Forum Replies Created

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: #583
  Piotr
  Participant
  0p

  Wydaje mi siȩ iż mówimy o tym samym. W żadnym wypadku nie sugerujȩ unikania niewygodnych tematów, lub wyrzekania siȩ własnych poglądów. Uważam jednak iż można i należy przekazywać poglądy w sposób elokwentny i kulturalny, choćby tylko po to by odróżniać siȩ od fundamentalistycznego bełkotu. Na przykład Richard Dawkins wszystkie swoje wystąpienia i debaty utrzymuje na wysokim poziomie, jednoczesnie ani o jotȩ nie rozmydlając swojego przekazu.

  in reply to: #579
  Piotr
  Participant
  0p

  Oczywiście, że chodzi o otwartość, lub dokładniej o poszanowanie dla odmiennych poglądów i nie poniżanie kogokolwiek z tego wzglȩdu. Można siȩ nie zgadzać, ale należy szanować.

  in reply to: #577
  Piotr
  Participant
  0p

  Szanowny p. Satyryku, z całą pewnością nie wszyscy.

  in reply to: #557
  Piotr
  Participant
  0p

  Ależ oczywiście że są. Niemniej nie należy siȩ dać sprowokować; aby treść przekazu była optymalnie przyswajalna, forma tegoż przekazu musi być grzeczna i nie antagonistyczna. W przeciwnym wypadku autor dyskredytuje siȩ sam i nie ma najmniejszych szans na rozpoczȩcie lub utrzymanie jakiegokolwiek dialogu.

  in reply to: #520
  Piotr
  Participant
  0p

  Poszanowanie dla wolności słowa i swobody ekspresji wynika moim zdaniem z kultury osobistej rozmówców. Czȩsto nie tyle treść uraża, a forma w jakiej jest ona przekazywana. To w szczególności rzuca mi siȩ w oczy gdy przeglądam polską prasȩ. Chȩtnie przejżȩ materiały z waszych Dni Ateizmu. Pozdrawiam.

  in reply to: #506
  Piotr
  Participant
  0p

  Jestem z Polski, ale od ponad ćwierci wieku mieszkam na innym kontynencie gdzie panuje wiȩksze poszanowanie dla odmiennych poglądów. Różnice światopoglądowe to jedna z przyczyn dla których wyemigrowałem. Miałem dosyć pobłażliwego politowania godnego zbłąkanej owieczki lub osoby umysłowo upośledzonej. Użerać siȩ z kimkolwiek o podstawowy szacunek należny wszystkim niezależnie od światopoglądu nie mam ochoty. Jestem niemniej pełen uznania dla Twoich wysiłków Jacku.

  in reply to: #47930
  Piotr
  Participant
  0p

  Zgoda. Oczywiście że Arabowie nie są wyklȩci i jak najbardziej powinni te prawa sobie wywalczyć. Wyznajȩ zasadȩ: myśl globalnie, działaj lokalnie. Wy w Polsce też macie dużo roboty w tym wzglȩdzie, mimo iż za głoszenie ateizmu kara śmierci nie obowiązuje.

  in reply to: #487
  Piotr
  Participant
  0p

  Właściwie to zależy gdzie siȩ jest. W Arabii Saudyjskiej, swoich poglądów na ten temat bym nie wypowiadał, bo można tam za to być skróconym o głowȩ.

  in reply to: #47925
  Piotr
  Participant
  0p

  Sądzȩ że warto być. Osobiście, nie narzucam swoich poglądów innym, ale bynajmniej siȩ z nimi nie kryjȩ.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)