Uchodźcy kontra uchodźcy

Od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej uczestnicy medialnych dyskusji, rozmaici redaktorzy i tzw. humaniści usiłują rozwiązać tajemnicę odmiennego podejścia Polaków do uchodźców z Ukrainy i tych z Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu. W przypadku Ukraińców mamy otwartość i gościnność, zapraszanie nawet do swoich domów, a innych nie widzimy zbyt chętnie. Tych wciskanych nam przez Łukaszenkę odpychaliśmy jak to możliwe. Dyskutanci podejmujący temat sprawiają wrażenie, że nie rozumieją zjawiska, ale chętnie powtarzają stereotypowe oskarżenia, że po prostu Polacy to rasiści i ksenofoby. Podobnych sobie traktują lepiej, a wystarczy inny kolor skóry lub wyznanie, by stali się nieprzyjemnymi. Nie wiem ile w tym niewiedzy, ile hipokryzji, ale troszkę podpowiem dlaczego tak to wygląda.


W Ukrainie toczy się wojna. Wszyscy to widzimy. Zbombardowane miasta, ruiny, ofiary śmiertelne wśród cywilów, w tym dzieci. Ludzie żyjący w schronach, zbrodnie, morderstwa, gwałty. Trudno być na to obojętnym. Polska jest dla tych ludzi pierwszym krajem bezpiecznym, gdzie nie ma wojny, więc przybywają do nas, by ratować życie swoje i swoich dzieci. To naprawdę uchodźcy. I co szczególnie warte odnotowania, gdyby tego wybitni komentatorzy i analitycy medialni nie dostrzegali, są to głównie kobiety i dzieci. Czasami przywożone pod granicę przez swych ojców, mężów, braci, którzy potem wracają by walczyć.

Jak to wyglądało w przypadku uchodźców z Afryki i Bliskiego Wchodu? Tłumy, głównie młodych mężczyzn, gdzie większość to imigranci ekonomiczni, którzy opłacili przemytników, by wędrować do wybranego sobie kraju.

Nie pierwszego, gdzie byliby bezpieczni. Francja to mało, oni chcą do UK. Bywają agresywni i roszczeniowi. Pamiętam np. zatrzymywanie TIR-ów i palenie ognisk na ulicach. Wielu z nich to zwykli oszuści, a nawet terroryści udający uchodźców np. z Syrii, którzy potem byli członkami ISIS, a potem dokonywali zamachów w Europie. Są to w większości emigrujący do Europy bez zamiaru powrotu do ojczyzny. Może jedynie po to, by w dokonać tam aktu obrzezania na swoich córkach, gdy to jest ścigane w Europie lub sprzedania ich tam na żonę. Ukraińcy wracają. Liczba wracających przekroczyła liczbę osób przyjeżdżających do Polski.

Tak więc nie o kolor skóry, ani narodowość tu idzie. Czyżby wyznanie? Tak. Wyznanie uchodźców ma znaczenie. Wyznanie, czyli system wartości, ideologia jaka często dyktuje ludziom zachowania niezgodne z prawem przyzwoitością, zdrowym rozsądkiem, humanitaryzmem. Mówiąc brutalnie, Polacy nie chcą u siebie zbyt wielu muzułmanów. Mimo pro-imigranckiej, głównie lewicowej propagandy, w Polsce jeszcze są wolne media. To nie Rosja, że wszystkim da się coś wmówić, a resztę zastraszyć lub zawstydzić. Problemy z integracją imigrantów z kręgu kultury islamskiej są powszechnie znane. Nawet ludzie, którzy sami uciekają od islamskiego terroru w swoich krajach, uczestniczą w budowie na terenie Europy małych Pakistanów, Iranów itd. Budują setki meczetów i szkół religijnych przy finansowej pomocy krajów islamskich. Tworzą tzw. społeczeństwa równoległe, getta rządzące się swoimi prawami, niebezpiecznymi dla miejscowych, gardzą podstawowymi prawami człowieka, równością płci, wyznania, wolnością słowa. Nawet ci mieszkający w Europie od kilku pokoleń potrafią się tak zradykalizować, że dokonują zamachów na przypadkowych ludzi, czy to aktów masowych zbrodni, czy pojedynczych morderstw w imię dżihadu. W krajach dotąd wybitnie spokojnych i bezpiecznych, jak choćby Szwecja, drastycznie wzrosła przestępczość, w tym zdecydowanie ta na tle seksualnym. W cywilizowanej Europie mamy nagle handel ludźmi, zabójstwa honorowe, strefy szariatu, sądy szariackie, kobiety zapatulone w hidżaby, nikaby i inne workowate upokarzające stroje, narzucone im przez muzułmański patriarchat. Atakowani są Żydzi, krytycy islamu, „nieodpowiednio” ubrane kobiety, zarówno muzułmanki jak i tubylcze mieszkanki. Już małe dziewczynki poddawane są islamskim prawom, pozbawiane edukacji, normalnego dzieciństwa, obrzezywane i sprzedawane na żony. Do tego strzelaniny, gwałty, zbiorowe molestowania, nawet zorganizowane gangi gwałcicieli jak ten w Wielkiej Brytanii, to zjawiska zbyt mocno związane z napływem imigrantów z krajów islamskich, aby przeciętnie rozgarnięty obywatel Europy tego nie dostrzegł i zarzucanie ludziom islamofobii tych faktów nie przesłoni. W szkołach islamska młodzież jest nastawiona roszczeniowo, wrogo do tubylców, szczególnie „niewiernych”, do kobiet nauczycieli, domaga się specjalnego traktowania, miejsc modlitwy, przestrzegania ramadanu, żywności halal w stołówkach, co gorsza nie tylko dla siebie. Już mali chłopcy pilnują swoich sióstr i koleżanek, by przestrzegały zasad szariatu, nie pokazywały włosów, nie nosiły spodni, nie przyjaźniły się z chłopcami.

Tego typu zachowań nie spotkamy u Ukraińców. Nie wnoszą ze sobą do naszego życia dżihadu, żadnego halal, haram, szariatu, ramadanu. To robi różnicę panowie i panie dociekliwi redaktorzy, humaniści, profesorowie. Znamy ich z różnych stron, ale przyjeżdżają do nas głownie pracować, a za pomoc normalnie dziękują. Z pracowitości natomiast nie słyną imigranci z kręgu kultury islamskiej, raczej chętniej wykorzystujący swoja dzietność, by korzystać z zasiłków. Tworzą partie polityczne, które usiłują wprowadzić jak najwięcej swojej obyczajowości, swoich zasad w życie ludzi, którzy ich przyjęli. Polacy mają prawo tego po prostu nie chcieć i chociaż raz być mądrymi przed szkodą.


Trzeba na koniec wspomnieć o jeszcze jednej przyczynie tak ciepłego przyjęcia Ukraińców. Być może najważniejszej. Wspólny wróg. Rosja w wydaniu putinowskim przypomina Polakom najgorsze okresy z naszej historii. Ciągłe wojny, zabory, zesłania na Syberię, masowe zbrodnie, łagry, okupacja, kłamstwa, ordynarna propaganda, prześladowanie opozycji. Rodzi się zwykła solidarność i zapewne podobnie zachowalibyśmy się wobec innych narodów zaatakowanych przez „imperium zła.”

O autorze wpisu:

32 Odpowiedzi na “Uchodźcy kontra uchodźcy”

 1. Bardzo zgrabnie napisane. Swego czasu miałem do czynienia z muzułmanami, Polakami, co przeszli na islam i muszę potwierdzić, że nawet mała procentowo-liczbowo grupa wyznawców islamu, potrafi skutecznie i bardzo mocno wypełnić przestrzeń w społeczeństwie.
  Nie zapomnę jak Polska ratowała Czeczenów – muzułmanów, widziałem kobiety i dzieci, a mężczyźni walczyli…
  Z drugiej strony, czy ktoś z krytykujących niechęć PiSu i powiedzmy części polskiego społeczeństwa, wie ile jest krajów muzułmańskich, gdzie ta religia jest wyznaniem jedynym i oficjalnym? I to wcale nie są kraje biedne…
  Polecam dla fanów islamu dwa niemieckie seriale o muzułmanach, myślę ze Niemcy są ostatnimi, co by sami siebie krytykowali z multikulti.
  Berlińskie psy
  https://www.imdb.com/title/tt6839788/
  ***********************
  4 Blocks
  https://www.imdb.com/title/tt5754602/

 2. Rozumiem panie Korga że nie widzi pan nic złego w wywozeniu dzieci i kobiet do lasu, biciu ich, wyzywaniu od brudasów i grozeniu im smierciom, także dzieciom i kobietom?No cóż skoro popiera pan faszystowskie zachowania sg to sam pan sobie wystawia świadectwo.A bredni o strefach no go gdzie policja nie wjeżdża nawet nie skomentuje.Widac wyraźnie że najdalej był pan co najwyżej po cebulę w warzywniaku.

  1. Wypieranie, zaprzeczanie, absurdalne zarzuty. Wszystko wskazuje na lewacki beton, negujący rzeczywistość niezgodną z wyznawaną ideologią. Szkolenie w Rosji było, czy jeszcze w ZSRR? Wszystkim, których nie lubimy zarzucamy faszyzm?

 3. „Polacy to rasiści i ksenofoby”…

  Kimkolwiek jest autor tekstu, bez wątpienia jest zwykłym tchórzem ponieważ nawet nie zamieścił swojego nazwiska…

  1. Nie wiem komu tutaj bliżej do ZSRR skoro popierasz człowieku nielegalne wywózki dzieci i kobiet do lasu.Katolickie hieny jak zwykle uważają że skoro ludzie mają ciemniejszy kolor skóry i wyznają inna religie to niech zdychają.Identycznie było w 2015 roku podczas fali uchodźców z Syrii, gdzie większość Polaków chciala zatapiać barki.Wstyd mi że jestem Polakiem.

   1. Spuść lewackie napięcie i nie zmyślaj co popieram, a czego nie. Jakie wywózki dzieci do lasu? Uchodźców od Łukaszenki należało po prostu wsadzić w samoloty i odwieźć tam skąd przybyli. Byłoby to tańsze niż budowanie muru. Jak najbardziej trzeba było dopuścić wszelką pomoc i służby medyczne. A jeśli chodzi o napływającą do niedawna falę pseudouchodźców, nielegalnych imigrantów z Afryki itp. to już napisałem co sądzę. Ludzie nie mają obowiązku brać sobie kłopotów na głowę, nie muszą być miłosierni jak chrześcijanie i lewica i nadstawiać kolejnych policzków (lewica głównie cudze policzki) , miłować nieprzyjaciół. Nie muszą przyjmować ludzi, którzy nam realnie zagrażają. Ale lewak oczywiście będzie negował fakt zamachów, obcinanie głów nauczycielom, strzelanie do redaktorów gazet, masakrowanie ciężarówkami i nawet istnienie „stref wrażliwych” jak nazywają je sami Szwedzi, czyli miejsc, gdzie biedni imigranci muzułmańscy rządzą się po swojemu i strach pokazać „białą” gębę niewiernemu.

    1. Straż graniczna wywoziła ludzi z powrotem do lasu na mroz mimo że składali oni wnioski o azyl.Poza tym zgodnie z prawem miała obowiązek ich umieścić w ośrodkach recepcyjnych a nie pozwolić umierać w lasach.Oby tobie i twoim dzieciom nigdy w razie potrzeby takiej gościnności nie zafundowano tak jak w polszy.

   2. Do ZSRR – generalnie – jest bliżej ludziom stawiającym ideologię ponad zdrowym rozsądkiem, nawet jeżeli jest to szkodliwa i niebezpieczna ideologia. Natomiast skutki długoletniego działania tejże ideologii można oglądać na ulicach Paryża czy Berlina. I naprawdę nie życzyłabym sobie, żeby podobne problemy pojawiły się w Polskich miastach, nawet jeśli miałyby się tam pojawić dopiero za pokolenie czy dwa. Emocjonalne podejmowanie decyzji, po to, żeby w tym momencie poprawić sobie samopoczucie, nie biorąc pod uwagę długofalowych skutków swoich działań to głupota. Dorabianie do tego wielkiej, uzasadniającej ideologii to już natomiast zwyczajna zbrodnia.

 4. I co cię w ogóle obchodzi jak muzułmanki się ubierają?Księża noszą sutanny, a zakonnice habity i jakoś na nich nie syczysz.

  1. Teraz widzę, że lewak. Tak durne argumenty już dawno widziałem, czyli porównywanie ubiorów ludzi, którzy sami sobie wybrali stan duchowny i związany z tym stroje, z tymi którym to narzucono, których czeka kara za nieprzestrzeganie takich nakazów. Niech ludzie mają wybór, a ci co nie pozwalają innym dokonywać wyboru, niech się nie dziwią, że nie są tu mile widziani.

   1. A skąd wiesz ze są one zmuszane do noszenia tego stroju?Rozmawiałeś z jakąś na ten temat osobiście?Znasz chociaż jedna muzułmankę?Bo po twoich wpisach jakoś w to wątpię.Nic nie wiesz o islamie i o muzułmanach a już wszystkiego chciałbyś im zakazywać co związane z ich kultura łącznie ze strojem.Widac ze masz mentalność polskich faszystów którzy zrywają muzułmankom chustki z głów.A może sam już to jakiejś zrobiłeś?Kiepsko u ciebie z tą wolnością skoro chcesz ja odbierać innym.

    1. „Nazywanie dyskryminującego prawa, jakim jest nakaz noszenia szmaty na łbie przez kobiety w Iranie, częścią mojej kultury, jest uwłaczające” – Masih Alinejad, irańska aktywistka. Pewnie też nic nie wie o islamie.

    2. A jeśli tak uparcie szukasz faszystów to islam jest tu idealny. Muzułmanie uważają się za rasę panów, chcą islam narzucić całemu światu. Niewierni, kobiety (nawet muzułmanki), to dla nich istoty niższego rzędu, gorzej tylko traktują Żydów. Sami się tym chełpią. Co roku mordują tysiące chrześcijan w Afryce. Skrajna nietolerancja, pogarda dla demokracji, równości, równouprawnienia, homoseksualistów, masz faszyzm jak znalazł. I to oficjalnie dozwolony.

     1. A kto odpowiada za 2 wojny światowe, kolonializm, mordowanie Indian w Ameryce, aborygenów w Australii oraz wieloletnie ukrywanie pedofilii w Watykanie?Też muzułmanie?Taki z ciebie pobożny katolik że chętnie się oglądasz na innych tylko nie na własne podwórko.Chociaż mamy u siebie baaaardzo dużo do posprzątania.Ale lepiej oczywiście pisać o kimś kogo łatwo znienawidzić.Ilu muzułmanów w Polsce ci uprzykrza życie?Bo mi jakoś żaden.Za to katolstwo beż przerwy wtrynia nos w nie swoje sprawy jak na przykład zaostrzenie ustawy aborcyjnej, strefy wolne od lgbt i szczucie na imigrantów oraz dzieci z mieszanych małżeństw.Jak widać zdążyłeś już ulec kampanii strachu wywołanej przez starego kurdupla z kotem mlaskającego o roznoszeniu pierwotniaków

 5. Za wojnę odpowiadają ideologie faszystowska i komunistyczna. Islam jest mieszanką czegoś takiego i wypada wyciągać wnioski. A jak grzebiesz w historii to wróć do podbojów Mahometa. Masz w dupie tysiące mordowanych na całym świecie ludzi w imię dżihadu i ofiary zamachów w Europie i nagle zawężasz sprawę do Polski. No właśnie, żaden muzułmanin mi tu krzywdy nie zrobił, bo w Polsce ich jeszcze tylu nie ma i chciałbym, aby tak pozostało, by Polska nie poszła śladem durnych krajów zachodu przyjmując miliony wyznawców faszystowskiej religii. Wystarczy mi już katolicyzm, nie potrzebuję kolejnych religijnych oszołomów w kraju, którzy będą mi mówić jak mam żyć i szukać co ich obraża. Nie jestem katolikiem i nie ulegam żadnej kampanii, tylko w przeciwieństwie do obłąkanych lewicowców nie mam zamiaru hołubić u siebie zdeklarowanych wrogów wszelkich wartości, które są mi bliskie, wszystkich wolności. Ty już osiągnąłeś ten poziom zidiocenia i ideologicznego zacietrzewienia, że widząc wszelkie wady katolików oślepłeś na stokroć większe zagrożenia ze strony islamu, mając tych co to dostrzegają za faszystów, którzy wczoraj się urodzili i nie wiedzą czym jest islam.

 6. To ty jesteś ślepy na przemoc ze strony rodzimych rasistów i faszystow i ją usprawiedliwiasz dlatego bo gdzieś jest jakas większa i jeszcze traktujesz wszystkich muzułmanów zbiorowo jako morderców i terrorystów jak typowy katolicki beton więc nie dziw się że ludzie mają problem z rozpoznaniem w tobie ateisty.A jakie były te podboje Mahometa?Mogą się z nimi równać podoboje chrześcijańskie w wykonaniu Europejczyków?Chyba nie.Czemu więc tak mocno krytykujesz podboje muzułmańskie a chrześcijańskie tak słabo?

  1. Nie zamierzam babrać się historii, bo końca by to nie miało. Żyję tu i teraz. Spośród dominujących religii islam jest obecnie najbardziej zacofaną, nietolerancyjną, morderczą religią. Tu jakoś nikt mnie nie prześladuje za niewiarę, choć istnieje skandaliczny przepis o obrazie uczuć religijnych. Postronnych ludzi g… obchodzi, co myślę i w co wierzę, i dobrze. Spróbuj się przyznać do bezbożności np. w Pakistanie, a zobaczysz różnicę. Tysiące ludzi siedzi tam w więzieniach za tzw. bluźnierstwo, a co jakiś czas dochodzi do publicznych linczów. Ostatnio tłum muzułmanów zamordował przedsiębiorcę z Malezji, bo podarł jakąś ulotkę, na której był cytat z Koranu. Policja nie zdążyła go uratować. Więc jeśli ktoś ucieka przez islamem z takiego kraju, to ja go przyjmę z otwartymi ramionami, nawet we własnym domu. Ale jeśli on tu chce budować drugi Pakistan, a Koran jest dla niego najwyższym prawem, to won z powrotem.

   1. Przecież problem z katolicyzmem w Polsce nie sprowadza się tylko do przepisu o obrazie uczuć religijnych, z tego powodu kobiety już od niemal dwóch lat nie mogą dokonać aborcji z powodu chorego płodu, rząd przyjmuje ustawy anty lgbt a Jędraszewski mówi jak nazista o tęczowej zarazie.A ty się martwisz Pakistanem albo Malezją zamiast Polską?I ile tych linczów zostało niby wykonanych w ostatnich latach czy też wyroków?Jeśli nie masz na to dowodów to lepiej nic nie mów.

    1. Jesteś po prostu za durny na dyskusję. Negujesz fakty, że ludzie w krajach islamskich siedzą w więzieniach za złamanie lub choćby posądzenie o złamanie zasad islamu. Kobiety w Iranie aresztowano za protesty przeciw nakazowi noszenia hidżabu, a ty usiłujesz komuś wmawiać, że to ich wybór i porównujesz do naszych zakonnic, które i tak mają większą swobodę ubioru niż wiele zwykłych kobiet w islamie. Wiele kobiet zostało oszpeconych przez oblanie kwasem za chodzenie z odkrytą twarzą, bo tak każą je bogobojni muzułmanie. Inne Iranki były aresztowane za próbę obejrzenia meczu piłki nożnej, jeszcze inna musiała skorzystać z azylu w Europie, bo zagrała w piłkę bez chusty i nie miał co wracać do ojczyzny, bo groził jej areszt. Tam nawet wykąpać w morzu, czy basenie się normalnie nie mogą, tylko w tych szmatach. Nie mogą uprawiać normalnie sportu, siatkarki grają w jakichś portkach i chustach. Nawet słuchanie muzyki może się źle skończyć, nie mówiąc o piciu alkoholu. Tego jest mnóstwo, to codzienność w krajach islamskich. Co jest chyba jednym z najohydniejszych elementów tej religii, to segregacja płciowa. Od dziecka, od przedszkola po pogrzeby, w świątyni, na weselu, w autobusach, miejscach publicznych, ciągłe pilnowanie by nie było normalnych relacji damsko męskich, tylko sprzedaż-kupno żony. Rażą cię tzw. strefy wolne od LGBT? Kraje islamskie to jedna wielka strefa anty-LGBT. Tam nawet mordują gejów. Też zaprzeczysz? I tego nie chcę w Europie i cieszę się, że nie dotarło do Polski. U nas nawet w kościele kobiety ubrane są swobodniej niż muzułmanki w domu. Nie masz tu żadnych argumentów poza zmyślaniem i zaprzeczaniem. I nie chrzań, że martwię się Pakistanem, uzasadniam po prostu dlaczego tamten typ imigrantów nie nie jest zbyt mile widziany. Nikt normalny nie chce takiej przyszłości dla swoich dzieci i wnuków. Chcesz walczyć słusznie o prawo kobiet do aborcji, a sprowadzać ludzi, którzy kobiety mają za podludzi? Z krajów gdzie małe dziewczynki, dzieci jeszcze, umierają po pierwszej nocy poślubnej z wykrwawienia, gdzie kobieta nie może swobodnie korzystać z opieki ginekologa, sama wyjść do sklepu bez opiekuna? Znaj proporcjum i nie kompromituj się dalej.

     1. Bzdury wygadujesz.Kobieta która zostanie w islamie skrzywdzona ma prawo ubiegać się o odszkodowanie.A ostatni wyrok ukamieniowania kobiety został wykonany w 17 wieku a sędzia który go wykonał został odwołany.Gowno o islamie wiesz.W internecie to sobie można wszystko przeczytać ale najpierw trzeba się szerzej zainteresować tematem.

     2. Są takie typy lewaków co nie uwierzą w żadne źródła. Internet, książki, telewizję, zeznania ludzi, którzy uciekli przed prześladowaniami, niewierzących i kobiet, ludzi którzy się ukrywają bo grożą im islamscy fanatycy (Salman Rushdie) lub zwykli muzułmanie, którzy chcą dokonać zabójstwa honorowego na kobietach. Ten typ ślepego lewka tak się zogniskował na nienawiści do katolików, PiS, zazwyczaj też do USA i Izraela, że będzie popierał i bronił każdego bandziora, który jest ich wrogiem. Będzie obrażał ludzi, którzy odrzucają islam z pobudek humanistycznych i negował rzeczywistość tylko dlatego, że nie pasuje mu to do ideologicznego obrazka. Żałosna postawa.

  1. Akurat w medycynie muzułmanie nie brylują, słyną raczej z „wykształcenia” na uniwersytetach koranicznych, więc nie wiem skąd ta groźba. Oczywiście niektórzy kończą uczelnie na „zgniłym Zachodzie”, którego tak nienawidzą. Jednak obciążenie islamem wlecze się za nimi. Znany jest mi przypadek, gdy lekarz muzułmanin nie przepisywał tabletek, które mogły pomóc, bo miały osłonkę z żelatyny wieprzowej.

   1. Hahah.Slyszałeś o polskim lekarzu pochodzenia syrysjkiego Riad Haidar?Jakoś bez żadnego problemu każdego dnia ratuje i pomaga ludziom, w tym dzieciom.To cudowny człowiek.Sto razy wart więcej od ciebie.Jeszcze raz powtarzam.Jesli trafisz w Polsce na niego w szpitalu powiedz mu żeby cie nie leczył.Nawtykaj mu jeszcze ze islam to gówno czy co tam jeszcze kiedyś pisałeś naziolku śmieszny.

 7. Hahah.Slyszałeś o polskim lekarzu pochodzenia syrysjkiego Riad Haidar?Jakoś bez żadnego problemu każdego dnia ratuje i pomaga ludziom, w tym dzieciom.To cudowny człowiek.Sto razy wart więcej od ciebie.Jeszcze raz powtarzam.Jesli trafisz w Polsce na niego w szpitalu powiedz mu żeby cie nie leczył.Nawtykaj mu jeszcze ze islam to gówno czy co tam jeszcze kiedyś pisałeś naziolku śmieszny.

 8. Upośledzony ideologicznie głupcze, co w tym nadzwyczajnego? Syryjczyk ukończył studia medyczne w Lublinie. Nie on jeden. To ma jakoś świadczyć dobrze o islamie? Masz tu jakiś cel poza żałosnymi prowokacjami? Czekasz na odpowiednio ostry epitet na islam, żeby na mnie donieść mendo? Jeden tu był kiedyś taki, Wiśniewski się nazywał. Nie zdziwiłbym się gdybyście się znali.

  1. Tak, bo twierdzisz ignorancie że muzułmanie nie brylują w medycynie, a prof Haidar jest muzułmaninem i jakoś jest wybitnie wykształconym lekarzem w odróżnieniu od polaczkow.I w odróżnieniu od ciebie przynajmniej słusznie krytykuje usa za zdestabilizowanie bliskiego Wschodu.

  1. Tak, czytałem. Muzułmanie się oczywiście obrazili, bo w tym są najlepsi. A lewackie i inne politycznie poprawne tchórze ustępują, bo muzułmanów się zwyczajnie boją, bo jest czego. Nikt nie chce stracić głowy, ani się zbytnio rozerwać. Klasyka. Tak się właśnie muzułmanie szarogęszą w Europie. Wolność słowa to dla nich obraza. Integracja w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + siedem =