Trumpcare – plan reformy ubezpieczeń Donalda Trumpa. Piotr Napierała

 

Czy prezydent Donald Trump rzeczywiście chce tylko "wolnej amerykanki" na płaszczyźnie społecznej i nie chce zastąpić niczym sensownym Obamacare? Na to pytanie odpowiada Piotr Napierała, który nie uległ powszechnej modzie na ostrą krytykę prezydenta Trumpa. 

O autorze wpisu:

Studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. Te badania zaowocowały między innymi wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej, a także licznymi publikacjami i wystąpieniami. . Jacek Tabisz współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wybranym na trzecią kadencję w latach 2016 - 2018 Jego liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.tv, natemat.pl, liberte.pl, Racjonalista.pl i Hanuman.pl. Organizator i uczestnik wielu festiwali i konferencji na tematy świeckości, kultury i sztuki. W 2014 laureat Kryształowego Świecznika publiczności, nagrody wicemarszałek sejmu, Wandy Nowickiej za działania na rzecz świeckiego państwa. W tym samym roku kandydował z list Europa+ Twój Ruch do parlamentu europejskiego. Na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami jego działalności. Jacek Tabisz jest współtwórcą i redaktorem naczelnym Racjonalista.tv. Adres mailowy: jacek.tabisz@psr.org.pl

 1. Nieprawdą jest mówienie że ludzie mówią że nie można zastapić Obamacare. Wszystko jest zastępowalne.

  Trump: 'Nobody knew health care could be so complicated' Mówił wkrótce po tym jak obiecał w magiczny sposób naprawę chorego systemu. Do tego że system opieki zdrowotnej jest chory nie trzeba przekonywać bo mówią o tym wszystkie wskaźniki.

  A potem Trump przegrał dwa głosowania projektu reformy opieki zdrowotnej. Przegrał głosami republikanów bo skutki będą katastroflane dla bezpośrednich wyborców senatorów. 

 2. już powiedziałem jaki był i jest plan. A że jest problem z przepchnięciem i robi sie kolejne wersje w nadziei że się uda cóż Obama też miał problemy z przepchnięciem Obamacare przez Kongres to już taka cecha demokracji

  1. Zresztą nazwałeś wideo planem reformy ubezpieczeń a nie reformy opieki zdrowotnej. To pośrednio pokazuje cel finansowy a nic nie mówi o skutkach zdrowotnych. 

  1. Przecież wiadomo, że obamacare to i tak nie jest to samo co europejska opieka zdrowotna, która jest lepsza. Nie rozumiem, jak można twierdzić, że lubi się USA i Amerykanów, jednocześnie chwaląc tę badziewną opiekę zdrowotną, którą tam mają, i życzyć tym ludziom, by dalej była taka badziewna. Ja lubię USA i Amerykanów, więc życzę im normalnej, wysokiej jakości służby zdrowia jak w UE. To jest kwestia życzliwości dla tych ludzi, po prostu.
   https://youtu.be/s4dFCQh0QnY
    

  2. Sam mitologizujesz. Nawet kadydaci demokratyczni w kampanii mówili o konieczności reformy. Hilary chciała zmienić Obamacare a Bernie zbudować zystem powszechney i obowiązkowy. Nie było i nie ma mowy nawet po stronie demokratów i niezbędności i niezastepowalności Obamacare. Zresztą Obamacare jest tylko jednym z elementów całego systemu. A ten jako całość jest całkowicie inefficient

 3. To co mowisz to nie jest zadna reforma tylko  pozwolenie na kupowanie ubezpieczenia w innych stanach. Gdyby takie zwykle pozwolenia rozwiazywaly cokolwiek to rzeczywiscie "geniusz". Moze by tak Trump pozwolil wykupowac Amerykanom swoje ubezpieczenie w Polsce? A tak w ogole to trzeba by wiedziec wiecej, skoro w innym stanie skladka ubezpieczeniowa jest nizsza to moze i ewentualne odszkodowanie tez jest nizsze i jak ktos sie ubezpieczy w  Idaho to moze nie starczyc na pobyt w szpitalu w Kalifornii, i co wtedy, jechac do szpitala w Idaho? To moze od razu  jechac do Polski albo Portoryko.

  Zeby powiedziec cos sensownego to trzeba powiedziec wiecej,a nie tylko ze PO sie smieje z PiSu a PiS z PO, a razem sie smieja z RAZEM.

  1. Firmy ubezpieczeniowe mogą swobodnie operować w każdym ze stanów oferując dowolnie dostosowane warunki ubezpieczeń. Żaden ze stanów nie ogranicza konkurencji. A np sama Kalifornia jest duża, zróżnicowana i ze swobodnie działającymi ubezpieczycielami. Pomimo różnorodności w Kaliforni występują te same problemy co w innych stanach. Czyli jest oczywiste że nie jest problemem to że to podaż ubezpieczeń jest kluczem do rozwiązania problemu.

   1. To po co PN wprowadza ludzi w błąd? Wg jego wypowiedzi to Trump pozwolił Amerykanom kupowac ubezpieczenia w innych stanach, jakby wczesniej mieli to zabronione. Dobra rada, nie masz domu? to kup sobie w Detroit albo na Alasce i bedziesz miał. Proste.

    1. Bo powtarza propagandę Trupma. Ubezpieczenia to usługa w przypadku zdrowia o bardzo skomplikowanym sposobie obliczania kosztów składek. Więc jest zrozumiałe, że w stanie A ubezpieczenie na pakiet B kosztuje 100, to nie znaczy że mieszkając w stanie C mogę kupić pakiet B za tą samą sumę 100 skoro ubezpieczyciel oferuje go za 120 bo ma inne koszty.  To nie jest problem braku wolnego rynku tylko kalkulacji ryzyka. Tak samo ubezpieczenie samochodu w Polsce w mieście A nie kosztuje tyle samo co w mieście B.

 4. Reforma zdrowotnego ubespieczenia ma rzekomo kosztowac mniej niz istniejaca propozycja. Rownoczesnie Trump proponuje parkan na granicy z Meksykiem ktorego koszy jest oceniony na 18 miliardows dolarow. 

  A  oto przyklad glupoty Trumpa. 

  Po kilku wypadkach masakry spowodowanej strzelanina w szkolach Trump proponuje aby nauczyciele mieli bron palna i w wypadku ataku strzelali do zamachowca. Idea zostala oceniona przez ekspertow za "kolosalna glupote"  ktorej rezultatem moze byc  zwiekszona sprzedaz broni co popiera NRA  i zwiekszona ilosc ofiar. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *