Jesteśmy za świecką Polską! Inicjatywa Feministyczna. Katarzyna Kądziela

 

Przedstawicielka ugrupowania Inicjatywa Feministyczna tłumaczy na Kongresie Świeckości, dlaczego opowiada się za świeckością państwa. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

One Reply to “Jesteśmy za świecką Polską! Inicjatywa Feministyczna. Katarzyna Kądziela”

  1. 11:35 Co za CHAM mowi dziekujemy???? Kochane  panie uciekajcie  stamtąd, bo to koscielne przydudpasy. Ja bym temu gadowi wygarnąl, "jak smiesz mi przerywac". I sypnąl  wiązanke.

    Jesli juz to powinien powiedziec: "prosze uprzejmnie o konczące zdanie/zdania", a nie bezczelne "dziekujemy".

    Seneszyn pokazuje T (time), ale na Zeusa,  swiat jest ciągniety za dol w przepasc przez PiSiorow a tu jeszcze robicie z siebie niewolnika czasu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *