Wrocław. Europejska Stolica Wolności. Prof Ludwik Turko, Michał Korczak, Stanisław Huskowski


 
Wrocław zawsze jako jedno z pierwszych miast reagował na zagrożenia dla wolności Polaków. Tak było też 12 marca na Placu Solnym. Michał Korczak i Ludwik Turko poprowadzili tego dnia wrocławian. Ataki PiSu na polską konstytucję nie pozostaną bez odzewu u bohaterów Solidarności, a także u ich dzieci. Jarosław Kaczyński nazywa bohaterów zdrajcami, a z prokuratorów stanu wojennego czyni swoją broń przeciwko polskiej demokracji. Te słowa jednak nie giną, zostają w pamięci i powrócą, kiedy nadejdzie czas. Historia jest nieprzekupna.

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

2 Odpowiedzi na “Wrocław. Europejska Stolica Wolności. Prof Ludwik Turko, Michał Korczak, Stanisław Huskowski”

  1. Wszystko dobrze ale do KOD-u zniechęca wielu ludzi obecność na manifestacjach polityków PO. Więcej na tym tracą niż zyskują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =