Proste pytania. Niedziela Palmowa – sonda uliczna

Sonda uliczna. Racjonalista.TV pyta przechodniów o zwyczaj święcenia palm w niedzielę palmową. Odpowiedzi ukazują stan wiedzy rodaków na temat zagadnień związanych z panującą w Polsce religią. Pytania zadaje nasz nieustraszony reporter Julian Jeliński.

O autorze wpisu:

  1. Pan mikrofonista powinien pocwiczyc uzywanie mikrofonu. Mikrofon nie jest do ozdoby. Zadawane pytania slychac w miare dobrze, odpowiedzi slabo.

  2. A jednak polemizowałbym z wnioskiem, że jest to ziarenko niewiedzy. Szczątkowy sondaż nie ujawni faktycznego stanu newiedzy katolików o Biblii.

  3. Właśnie, troszkę ciężko się ogląda materiał w którym prowadzącego słychać aż nadto, a w słowa pytanych trzeba się wsłuchiwać.

  4. Pomysł na temat jest fajny, ale technicznie to się nie bardzo nadaje do emisji . Zgadzam się z Irkiem – warto popracować nad pracą mikrofonu. Pozdrawiam.

  5. wydaje mi się, że całość byłaby ciekawsza gdyby podano egzegezę niedzieli palmowej wg oficjalnej wykładni katolickiej oraz genezę tego święta wg badań historycznych. Przykładowo Hyam McCoby datuje to święto raczej w okolicy żydowskiego świeta kuczek i przekonująco to uzasadnia

  6. Ciekawy sonda. Zadałem katolikom pytanie o cudzie eucharystyczny w Bolsenie, które to celebrowane jest jako Boże Ciało i na 10 osób – 10 wierzących nie miało pojęcia dlaczego idą corocznie w procesji… zabawni w swojej ignorancji są katolicy. Proponuję zrobić podobną sondę z pytaniem o Boże Ciało.
    Pozdrawiam.

  7. No i od razu katolików widać i ich umiłowanie do innych ludzi. Od razu nie będę wam odpowiadać bo najlepiej jeszcze chciałby dodać ze kłamią. Ciemnogród!!

  8. Zgadzam się w zupełności. Prowadzący bardzo wyraźnie i głośno, natomiast odpowiadający cicho – słychać, ale nie jest równo. Kolejna sprawa, chociaż nie wiem, czy to tylko u mnie, czy ogólnie, ale dźwięk tylko w lewym głośniku jest(w prawym ledwo słyszalny). Trzeba zdecydowanie popracować na samym wykonaniem technicznym. A co do samej sondy, to cóż. Jakoś cudów się nie spodziewałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *