *