Mowa gestów i obrazów

 

Pani Premier Szydło i wybrani ministrowie spotkali się w Chojnicach, w siedzibie Straży Pożarnej i radzili jak pomagać ofiarom nawałnicy. Takie spotkanie powinno odbyć się kilka dni temu, ale mniejsza o to. W pomieszczeniu gdzie miało miejsce to spotkanie wybrani ministrowe i inni przedstawiciele administracji czekali na panią Premier. Weszła ona do pomieszczenia z ministrem Błaszczakiem. Oczekujący karnie wstali na powitanie. Był wśród nich minister Macierewicz. Pewnie jego ego cierpiało z tego powodu, że posadzono go miedzy innymi i musiał wstawać na powitanie zamiast być witanym . Na konferencji prasowej także występowała pani Premier i minister Błaszczak przy wsparciu komendanta straży pożarnej. W tle stały wyłącznie wozy staży pożarnej, żadnych wojskowych. Macierewicza na konferencji nie było. Pani Premier mówiła o wiodącej roli wojewodów w walce ze skutkami nawałnicy, a to oznacza, że słynny już wojewoda Drelich – ten od liści i gałęzi – nie będzie, za nieudolność, pociągany do odpowiedzialności. 

 

 

A co do potęgi naszego wojska. Oglądam w akcji te stare, rodem z lat sześćdziesiątych, amfibie, skrzypiące i zgrzytające, z silnikami wyrzucającymi kłęby dymu. Te silniki palą tyle, co dziesięć dzisiejszych ciężarówek albo i więcej. Oglądam, także z tamtej epoki, spychacze na radzieckich podwoziach, też kopcące niczym stare fabryki. Z takim sprzętem to bardziej grupa rekonstrukcyjna niż wojsko. Ten sprzęt pokazuje nasza rzeczywistą siłę. W porównaniu do obecnego uzbrojenia sąsiadów nasza dzisiejsza potęga jest proporcjonalna do tej z 1939 roku. Wtedy też napinaliśmy muskuły, a kiedy przyszło do konfrontacji…. Minister Macierewicz ma w tym rozwalaniu armii duże zasługi, choć mówi zupełnie co innego. Deja vu. Pani premier na pewno widzi tę degrengoladę w wojsku , ale „ta kobieta nic nie może” jak napisano na jednym z plakatów w rejonie kataklizmu. 


Czesław Cyrul

O autorze wpisu:

Czesław Cyrul jest znanym publicystą lewicowym, prowadzącym między innymi popularny blog w Gazecie Wrocławskiej - http://blogi.gazetawroclawska.pl/czeslawcyrul/ . Jest członkiem SLD, pełnił między innymi funkcję przewodniczącego oddziału wrocławskiego tej partii, od 2016 roku jest członkiem Rady Krajowej.

  1. Dlatego właśnie minister Macierewicz powinien przywrócić pobór do wojska zniesiony przez lewaków z PO i wysłać polską patriotyczną młodzież taką jak Elasp czy Malejący do walki z terrorystami w Libii i Syrii. Niech pokaża że są mocni nie tylko w internecie.

  2. Panie Cyrul, czy nie rozumie Pan ze takie artykuły, gdyby były czytane poprzez Pana wyborcow to tylko podnosza notowania PiSu o 10%. Polska juz w tej chwili jest prymusem wydatkow na zbrojenia i wydaje procentowo-budzetowo 2x wiecej niz inne panstwa europejskie. Czy rzeczywiscie chce Pan zwiekszyc zbrojeniowy budzet? Kazdy Pana potencjalny wyborca pomysli, teraz mam 500+ od PiSu, jak dojdzie do władzy SLD to zabiorą mi to na zbrojenia. Czy Pan ocipiał, albo jest Pan agentem przemysłu zbrojeniowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *