Razem dla wspólnego dobra. Matthew La Fontaine


 
Wywiadu telewizji Racjonalista.tv udzielił kandydat na posła z okręgu Wrocław z listy Partii Razem – Matthew La Fontaine. Kandydat przedstawia czym się kieruje Partia Razem oraz tym, że chciał by działać na rzecz rodzin, samorządności. Jest z pochodzenia Amerykaninem i pomimo nazwiska, jak zapewnia, nie ma zamiaru opowiadać bajek.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Razem dla wspólnego dobra. Matthew La Fontaine”

  1. Jesli kontakt z jez. polskim miał dopiero w wieku lat 22 to pieknie mowi po polsku. Lepiej od Kukiza. RAZEM zasługuje aby dostac sie do sejmu. Z tym bossem to bym sie tak nie cieniował, bo ludzie lubią konkretne twarze i indywidualnosci, ktore przyciagają wyborcow. Jesli jest jakis boss o dobrych cechach i ktory nie zdominuje partii jak Palikot to tylko dobrze. Bez bossa jest ryzyko, ze partia bedzie postrzegana jako rozlazła i nieodpowiedzialna, gdzie odpowiedzialnosc sie rozłazi na niewiadomo kogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 1 =