Publiczność lubi najbardziej, gdy dyskutanci piorą się po mordach. Rozmawiają Ewa Wanat i Andrzej Dominiczak

 

Ewa Wanat, jedna z najbardziej aktywnych polskich dziennikarek radiowych i telewizyjnych jest osobą niezwykle zasłużoną dla promowania idei świeckości kraju w naszych mediach. Od maja 2013 jest redaktorką naczelną Polskiego Radia RDC. W latach 2003–2012 była redaktorką naczelną radia Tok FM, na którego antenie toczyły się śmiałe rozmowy na tematy, które bardzo wolno zyskiwały akceptację innych mediów. Tym razem rozmawiamy z Panią Redaktor o wolności słowa w mediach. Wnioski płynące z dyskusji są zaskakujące – obok zagrożeń wolności słowa w mediach tak oczywistych jak terroryzm islamski, czy zbytnia klerykalizacja naszego kraju, wolności mediów szkodzi komercjalizacja i… sami słuchacze, którzy w swej większości niezbyt dobrze trawią przekaz ukazujący nie czarnobiałą złożoność świata.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Publiczność lubi najbardziej, gdy dyskutanci piorą się po mordach. Rozmawiają Ewa Wanat i Andrzej Dominiczak”

  1. Też jestem za zniesieniem cenzury wydawniczej na Mein Kampf zreszta w necie i tak kazdy sobie znajdzie, a zakazany owoc, wiadomo smakuje. MK to nie jest az tak zla pozycja jesli chodzi o poziom, przypomina mysli nowoczesnego polaka Dmowskiego, tylko bardziej niespojne. Taka nacjonalistyczna rozprawka. Najgorsze co tam Żydów spotyka to pozbawienie ich obywatelstwa w ramach prawa narodow do samostanowienia … W. Wilsona (sic!) warto poczytać MK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =