Forum Replies Created

Widok 3 wpisów - od 1 do 3 (z 3 wszystkich)
 • Autor
  Wpis
 • in reply to: Atizm jedyną droga do szczęścia #4565
  mieczyslawski
  Participant
  0p

  Religia jest jak narkotyk, dosłownie. Ludzie religijni często doznają ekstazy, mają widzenia i odmienny stan umysłu, który tłumaczą jako obecność boga. ludzie wierzący są też dosłownie jak dzieci, niezaradni i potrzebują boskiego opiekuna, więc całkowicie odrzucają myśl o braku istnienia boga osobowego podobnego do człowieka, tzn rozumiejącego jego potrzeby, współczującego itd.
  Jeżeli ateizm pojawił się późniejszym wieku, a w dzieciństwie był religijny, od powstaje trauma, rodzaj głodu narkotycznego, co często powoduje powrót do religijności. Ludzie, którzy byli od młodości niewierzący nie mają tych problemów, nie myślą o tym.

  in reply to: Atizm jedyną droga do szczęścia #4564
  mieczyslawski
  Participant
  0p

  Definicja ateizmu to brak wiary w boga, taki jest stan umysłu dziecka po narodzeniu. Teiści twierdzą, że wiara jest naturalna, że istnieje łączność transcendentna. Jest to w sprzeczności z przymusową indoktrynacją religijną.
  Łączność transcendentna powinna działać jednakowo u wszystkich ludzi, wiara byłaby zbędna, zbędni kapłani, bo ludzie by doznawali rzeczywistego kontaktu z wyższą istotą. Nie byłoby też tylu różnych wyobrażeń bogów i wojen religijnych rozstrzygających które wierzenia i dogmaty są prawdziwe.

  in reply to: Atizm jedyną droga do szczęścia #3168
  mieczyslawski
  Participant
  0p

  Człowiek rodzi się ateistą.
  Wiara w zaświaty jest najczęściej skutkiem skutkiem religijnej indoktrynacji.
  Czy istnieje łączność transcendentalna z zaświatami?
  Życie pokazuje brak tej łączności. Gdyby ona istniała, to religijna indoktrynacja byłaby zbędna, nauka odbywałaby się bez nieudolnych i skorumpowanych pośredników, wszyscy ludzie by mieli jedną identyczną wizję. W rzeczywistości mamy mnóstwo wierzeń, a nawet niewielkie różnice powodują wojny religijne, które mają rozstrzygnąć, czyja wiara jest prawdziwa.
  Wiara w zaświaty powoduje wiele konfliktów i nieszczęść.
  Religie najczęściej oczekują poświęcenia własnego szczęścia w imię nagrody (lub uniknięcia kary) w życiu pozagrobowym.
  „religia to opium dla ludzi” nie ma w tym przesady. Próba odrzucenia tego narkotyku powoduje depresję, dlatego porzucenie wierzeń jest tak ciężkie, jak walka z narkotycznym nałogiem.
  Wolność to brak narkotyków, które niszczą nam życie.

Widok 3 wpisów - od 1 do 3 (z 3 wszystkich)