Forum Replies Created

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Gorączka przedświąteczna #26974
  EDGAR HARPUN
  Participant
  0p

  -Ludzie sami sobie narzucają tę gorączkę. Na szczęście nie jest obowiązkowa. Co do postnych potraw to już trochę przeszłość. Tylko tradycja coś tam wskazuje, bo o ile pamiętam to Kościół zniósł post w Wigilię

  „Dużo prostsza jest wiara gdy jesteśmy szczęśliwi i nic nam nie dolega”

  -To stwierdzenie wbrew temu co głoszą kapłani i grzmią jak to człowiek odchodzi od boga, gdy wszystko jest w porządku, gdy żyje wygodnie. A jak trwoga top do boga. Ale ja uważam, że Twoje stwierdzenie częściej znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W dobrego boga łatwiej uwierzyć gdy jest dobrze. A zły lub taki co nic nie może nie jest potrzebny.

  in reply to: Potrzeba istnienia forum #26275
  EDGAR HARPUN
  Participant
  0p

  Przydała by się możliwość zmiany kolorów, nie tylko czcionki, białe tło też nie jest moim ulubionym. Nie wiem czemu nie można sobie wstawić awatara…chyba, że nie umiem tego znaleźć.

  in reply to: Ateizm w rodzinie #26267
  +1
  EDGAR HARPUN
  Participant
  0p

  Nie ma religii idealnej uważam ,że każda religia ma zarówno swoje plusy jak i minusy.
  -Nie ma plusów. Wszystkie religie są oparte na zmyśleniach i kłamstwach, na przemocy, indoktrynacji i dawaniu fałszywych nadziei.

  Ateiści opierają swoje życie na nauce, która w jakiś sposób staje się ich wiarą

  -Nauka nie opiera się na wierze tylko na doświadczeniach. Kto nie chce czegoś poddać doświadczeniu dla wygody wiary, nie może się uważać za miłośnika nauki. A ateista po prostu odrzuca teizm jako absurdalny z braku cienia dowodów. Nie narzucajmy wszystkim potrzeby wiary.

  Miejmy odwagę być sobą, ale też szanujmy inne wyznania

  -Nic z tego. szacunek nikomu nie należy się z urzędu. Miejmy odwagę pogardzać złem i głupotą, w tym religijną, bo w przeciwnym razie rosną w siłę i wyrządzają więcej zła. Nie może komuś polecać bycia sobą i jednocześnie szanować cokolwiek, jeśli czegoś nie szanuje, bo wówczas nie byłby już sobą, to sprzeczność.

  in reply to: O religii jeszcze raz..? #26266
  +1
  EDGAR HARPUN
  Participant
  0p

  Dlatego wyśmiewanie różnych absurdów i głupot nie przynosi efektu. Wydaje się, że powinno odstręczać ludzi od religii, skoro została zdemaskowana, ale tak się nie dzieje.
  -Ależ przynosi efekty. Przede wszystkim tym, którzy się wyśmiewają. To odpręża i pozwala poczuć się istotą rozumną w morzu ciemnoty. Zatwardziałym fanatykom, którzy raczej się obraża niż coś zrozumieją, nie pomaga, ale to już nie mój problem, misjonarzem nie jestem. Chodzi o wolność słowa i by dać znać wszystkim wątpiącym myślącym, że tak można i trzeba. Absurdy zasługują na wyśmianie bez względu na efekty.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)