Tyrania – specjalność lewicy

Tak jak wśród chrześcijan wojujących mamy do czynienia z próbami przedstawienia każdej tyranii jako ateistycznej, wśród prawicy mamy próby przedstawienia każdego autorytaryzmu jako formy socjalizmu, tak lewica przynajmniej od czasów Adorno, Horkheimera i neomarksowskiej szkoły frankfurckiej stara się każdy autorytaryzm uznać za prawicowy „z natury”, przecież lewica to tolerancja dla odmienności, bezstresowe wychowanie itd… a bujdy to są niestety.
Prawicowy autorytaryzm jest pełen pasji, okrucieństwa i chaosu, na zewnątrz jawi się jako pielgrzymki, spędy, mundury, sznury, flagi, parady, może przyjmować milion barw od narodowych po klasycznie monarchiczne, natomiast lewicowy ma tylko dwa biegi; internacjonał lub nacjonał, a o wszystkim decydują ponurzy planiści, komitety, wnioski, obrady, plena no i konfidenci. To lewica stworzyła najbardziej naszpikowane policją i konfidentami struktury państwowe. Pod tym względem np. III Rzeszę (jeśli uznamy Hitlera za prawicę, ja jestem skłonny w 70% tak uważać), czy Franco boje na głowę CCCP, Korea Płn, Chiny z jej 90 mln członków partii, a nawet mała NRD.
Małe porównanie: Gestapo w 1945 roku to 31 tys. ludzi i to na całe Niemcy z Austrią (80 mln), STASI np. 1960 to 90 tys. plus 174 tys. TW = 264 tys. ! na 17 mln populacji NRD (s. 281) – NIKT nie jest takim tyranem jak czerwoni…
http://www.youtube.com/watch?v=3arcIvXfkIM
Lewica ma jeszcze jedna paskudną cechę jako tyran, nie zmienia zdania. Dla prawicowego dyktatora, jak Franco zmiana polityki o 180% to pikuś, podobnie jak dla mieszanych jak Mussolini, który do 1935 roku był wolnorynkowy, a potem korporacjonistyczny. Natomiast lewica brnie w błąd, choć przez całe dekady widać, że to to nie działa. Będzie gardłować, że trabanty są dobre, choć od 40 lat są przestarzałe, to samo o oporze wobec wolnego rynku („prywaciarstwa”), globalizacji i innowacyjności, od której ważniejsze są ryki związkowców którym brakuje forsy na urlop na Bahamach. Lewica jest dogmatyczna w sprawach ekonomiczno-społecznych a prawica często tylko w symbolizmie, dlatego to właśnie lewica jest bardziej niebezpieczna. Dobrze, że rządzi PiS, a nie Razem, PiS nas tylko ośmieszy, a nie zrujnuje. No może odrobinkę.

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

 1. Od PiS-u nie ma gorszych. Pisowcy mają mózgi kompletnie przeprane religijnie i brak u nich ludzi kompetentnych. Macierewicz lub Kempa itp. „tytani intelektu”. Oni wszyscy są w pewnych stopniu felerni , wypaczeni i wykoślawieni.

    1. Nie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że kazda tyrania jest lew tylko ze te lewicowe są gorsze. Szwecja w ogóle nie jest tyranią jest lekko upierdliwa postmodernistyczną biurokracją spoko w sumie

     1. No to chciałbym się dowiedzieć ile gorszą tyranią jest ta szwedzka skoro mierzymy tyranię współczynnikiem TW. No bo chociażby maciupeńką tyranią ta lewicowa Szwecja musi być.

