Wojna gospodarcza USA – Chiny. Google i Huawei

Trwa wojna gospodarcza USA – Chiny. Możliwe, że między innymi Huawei straci możliwość pełnego wykorzystania systemu android Google'a i użytkownicy smartfonów tej chińskiej marki będą mieli niezły problem. Osoby komentujące napięcie chińsko – amerykańskie często stoją zupełnie z boku, nie widząc żadnej bliższej sobie strony, zaś użytkownicy produktów Huawei zapewne skłaniają się ku Chinom. To jednak wszystko nie takie proste. Chiny od dekad oszukują na globalnym rynku, USA i UE przegrywają w tej nierównej konkurencji. Owocem obojętności Zachodu na problemy jego najsilniejszych liderów może być całkowita dominacja Chin, która nie będzie korzystna dla mieszkańców Warszawy, Londynu czy Nowego Jorku. Więcej na filmie:

 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

4 Odpowiedzi na “Wojna gospodarcza USA – Chiny. Google i Huawei”

  1. Brakuje mnie w tym konflikcie wyjaśnienia dokładnych przyczyn dlaczego akurat teraz , dlaczego Huawei itp Znalazłem jakieś info o backdorach które ponoć się nie potwierdziło ,jakieś argumenty o niechlujnym wykonaniu i zabezpieczeniach które brzmią mało prawdopodobnie .itp itd .Innymi słowy nie mogę odnaleźć konkretów.Co do hegemonii to nie jestem do końca przekonany czy dobrze ona służy komukolwiek,łącznie z USA .Do wspomnianej w filmie III wojny światowej nie doszło,wydaję mnie się między innymi dlatego iż układ sił był dwubiegunowy. Chiny cały czas się zmieniają, gdyby te zmiany postępowały w kierunku (ujmując rzecz ogólnie) zwiększonej roli praw człowieka w samych Chinach ,byłaby to doskonała wiadomość dla całego świata.

  2. Doradcy Trumpa ostrzegali przed  wojna taryf ale niekompetentny glupi Trump nie slucha swoich doradcow i zaczela sie wojna taryf ktora drogo kodztuje Amerykanow. 
    Ostatnio chce tez nalozyc taryfy na produkty meksykanskie.
    Innym idiotyznym pomyslem  Trumpa jest budowa zelaznego parkanu na granicy z Meksykiem.

  3. Poruszyles Jacku wazny problem . Zmiana sytuacji w handlu z Chinami wym aga reakcji USA i UE . Wojna taryf jest prymitywsna metoda ktora nie odniesie sukcesu bo Chiny sa tez poteznym rynkiem kupna zachodnich produktow i Chiny 
    odwdzieczaja sie USA taryfami na amerykanskie produkty np samoloty, samochodyoraz pewne produkty rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =