Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: O cudach raz jeszcze. #1918
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Panie Sol czy zaszczepienie Madzi przeciwko gruźlicy i żółtaczce w pierwszej dobie uratowałoby to dziecko? Tak z ciekawości pytam?

  in reply to: Wierzycie w petycje? #1917
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Nie jestem w stanie prześledzić całej dyskusji ale wypowiem się na temat samej sprawy. Jestem wstrząśnięta i samym wyrokiem, ale też postawą ofiary. Kiedy myślę o ofiarach Nerona, które miały wybór i wybierały śmierć w mękach na rzecz jakiegoś zabobonu to jestem tym wstrząśnięta. Jaki trzeba mieć sprany mózg żeby dla mrzonki poświęcić życie. Ale to było dwa tysiące lat temu. Teraz mamy 21 wiek i dalej mamy męczenników wiary. Terlikowski pewnie zaciera ręce. Wydaje mi się, że nie warto pomagać takim osobą bo one nie oczekują naszej pomocy.
  Kiedyś oglądałam bardzo ciekawy program o dyskryminacji ateistów w wojsku amerykańskim.
  W niedzielę kiedy chrześcijanie byli na mszy ateiści szorowali kible. Mój mąż się ze mnie śmiał, że ja szorowałabym te kible. Nie poszłabym na msze. Ale szorowanie ubikacji to nie to samo co poświęcenie życia.

  in reply to: O przyjemnościach #1555
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Chętnie bym ten pedofilski wątek usunęła. Nie wiem w ogóle jak tu dyskutować.

  in reply to: Szowinizm #1457
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Panie Pawle – nie słyszałam o zmuszaniu chłopców do noszenia sukienek (to jakiś wymysł) – chyba że pan mówi o księżach i ministrantach. 🙂 Ale wiem o zmuszaniu do rodzenia – ustawa antyaborcyjna, utrudniony dostęp do drogiej antykoncepcji. To zgodnie z naturą kobieta zachodzi w ciąże, ale społeczne konsekwencje też ona ponosi. Biologia jest tutaj wrogiem kobiet zwłaszcza wtedy gdy jest ona wykorzystywana przez mężczyzn. Mężczyźni – przeciwnicy aborcji są zawsze przeciwnikami cudzej aborcji. A argument – nie będziesz matką męczennicą to nie ródź, jest skrajnie seksistowski. Także w stosunku do mężczyzn, którzy chcą zajmować się dzieckiem. A pisanie w kontekście obraźliwym, że tacy są na pewno kobiecy jest po prostu ohydne.

  in reply to: Moralność a religia #1305
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Panie spell nie rozumiem – wg mnie sprzyja bo gdyby nie religia nie byłoby takiej przemocy jak jest. Czyli najpierw jest wiara a potem często przemoc.

  in reply to: Moralność a religia #1302
  +2
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Samo łączenie ateizmu z mniejszą przestępczością jest nadużyciem. Ale mówienie że gdyby nie chrześcijaństwo to w Meksyku byłaby jeszcze większa przestępczość jest po prostu kpiną z rozmówcy. Fakty pokazują, że religijność sprzyja przemocy.

  in reply to: Ateizm prowadzi do największej przyzwoitości ! #1236
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Spell zgadzam się w pełni. Restrykcyjność naszego państwa jest porażająca. Ale ta restrykcyjność też z czegoś wynika. Wg mnie religijność ma tutaj swój wpływ.

  in reply to: Szowinizm #1222
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Ja jestem feministką ale jak mnie ktoś zaprasza to naturalne, że płaci. Jak ja zapraszam to ja płacę. Nieraz już płaciłam. Co do racjonalnego feminizmu to całkowicie zgadzam się, że tutaj należy zachować rozsądek. Przepuszczanie w drzwi TO NATURALNA sprawa, ale już całowanie w rękę to przeginka. 🙂 Kobiety, które nienawidzą mężczyzn i robią z tego „feminizm ” szkodzą kobietom. Mężczyźni to nasi partnerzy, mężowie,synowie, to często nasi sprzymierzeńcy.

  in reply to: Szowinizm #1016
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Obiad robi się trochę dłużnej. Co do wypowiedzi że przy płaceniu rachunku znikają feministki – to mogę tylko napisać, że to skrajny seksizm. Przy noszeniu ciężkich rzeczy też podobno znikają. Nie na tym polega szacunek do kobiet – czasem trzeba zapłacić jak się kogoś zaprosiło a pomóc należy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

  in reply to: #1015
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Muzułmanie rozwalający chrześcijańskie świątynie też sami ateiści 🙂

  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Wydaje mi się że to wynika z faktu, że mimo tak skrajnej dyskryminacji kobiet przez kościół katolicki, przez dłuższy czas było to jedyne miejsce realizacji kobiet (mogły działać albo w domy albo w kościele). Proszę pamiętać, że nadal dziewczynki wychowuje się w duchu posłuszeństwa (to zawsze synowie się buntowali).

  in reply to: #939
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Sol w Związku Radzieckim zastąpiono religię w boga osobowego w kult jednostki. Nie jestem historykiem i nie wiem zbyt dużo na ten temat ale nie znam w historii przypadku kiedy w imię ateizmu mordowano ludzi. Ale mogę czegoś nie wiedzieć.

  in reply to: są tu jakies mniejszości? #740
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Dziękuję za odpowiedź Marcinie – moje pytanie było prowokacją w stosunku do Eko logika. Twoja odpowiedź potwierdza, że to nie informacja czyni z nas homoseksualistów czy też heteroseksualistów.

  in reply to: są tu jakies mniejszości? #669
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Marcinie czy w młodości mówiono do Ciebie ciepło o homoseksualizmie?

  in reply to: #668
  Magdalena Kowalczyk
  Participant
  0p

  Jacku nie decyduj o tym z kim mam się przyjaźnić 🙂 To oczywiście żart. Ale już tak na poważnie to przyjażń traktuję bardzo poważnie – mam też różne kryteria przyjaźni – np. mam przyjaciół intelektualnych w PSR ale prawdą jest że mnie bardzo obraża tekst że ktoś i tak mnie lubi – bez łaski 🙂 .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)