USA, Rosja, ISIS, Arabska Wiosna i uchodźcy

Kto odpowiada za falę uchodźców? USA które uzbroiły wojska Irakijczyków, by pilnowały nowej irackiej demokracji (nie bronią ze zbytnim przekonaniem, fanatycy mają lepsze morale), czy może jednak ktoś inny? O tym mówię w moim nowym klipie:

Pozdrawiam
PN

Fanatyków trzeba pytać o to co zrobiliby gdyby córki chciały wyjść za innowierców, cwaniaków udających Syryjczyków o zawód i fach oraz plany na przyszłość. Tak oddzieli się ziarna od plew.

Z ostatniej chwili: Ci którzy mają mnie za rusofoba pewnie się zdziwią… Cieszę się że Ruscy wkraczają do Syrii. Lepiej już by wygrał Asad niż nadal trwała wojna. Rosjanie nie pozwolili na sprzątanie Amerykanom to niech chociaż posprzątają sami. Wreszcie jakaś odpowiedzialność za bezpieczeństwo regionu. Chociaż to. W wojnie domowej zginęło już ponad 300.000 osób może Rosjanie to zastopują. Jeśli tak się stanie najbardziej niemoralną będzie UE która nie kiwnęła palcem gdy w Darfurze ginęły 2 miliony. Tylko UK i Francja ratują dziś honor Europy. Nie można akceptować zła tylko dlatego że ma miejsce w innym kraju. Goebbels uważal dręczenie Żydów za wewnętrzną sprawę Rzeszy. To takie ostrzeżenie dla zwolenników absolutnej suwerenności państw…

O autorze wpisu:

Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 roku w Poznaniu) – historyk dziejów nowożytnych, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Zajmuje się myślą polityczną Oświecenia i jego przeciwników, życiem codziennym, i polityką w XVIII wieku, kontaktami Zachodu z Chinami i Japonią, oraz problematyką stereotypów narodowych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w latach 2014-2015. Autor książek: "Sir Robert Walpole (1676-1745) – twórca brytyjskiej potęgi", "Hesja-Darmstadt w XVIII stuleciu, Wielcy władcy małego państwa", "Światowa metropolia. Życie codzienne w osiemnastowiecznym Londynie", "Kraj wolności i kraj niewoli – brytyjska i francuska wizja wolności w XVII i XVIII wieku" (praca doktorska), "Simon van Slingelandt – ostatnia szansa Holandii", "Paryż i Wersal czasów Voltaire'a i Casanovy", "Chiny i Japonia a Zachód - historia nieporozumień". Reżyser, scenarzysta i aktor amatorskiego internetowego teatru o tematyce racjonalistyczno-liberalnej Theatrum Illuminatum

12 Odpowiedź na “USA, Rosja, ISIS, Arabska Wiosna i uchodźcy”

 1. Nie jest winny jeden kraj.
  Winni sa politycy Zachodu ktorzy w imie pseudo demokracji i praw czlowieka nie chca bronic wartosci zachodniej cywilizacji. Emigranci zalewaja Europe bo Europa pozwala na to. Rosji nikt nie zalewa bo nie jest atrakcyjna materialnie i ma granice obstawione wojskiem.
  Budowanie parkanow to zly dowcip.
  Zachod powinien pomagac biedniejszym przez uczenie jak rzadzic nowoczesnym panstwem a nie dawac forse skorumpowanym rzadom Afryki i Azji. Przykladem jest Palestyna gdzie Zachod topi milardy bez zadnego rezultatu.

 2. Leszek Balcerowicz, krytykując ideę totalnej niezawisłości jednych państw od innych zauważył kiedyś, że najbardziej niepodległym krajem świata jest Korea Północna

 3. Najbardziej winni powstania IS są sami muzułmanie, a szczególnie sunniccy salafici z Półwyspu Arabskiego, ale nie tylko. Tacy jak Jusuf al-Kardawi może salafi nie są, ale też nawoływali do wojny z szyitami.

