Tęczowa Madonna i inne zbrodnie

Jestem za wolnością słowa i wolności artystycznej. Malujmy zatem Tęczowe Madonny, ale tylko pod warunkiem, że nie prześladujemy osób mających inne zdanie niż my, co wielu z nas niestety często się zdarza. Tygodnik Powszechny przytoczył opinię ojca Martina, który chce, by katolicy bronili mniejszości LGBT. Ciekawe, czy będą to też czynić w państwach gdzie dominuje islam? Pewnie nie z tym papieżem…

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

6 Odpowiedź na “Tęczowa Madonna i inne zbrodnie”

 1. "Publicystyka to dział portalu racjonalista.tv zawierający artykuły, eseje i inne dłuższe formy tekstowe."
  Po raz kolejny pytam, co w tym dziale robią filmy? To jest kpina z czytelników.

  1. Podłączam się do prośby. Naprawdę tak trudno spisać te przemyślenia, zamiast nagrywać kolejny męczący filmik?

   1. Gdyby był Pan zainteresowany moimi materiałami, nie narzekałby Pan aż tak i w taki sposób na to, czy mają formę tekstową czy filmową. Więc proszę skupić się na pisanych materiałach, moje pisane też łatwo Pan znajdzie. Niestety, prowadząc całą TV mam niewiele czasu na pisanie długich esejów i forma filmowa jest dla mnie czasowo bardziej łaskawa. Od samego początku na naszej TV w dziale publicystyka lecą też filmy z innych kanałów. Ja jestem proszony przez niektórych moich widzów i czytelników o komentarze do różnych wydarzeń. Filmy w dziale publicystyka to zatem kompromis. 

  1. Bronię wolności słowa i wolności ekspresji artystycznej, ale też nie udaję Greka. Przeróbka Madonny nawiązywała do instalacji, gdzie modelka bawi się z bananem. 

   1. To proponuję, aby nastepnym razem Pan mówił, ze przeróbka Madonny nawiązuje, zamiast "Madonna uprawia seks oralny" (cytowane z pamieci, brak tekstów w "publicystyce" utrudnia cytowanie).
    Pan nie tylko nie udaje Greka, ale Pan rysuje owo dziełko bardziej "przestepczo" niż ono w rzeczywistości przestępcze jest. Po co?
     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =