Róbmy swoje

Ostatnie badanie znanej pracowni sondażowej daje SLD 8% poparcia wyborczego. Inne sondaże podobno nawet jeszcze więcej.To dobry wynik i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy. Tyle samo ma Nowoczesna. Partia Razem ma 2 % poparcia. Wynik cieszy, ale nie wziął się on z niczego. To efekt mrówczej, w ostatnich miesiącach, pracy członków partii w terenie. 
Jak wiadomo liberalne media takie jak GW, TOK FM czy TVN postawiły na SLD krzyżyk. Złośliwe komentarze („czy oni jeszcze żyją”) były i są na porządku dziennym. Ich pupilami na lewicy jest partia Razem, Barbara Nowacka, czasami Zieloni. SLD wyrugowano z debat telewizyjnych i radiowych. Czekano na jego śmierć, co pewnie uczczono by szampanem. Niedawno dziennikarka GW napisała mi na profilu, że SLD we Wrocławiu nic nie robiło i nie robi. Sęk w tym, że robi dużo, tylko że to się bardzo GW nie podoba. To właśnie pokazuje jak te media, po ich wyborczej przegranej wraz z PO, nie potrafią zrozumieć swoich błędów. Że do tej przegranej, atakując SLD, znacząco się przyczynili. Dodam, że wtedy też SLD tam bardzo nie lubiano. 

Tak więc – wbrew zapowiedziom o rychłej śmierci – SLD żyje, nie zamierza zejść ze sceny politycznej i odbudowuje swoją pozycję. Mogę tym redakcjom powiedzieć: róbcie tak dalej, bo Sojuszowi wychodzi to na dobre. Ta partia popełniła wiele błędów w ostatnich kampaniach, ale nadal jest to jedyna, realna siła na lewicy i wyborcy zaczynają to dostrzegać. Zobaczyli także jak ułomny jest Sejm bez lewicy. Liberalne media jeszcze tego nie zrozumiały, ale my jesteśmy cierpliwi. Damy radę i bez nich. Róbmy swoje. Zapraszajmy innych z lewicy do współpracy. Skoro nie chcą to znaczy, że źle lewicy życzą. Że swoje aspiracje i poczucie wyższości stawiają ponad interes lewicy. Ale mądrość pojawia się z czasem, i u polityków i u dziennikarzy. 

Tak więc szanowni redaktorzy w neoliberalnych mediach . Kolportowane przez Was pogłoski o śmierci SLD są nieprawdziwe.

Czesław Cyrul

Ps.: Na temat 8% poparcia dla SLD i 2% poparcia dla Razem piszą też w NaTemat

 

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

3 Odpowiedzi na “Róbmy swoje”

  1. Co takiego odróżnia SLD od Razem? Macie silne skrzydło centrolewicowe, większy pluralizm wewnątrz partyjny? Moglibyście mnie zagospodarować, gdybym mógł wam zaufać. Potrzebowałbym mniejszego populizmu niż w poprzedniej kampanii, gdzie wiecowo krzyczeliście z koalicjantami: "PIS, PO – jedno zło".

     

  2. SLD to starsi działacze pijący Red Labela a Razem to młoda hipsterka. Wspólny mają chyba tylko stosunek do NATO, bo Leszek Miller krytykował Angelę za politykę uchodźczą

  3. Moim zdaniem tak znaczący wzrost poparcia dla SLD nie wziął się z ciężkiej pracy członków tej partii, ale głownie (tak jak w przypadku PO) ze zmęczenia PiS-em i rozczarowania do KOD. Ludzie ponownie zwrocili sie do partii politycznych i bardzo dobrze, bo jednak wciąż istnieje parlament i opozuycja tam się powinna koncentrować, co nie znaczy, ze proesty obywatelskie nei mają sensu  – nie powinny jednak oslabiać poparcia dla partii opozycyjncyh, co moi  zdaniem dzialo się w Polsce od ponad roku. Nie wteirdzę oczywiscie, ze SLD nnie robi nic, ale wydaje mi się, że zbyt mało oi bez inwencji. Skądinąd rzczywiscie tnie jest im łatwo. Zgadzam się, że GW i TVN świadomie grają na osłabienie tej partii i wsparcia edla Razem, czym przyczyniają się dość skutecznie do usunięcia lewicy z głownej sceny politycznej.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 9 =