  Interwencja USA w Iraku stworzyła na pewno próżnię, która rozerwała kraj na trzy części – szyicką z ośrodkiem władzy w Bagdadzie, sunnicką (Mosul, Ramadi i Falludża), no i kurdyjską (Erbil, Kirkuk itd)

  Dozbrojenie rebeliantów w Syrii przeciwko Asadowi na pewno wzmocniło takie grupy jak Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie, bo te grupy walczyły w wielu bitwach razem z FSA przeciwko siłom rządowym. Zerwanie współpracy między nimi nastąpiło dopiero wtedy gdy ISIS (tak się wtedy nazywało) zaczęło wyrastać na główną siłę walczącą z reżimem.

  Jakiekolwiek interwencje obcych sił w świecie muzułmańskim – nieważne, czy to Rosja, USA, czy Europa – zawsze będą się wiązać z radykalizacją nastrojów. USA może i zawitało w Iraku, ale nie zostało tam powitane różami.

  1. I nietrudno się zorientować o których tu mówimy… Najlepsze jest to, że szkodzą same sobie. Uzależniają się wręcz od systematycznego jęczenia i obwiniania innych, podczas gdy same spadają wolniej lub szybciej.

 4. USA nie wspiera idei świeckiego państwa kolaborując z ekstremistami islamskimi, np. z Bractwem Muzułmańskim. Dziwne oświadczenia polityków, że terror nie ma nic wspólnego z religią, usprawiedliwianie bojowników islamskich, że wojny wybuchły z powodu biedy i nierówności społecznej. Winą zachodnich demokracji jest przyzwolenie na łamanie świeckiego prawa przez muzułmanów – szkoły koraniczne. Knebluje się krytykę religii oskarżając o islamofobię. Przykład
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,639,109379964,109456196,Geert_Wilders_grozi_musulmanom_deportacja_z_Holand.html
  Dzisiaj nie ma umiarkowanych muzułmanów (liczącej się siły politycznej), islam wypowiedział bezkompromisową wojnę światu, a politycy to ignorują.

  1. Niech mi pan da jeden dowód rzekomej kolaboracji USA z BM. Dopiero co przywrócili wsparcie dla Egiptu gdzie al Sisi wyrżnął bm. Aha tylko dowód nie może być z Russia today ani innych putinowskich szczekaczek…

 5. To oczywista nieprawda, że wina leży po stronie USA. Wina nie zamyka się w granicach administracyjnych państw, lecz w granicach idei i postaw.
  Winny jest islamu. Islam swoich wyznawców sprowadza do roli pestycydu w akcji wypleniania innych kultur. Dlatego my Europejczycy nie możemy patrzyć na tych biedaków jak na nawóz tylko zgodnie z prawdą jak na pestycyd. Śmieszą mnie krótkie migawki z obozów dla uchodźców w których muslimy oświadczają że są ludźmi. „I’m human!” to tylko dźwięki. Jeśli przedstawiaj się jednym słowem „człowiek” to niech udowodnią prym swojego człowieczeństwa nad swoją religijnością. Niech w ramach swojej otwartości na człowieczeństwo, przejdą na dowolną inną wiarę, nie islamską. Grupa ludzi została wyrzucona z łodzi do morza za to, że podczas burzy modlili się do Jezusa a nie Allaha.
  Winę ponosi kapitalizm a raczej kapitaliści wespół z mafią. Kapitaliści zasponsorowali nam II wojnę światową i holokaust. Nie Niemcy, nie Hitler. Niepohamowana chciwość Forda, Kroppa i innych co mniej mniej zamożnych bandytów.
  Jeśli imigrantów dostarcza nam Rosja, to też raczej nie Rosja tylko ruscy kapitaliści/mafiozi kierowani chęcią zarobku i to raczej bez zamysłu żeby zniszczyć Europę. Kapitaliści swoich działań nie obliczają na niszczenie lub ochronę kultur, społeczeństw, ich interesuje tylko zysk. Równolegle ślepota kapitalistów jest zawsze wykorzystywana przez ideowców. Znowu mamy sytuację w której dla zysku kapitaliści burzą ład społeczny. Kanclerz Niemiec reprezentuje interesy kapitalistów, nie Europy i nie Niemców. Bowiem postanowiono że skoro firmą „brakuje” rąk do pracy (?) to się ten rzekomy deficyt siły roboczej zasypie Imigrantami. Oczywiście, że efektem będzie spadek wynagrodzeń I TO JEST MERITUM, nawet jeśli imigranci nie pójdą do pracy to i tak wynagrodzenia zmniejszą się znacznie. Najgorsze że kapitaliści nie działają w próżni, oprócz tego że sami się nażrą z naszych misek, to swoim działaniem stwarzają pole do popisu dla islamizmów, nazizmów i komunizmów. Stąd moja miłość do USA i stąd moja pogarda dla kapitalizmu.
  Nowy kolonializm jest dobrym pomysłem

 6. Ci którzy mają mnie za rusofoba pewnie się zdziwią… Cieszę się że Ruscy wkraczają do Syrii. Lepiej już by wygrał Asad niż nadal trwała wojna. Rosjanie nie pozwolili na sprzątanie Amerykanom to niech chociaż posprzątają sami. Wreszcie jakaś odpowiedzialność

 7. OCZYWISTA OCZYWISTOSC – ZE AMERYKANIE NIE SA ODPOWIEDZIELNI ZA WSZYSTKO — TO NIE ONI SPOWODOWALI ZAMIESZKI W TEHERANIE OBECNIE /TYLKO WLADZE IRANU- POWYZSZKI CEN — ANOLOGII DO POLSKI 1970 —AMERYKA -MA MINIMALNY WPŁYW NA SPRAWY WEWNETRZNE IRANU -ZNIÓSŁ SANKCJE – GOSPODARCZE -WIELKIE WYDATKI IRANU NA ZBROJENIA – NA PROJEKTY ATOMOWE – TO PRZYCZYNY 50% PODWYZSZKI ZYWNOSCI W IRANIE — MIMO WSZYSTKICH RÓZNIC — GNIEW IRANCZYKOW PRZEISTOCZY SIE W NOWE RUCHY POLITYCZNE PRZECIW REZIMOWI AJATOLACHOW –A CZY TO BEDZIE RADYKALNY /ZBROJNY / CZY DEMOKRATYCZNY – ZALEZY OD BRUTALNOSCI JEGO ROZGROMIENIA – NARAZIE PODOBNA ILOSC SMIERC – JAK W POLSCE 1970 -A;E W POLSCE NASTAŁGIEREK JEGO REFORMY – MIESZKNAI W WIELKIEJ PŁYTY -MALUCHY DLA WIELU – I KOLOROWE TELEWIZORY I PRALKI DLA WIELU – A JESZCZE MEBLE Z PŁYT WIUROWYCH — RACZEJ NIESTETY RZADY RELIGIJNE ISLAMSKIE -Z NAJWIEKSZA ILOSCIA WYROKOW SMIERCI /NA STOTYSIECY MIESZKANCÓW NA SWIECIE – ŁAGODNE NIE BEDA — NIESTETY AMERYKA SIE WYCOFUJE Z SYRII- IRAKU – PAKISTANU – AWGANISTANU – TURCJI— NAPEWNO ZACHOWUJE SIE JAK SŁON W SKLADZIE PORCELANY – MYLI DEMOKRACJE Z WOLNOSCIA – /DEMOKRACJA TO METODA – NIE CEL WOLNOSCI —CZEKAMY – Z PRZYCHYLNYM ZAINTERESOWANIEM – JAK DALEKO I JAK GŁEBOKO POWIEDZIE SIE PIRESTOJKA W ARABI SAUDYJSKIEJ – WYGLADA ZE PRZY KRYZYSIE CEN ROPY /NISKIE CENY DLA AS / ZAGROZENIU – ROWNIEZ ATOMOWEMU Z IRANU /TRZY RAZY TYLE LUDNOSCI /– OPOŻE WEWNETRZNYM TWARDOGŁOWYCH IMAMOW — NIESTETY MARNE SZANSE –ALE ZYCZYMY POWODZENIA 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dwanaście =