• poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.

Prawdziwe autonomiczne kobiety i męskie zabawki

Zwolennicy Donalda Trumpa (wobec którego zresztą nie jestem tak krytyczny jak wielu tutejszych autorów) rozpowszechniają sfotoshopowaną fotkę, o tę:

two ferraris

Podobno ta fotka jest złożona z dówch różnych i stąd rozbieżność strojów, mnie jednak zaciekawił opis zdjęcia, który sugeruje, że Michelle Obama nie ma klasy, a jej romańskie odpowiedniczki jak najbardziej. Od razu jak to zobaczyłem pomyślałem sobie nie „two ferraris and a dump truck”, lecz „two royal fuckdolls and a real woman”. Michelle Obama jako osoba reprezentuje sobą o wiele więcej niż modeleczka i kiepska aktorka Bruni-Sarkozy i hiszpańska lasencja. Jest wykształconą i charyzmatyczną kobietą i to w sumie Barack miał szczęście się z nią ożenić, co sam lojalnie przyznaje. W przypadku dwóch europejskich wychudzonych według kanaonów nieludzkich mód wiecznych nastolatek tego powiedzieć się nie da. Cieszyłbym się, gdyby zdjęcie było prawdziwe, i gdyby Michelle zawstydziła te puste lale. Tym bardziej, że Michelle potrafi politykować stroje, jak wtedy gdy nie założyła szmaty na głowę w Arabii S. Potem naśladowała to duńska następczyni tronu, babka z jajami jak na arystokratkę.

PN

Piotr NapierałaPiotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

Podobne materiały

12 komentarzy

 1. Katarzyna
  25 lipca 2016 at 11:15 - odpowiedz

  Czy mógłby Pan, z łaski swojej, zdefiniować „fuckdolls”?

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   25 lipca 2016 at 11:23 - odpowiedz

   kobiety których całe życie toczy się wokół „być pienknom”

   • Katarzyna
    25 lipca 2016 at 11:36 - odpowiedz

    Troska o bycie piękną nie odbiera kobiecie podmiotowości, w przeciwieństwie do tego epitetu.

    • Piotr Napierała
     Piotr Napierała
     25 lipca 2016 at 11:45 - odpowiedz

     owszem, jeśli to JEDYNA troska

     • Katarzyna
      25 lipca 2016 at 16:18

      Rozumiem, co oznacza jedyna. Nie widzę jednak związku między opisaną przez Pana sytuacją, a seksem.

 2. dżizas
  25 lipca 2016 at 12:37 - odpowiedz

  Muszę koniecznie poszukać jakichś fot, jak Michalinka nie założyła szmaty. Ciekawe jakie miny mieli.
  ;-D
  Za to kiedyś na internetach widziałem urocze zdjęcie, jak śp. król saudyjski spotkał się ze śp. ministrem spraw zagranicznych Rzeszy. Miny bezcenne i wielka szkoda, że minister nie zabrał ze sobą chłopaka, żeby jeszcze Saudę trochę mocniej p*dk*rwi*ć. ]:->

  • Piotr Napierała
   Piotr Napierała
   25 lipca 2016 at 12:50 - odpowiedz

   miny zwyczajne, jak to oni takie znudzone łatwą forsą i luksusem. Jakiego chłopaka?

   • dżizas
    25 lipca 2016 at 13:04 - odpowiedz

    Ciocia wikipedia mówi, że koleś się nazywa Michael Mronz.
    😛

   • dżizas
    25 lipca 2016 at 13:10 - odpowiedz

    A w Indonezji to ubrała jakieś coś na głowę, wygląda jak kawałek zasłonki z okna.
    :-/

 3. Lucyan
  25 lipca 2016 at 14:19 - odpowiedz

  Kazdy ma swoja klase. Do M. Obamy pasuje bardziej ten murzynski stroj, a to bialych ten „romanski” stroj. Tak sie wychowalismy, inaczej byloby sztucznie. U M.Obamy bardziej zwraca uwage sylwetka niz jakies tam fatałaszki.
  Jesli juz o strojach i klasie to panowie redaktorzy powinni napisac cos moze o swojej klasie i strojach i fryzurach 🙂

Zostaw komentarz

Wpisz kod antySPAMowy *