     2. „To, że Szwecja jest humanitarnym supermocarstwem, chętnym do tego, by służyć przykładem, jest mitem, który należy wreszcie obalić. Niedawna fala migrantów przybyłych do Szwecji spowodowała, że niektórzy rdzenni Szwedzi stali się biedni, a inni bardzo, bardzo bogaci.
      W szwedzkich wiadomościach można codziennie można przeczytać o zwycięzcach i przegranych w przemyśle migracyjnym. Jednym z wygranych w szwedzkim przemyśle migracyjnym jest bank ICA. W listopadzie 2015 roku bank wystawił fakturę Szwedzkiej Agencji Migracyjnej w wysokości 8 milionów dolarów za to, że wyposażył osoby starające się o azyl w karty przedpłacone. Za każde pobranie pieniędzy przy użyciu karty, bank ICA pobiera opłatę 2 dolarów, a za aktywację każdej karty przedpłaconej — 21 dolarów. Bank ICA wygrał przetarg bez jakiejkolwiek konkurencji. Jego umowa z Agencją Migracyjną ma trwać do marca 2017 roku.
      Wiele ośrodków dla uchodźców w Szwecji jest prowadzonych przez prywatnych właścicieli i przynosi im ogromne zyski. W 2015 roku, 30 największych firm prowadzących ośrodki dla uchodźców zażądało od Szwedzkiej Agencji Migracyjnej opłaty oszacowanej na około 109 milionów dolarów. Z drugiej strony, przegranymi byli szwedzcy podatnicy, którzy musieli sfinansować te decyzje.
      W listopadzie 2015 roku poinformowano, że Szwedzka Agencja Migracyjna w ciągu 11 miesięcy zapłaciła 174 miliony dolarów właścicielom nieruchomości z sektora prywatnego za zakwaterowanie azylantów.
      Wiele firm prowadzących ośrodki dla uchodźców osiągnęło wskaźnik rentowności w wysokości ponad 50%. Defakon Renting AB ma wskaźnik rentowności w wysokości 68%. Nordic Humanitarian AB ma wskaźnik rentowności w wysokości 58%. Fastigheterna på Kullen AB ma wskaźnik rentowności w wysokości 50%.
      Największa prywatna firma prowadząca ośrodki dla uchodźców, Jokarjo AB, należy do Berta Karlssona, znanego w Szwecji głównie z tego, że jest dyrektorem wytwórni płyt. Na początku lat 90 ubiegłego stulecia Karlsson był przewodniczącym i założycielem partii politycznej „Nowa Demokracja”, która propagowała zredukowanie imigracji do Szwecji. W latach 1991-1994, jako reprezentant swojej partii, Karlsson zasiadał w szwedzkim parlamencie. W 2015 roku, jego firma obciążyła Szwedzką Agencję Migracyjną opłatą w wysokości 23,9 miliony dolarów. Karlsson wyjaśnił swój plan biznesowy, związany z prowadzeniem centrów dla uchodźców, w jednym prostym zdaniu: „Mój pomysł polega na tym, aby zrobić to taniej i lepiej niż ktokolwiek inny.”
      Jednym ze sposobów, które wykorzystał, aby uczynić swoją firmę bardziej dochodową jest zmuszenie azylantów do kupowania przez nich papieru toaletowego, pomimo umowy z Agencją Migracyjną o wyposażanie uchodźców w papier toaletowy, podpaski i pieluchy. W grudniu 2015 roku, szwedzkie media doniosły, że azylanci muszą sami kupować wszystkie te produkty.
      Możemy sobie tylko wyobrazić sytuację w ośrodkach dla uchodźców prowadzonych przez drugorzędnych prywatnych właścicieli.
      Na tym właśnie polega szwedzkie „supermocarstwo humanitarne.” ”
      http://pl.gatestoneinstitute.org/7615/szwecja-migracja-przemysl

 2. Proponuję każdemu udać się na jakiś dowolny spęd NGOsów w sprawie imigrantów. Jest tego obecnie sporo, różne Komisje Dialogu Społecznego itd. bo wszelkie NGOsy rzuciły się na rządową kasę „na tzw. uchodźców” jak muchy na g… I tam niech spróbuje powiedzieć cokolwiek nawet nie anty, lecz tylko racjonalnie wyważonego. Poziom agresji gwarantowany i niespotykany nigdzie indziej. Wszystkie durne panienki dotąd mające okazję wyssać kasę na leczenie piesków i kotków, teraz poczuły „ludzką krew” a w niej kasę 1000x większą niż sobie potrafią w banku wyobrazić. Lewactwo najgorszą swołoczą jest, z tym z Piotrem od jakiegoś czasu się tylko zgadzam….

  1. Oraz appendix:
   „Cztery dni temu przez Warszawę przeszła demonstracja pro imigrancka. Dziś w Brukseli islamiści dokonali serii zamachów terrorystycznych.
   Antyfaszyści domagali się na swojej demonstracji otwarcia granic dla imigrantów. Taka postawa wskazuje, że w antyfaszystowskich środowiskach islamscy terroryści znajdą sojuszników. Dla tego służby chroniące bezpieczeństwo Polski muszą szczególną uwagę poświecić środowisko ekstremy lewicowej, a także wysokonakładowych mediów i znanych polityków wspierających takie ekstremistyczne środowiska.
   Antyrasistowski marsz poparły takie organizacje i osoby z takich organizacji jak: Związek Nauczycielstwa Polskiego (co rodzi pytanie o tolerowanie jego działaczy w szkołach publicznych), partia Razem, partia Zieloni, trockistowska Pracownicza Demokracja, anarchotrockistowska Inicjatywa Pracownicza, środowiska związane z Antifą. Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich w Polsce, Robert Biedroń, Fundacja „Ocalenie”, Muzułmańskie Centrum Kulturalno Oświatowe w Poznaniu, Sylwia Chutnik (feministka zatrudniona przez PiS w TVP według informacji Gazety Wyborczej), Fundacja Adulis, Kwartalnik literacko-artystyczny Rita Baum, Grupa „Tak dla uchodźców”/ Dom Otwart, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych OPP, Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, Fundacja dla Wolności, Przestrzeń Wspólna, Stowarzyszenie „Dla Ziemi”, Roman Kurkiewicz znany z TVN24, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Effata, Fundacja Kultury bez Granic, Krytyka Polityczna, Fundacja Inna Przestrzeń, Piotr Szumlewicz doradca OPZZ (z ktorym to Dwid Wildstein występował razem w Muzeum Powstania Warszawskiego), Le Monde Diplomatique – edycja polska, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, Alternatywa Socjalistyczna, Basta Inicjatywa na Rzecz Zwierząt, Chlebem i solą, Codziennik Feministyczny, Fundacja Art Humanis, Fundacja edukacyjna Jacka Kuronia, Fundacja Refugee.pl, Fundacja Wolna Syria, Fundacja Wolontariat Równości, Głosy Przeciw Przemocy, Inicjatywa Pracownicza, Ostra Zieleń, Polskie Forum Migracyjne, Stowarzyszenie „Polis”, Queer UW, Refugees Szczecin, Stowarzyszenie Jedności Muzułmańskiej, Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, Wrocław Wita Uchodźców. Organizacji popierających marsz antyrasistów było chyba więcej niż uczestników tego marszu.”

 3. Nie jestem politologiem ale polityka mnie interesuje. Wydaje mi sie ze pojecia prawica lewica sa przezytkiem malo naczacym. Wazniejsze kryteria charakteryzujace partie i politykow powinne zawierac : demokratyczny system wielopartyjny, trzy branze rzadu ktore sie wzajemnie sprawdzaja, poszanowanie konstytucji i prawA, wolnosc slowa,zdebran i organizacji, system ekonomiczny ktory zdaje egzamin w praktyce .
  Jesli partia dazy do dyktatury to jest wrogiem demokracji bez wzgledu na to czy chwali Franco czy Wisarionowicza DZugaszwili. Troche bardziej sensowny jest podzial na konserwatystow i sklonnych do zmian liberalow. Ale to tez
  malo uzyteczny szablon.

  1. Chwilowo to mamy kolego wojnę. Na wojnie są „nasi” (w tym frontowi i wsparcie), wróg oraz zdrajcy (wśród nich co najwyżej część naiwnych przygłupów) . I tyle.
   Póki nie zostanie wygrana wojna z wrogiem inne podziały nie mają sensu.
   Wrogowie są dwa: NWO w postaci najazdu islamistów (czyli zacofanie Szariatu, zamiast cywilizacji zachodniej) oraz NWO w postaci umowy TTIP (co najmniej w tej jej części, która pozwala prywatnym mn. korporacjom wysysać od społeczeństw kasę w postaci odszkodowań za demokratyczne ograniczanie ich chciwości, czyli systemowy postfeudalizm i postkolonializm zamiast cywilizacji zachodniej).

   1. Nie ma czegoś takiego jak nwo. To hasełko modnych pisarzy teorii spiskowych stworzonych dla głupoli takich jak ty którzy z wypiekami na twarzy kupią Henryka pająka czy innego Leszka bubla i da im zarobić. W usa zajmują się tym limbaugh i coulter

    1. NWO to użyty przeze mnie skrót myślowy oznaczający nowe istotne zasady działania rzeczywistości. Nie wyzywaj opierając się na schematach.
     Światowy kalifat to taki sam potencjalny NWO, jak całkowicie jawne i legalne sterowanie światem nie przez ludzi, a przez korporacje, jak za czasów prywatnych wojen kolonialnych.

     1. Język jest własnością publiczną a nie twoją. Tylko Roosevelt mówił o nwo świadomie mając coś na myśli. Jeszcze ewentualnie Washington i novus ordo seclorum. Wyzywam dalej za sekciarstwo językowe

 4. Dalsze wpisy o Szwecji będą kasowane bo są nie na temat po pierwsze Szwecja nie jest krajem tylko lewicowym po drugie nie jest tyranią. Poprawność polityczna to nie lagr. To jest wpis o nrd chrl cccp itd

  1. Dwuosiowy ma wiele wariantów jestem antyentuzjasta ponieważ po pierwsze liberałowie są w nim uproszczeni do socdem na modłę usa. Po drugie suwaki nie dadzą się przedstawić sensownie na jednej płaszczyźnie to potworna manipulacja wymyślona przez libertarian tylko oni promują dwuosiowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *